Харчі інфо

Чумак

Про компанію: 

Чумак (офіційна назва ЗАТ Чумак) - один  з найбільших виробників продуктів харчування. Спеціалізується на виробництві кетчупів, соусів, майонезів, томатної пасти, соків, соняшникової олії, консервованих овочів, макаронів.

Слоган – "З лану до столу".

Компанія експортує продукцію в Росію, Канаду, Казахстан, США, Грузію, Ізраїль, Іспанію країни Балтики та інші країни.

Історія компанії

29 травня 1996 року - шведські підприємці Йохан Боден і Карл Стурен разом з Хансом Раузінгом ( засновника компанії "Тетра Пак") відкрили компанію Чумак у місті Каховка на базі Старої консервної фабрики. Стартовий капітал компанії був 4.1 мільйона доларів. В цьому ж році ця компанія пролобіювала  введення терміну кетчуп, і так вона стала першим виробником кетчупу в Україні.

1997 - купівля другої консервної фабрики у місті Скадовськ херсонської області. Також в цей час почалася співпраця з Мережею ресторанів Макдональдз. Чумак почала поставляти їм огірки, кетчуп та майонез. Співпраця продовжується і по сьогодні.

1998 -  було придбано ще дві фабрики в Каховці. Їх вирішили переробити під виробництво та розлив соняшникової олії.

1999 - почався випуск соняшникової олії Чумак в пляшках. І ще в цей рік створено екологічну чисту упаковку Еколін з карбонату і пластику.

2000 - обидві олійні фабрики були злиті в одну - "Chumak Oil".

2001 - запущений найбільший завод для переробки томатів з повним циклом виробництва на місці старого консервного заводу в місті Скадовськ. Того року була компанія створила ще одну торгову марку - "Дарина". Тоді ж Чумак виграв тендер компанії "Unilever" на виробництво майонезу "Calve".

2002 - кетчуп Чумак вдруге виграв конкурс "Вибір року".

2003 - запущено виробництво томатної пасти в новій упаковці Tetra Classic (Томатна пірамідка) та кетчуп в м'якій упаковці (дой-пак). Також почали випускатися консерви аджика, солодкий перець і томати-чері.

2004  - Чумак почав виготовляти майонези "Справжній", "Прованс", "Справжній легкий" та "Апетитний". Їх пакували в м'які упаковки по 200 грам, а також в відерцка вагою 1 і 2 кілограми.

2005 - почалося виробництво нових продуктів соусів-приправ та салатних заправок "Салат+".

2007 - відкривається найбільший у центральній та східній Європі завод з переробки свіжих томатів, тому на заводі в Скадовську перестали переробляти томати.

2008 - потужність заводу з переробки томатів зросла і склала 2 500 тон томатів на рік. Компанія почала застосовувати нову технологію для виробництва майонезів без консервантів. Співвласник компанії Ганс Раузинг продав 70% акції Чумака інвестиційній компанії Dragon Capital та East Capital Bering Ukraine Fund.

2009 - почалося будівництво заводу з виробництва макаронів у місті Каховка.

2010 - на новій фабриці розпочалося виробництво макаронів. Асортимент включав такі види макаронів: «Трубочки», «Пера», «Спіральки», «Черепашки», «Вермішель», «Ріжки». І ще з'явився новий продукт спагетті-соуси.

2011 - томатна паста Чумак виграла конкурс "Вибір року".

2013 - почалося виробництво соків та нектарів. Соки розливаються в скляні пляшки об'ємом від 250мл , 1л та 1,85л. Асортимент соків самий різноманітний: томатний, яблучний, морквяно-яблучний, персиковий, Чорносмородиново-яблучний, сливовий та інші.

4628 переглядів
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.