Енциклопедія

Складники їжі

Магній є незамінним макроелементом для організму людини. Він приймає участь у понад 300 реакціях, активує роботу половини ферментів, тощо. Також, магній є незамінним для кісток та зубів. Найбільше магнію міститься у горіхах, овочах, злакових культурах та крупах.

Клітковина є одним із найбільш відомих полісахаридів. Також, відома як целюлоза або харчові волокна. Клітковина є незамінною для нормального функціонування системи травлення організму людини. Найбільша кількість клітковини міститься у висівках.

Білки, разом із вуглеводами та жирами, належать до найважливіших та незамінних компонентів їжі. Головною структурною одиницею білків є амінокислоти. Білки викнують ряд найважливіших функцій в організмі людини: захисну, транспортну, будівельну та багато інших.

Кальцій є незамінним макроелементом для здоров'я зубів та кісток. Проте, цим його дія не обмежується - кальцій чинить на організм антиоксидантну, протиалергійну, стабілізуючу дії. Дефіцит кальцію приводить до порушення розвитку скелету у дітей.