Результати державної підтримки молочного скотарства

На підтримку тваринництва держава спрямувала більше ніж 160 мільйонів гривень, таке повідомлення розмістила прес-служба Міністерства аграрної політики на своєму сайті. Ці кошти були виділені в рамках державних програм допомоги селянам які працюють в молочному скотарстві. Зокрема 142 мільйони це дотації селянам за збереження та утримання молодняку ВРХ, 15 мільйонів за здану на переробку худобу і 5 мільйонів це компенсації селянам за придбання автоматичних доїльних апаратів. Завдяки цій підтримці поголів'я худоби збільшилося на 5% і як наслідок зросло виробництво молока.

Позитивна динаміка в тваринництві не обов'язково означає зменшення цін на молокопродукти. За даними "Комерсант-Україна" ціни на молочні продукти зростають. В жовтні молоко зросло в ціні на 2,2%, масло на 1.8%, а сир на 1,3%.
На думку деяких експертів зростання цін може бути пов'язане з порушеннями допущеними при виробництві молока на українських фермах. Найбільш значними є перевитрата кормів, неефективне застосування ветприпаратів та поганою профілактикою захворювань, і невдалою оцінкою споживчого ринку в різні періоди року. Якщо стан справ не зміниться і асоціація з ЄС буде підписана, молочна промисловість в Україні може мати серйозні проблеми. Адже якість європейського молока, при однаковій ціні за літру, є кращою.

Додати новий коментар
Зображення користувача Anonymous.