ГМО-рослини дозволять вирощувати в Україні?

Микола Присяжнюк

Фото з сайту http://minagro.gov.ua

23 жовтня відбувся IV Український зерновий конгрес на якому міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк заявив що його міністерство ініціювало внесення змін в законодавство, які б дозволили вирощувати і продавати сою з генетично модифікованого насіння. Також він не виключив що також може бути дозволено вирощування генетично модифікованої кукурудзи.

Нагадаємо що в Україні діє заборона на вирощування ГМО-культур. Але як стверджують експерти аграрного ринку значна частина кукурудзи і сої що росте в Україні є генно-модифікованими: приблизно 30% кукурудзи і 70% сої. Зняття заборони на вирощування ГМО-рослин може дати значний прибуток аграрним компаніям. Але з другої сторони в майбутньому це може суттєво вдарити по здоров’ю наших громадян, так як вплив ГМО-продуктів на організм людини ще до кінця не досліджено.
 
Якщо ж все таки зміни до законодавства будуть прийняті, це може вдарити по іміджу нашої країни, як такої що займається виробництвом натуральних продуктів харчування - так вважає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

 

Додати новий коментар
Зображення користувача Anonymous.