Безвуглеводна дієта

Тип дієти
Звичайна

Безвуглеводна дієта: загальні відомості

Безвуглеводна дієта базується на споживанні великої кількості білкових продуктів та значному зменшенні вуглеводів. Дана система харчування вражає своїми результатами, створюється враження, що кілограми тануть на очах. Далі ми спробуємо розібратися у суті даної дієти, що можна їсти, а що категорично заборонено.

У багатьох методиках схуднення прийнято обмежувати споживання калорій. Такий принцип базується на тому, що якщо в організм надходить менше калорій, ніж він витрачає, то задіюються запасні джерела енергії, а саме жировий прошарок. Сучасними дієтологами було доведено, що жирові відкладення в організмі утворюються через надлишок вуглеводів. Позаяк, безвуглеводна дієта допускає мінімальну кількість вуглеводів, а саме - 40 грам на добу. Крім того, саме вуглеводи є основним джерелом енергії, тому, чим менше їх буде в раціоні, тим швидше будуть витрачатися запаси жирів.

Основна перевага безвуглеводної дієти - вам не потрібно мучити себе голодом, меню ви можете скласти самостійно, відповідно до ваших побажань. Головне, не забувати пити велику кількість води, не менше 2 л на добу. Варто відмітити, що рідину можна споживати за 30 хвилин до їжі або через 2 години після. Їсти потрібно багато разів на день, але маленькими порціями. Це приводить до посилення обміну речовин. Як і будь-яка інша дієта, дана методика має свої протипоказання. У першу чергу, для людей, що страждають на захворювання серця, судин, шлунку. Також заборонено застосовувати дієту у період вагітності або лактації. Не забувайте, що обмеження вуглеводів чинить сильне навантаження на організм, тому перед початком дієти варто проконсультуватись із лікарем.

Безвуглеводна дієта: раціон

Під час безвуглеводної дієти дозволяється будь-яка кількість риби, м'яса та морепродуктів. Головне, слідкувати за тим, щоб вони містили мінімальну кількість жирів. Можна, також, споживати яйця, творог та сир. Необхідну кількість вуглеводів краще отримувати із продуктів рослинного походження. Із свого раціону харчування варто повністю виключити борошняні продукти, макарони, цукор, мед, солодкі йогурти, алкоголь. Варто також відмовитись від фруктів, що містять багато цукру - банани, дині.

Для того, щоб ви могли краще дотримуватись правил дієти, радимо завести особистий щоденник харчування. Таким чином, вам буде легше дотримуватись визначеного графіку, і ви завжди будете знати, яку страву варто приготувати сьогодні.

Безвуглеводна дієта: меню

Традиційно безвуглеводна дієта має тривалість один тиждень, протягом цього часу в організмі відбудеться певне перебудування, і вам буде легше змінити свій звичний раціон харчування. Кожного дня вам потрібно приймати їжу не менше 5-6 разів. Кожний із них повинен супроводжуватись споживанням білкових продуктів (200-300 грам). Для кращого засвоєння білка організмом, потрібно їсти сирі овочі, які містять у своєму складі велику кількість ферментів.

Безвуглеводна дієта: приблизне меню

  • Сніданок - один грейпфрут + склянка йогурту.
  • Другий сніданок - варені яйця + міцна кава.
  • Обід - порція курячої грудинки (200 грам) + овочевий салат.
  • Підвечірок - один грейпфрут.
  • Вечеря - варена риба + декілька овочів.

Безвуглеводна дієта: рекомендації

Не забувайте, що безвуглеводна дієта належить до числа дуже суворих, тому її тривалість не повинна перевищувати 10 діб. Окремої уваги заслуговує процес приготування їжі. У деяких випадках допускається навіть вживати продукти багаті вуглеводами. Наприклад, якщо ви захотіли чогось із борошна, то просто приготуйте сирники за спеціальним рецептом. Необхідно змішати знежирений творог з висівками, а обсмажувати варто виключно на оливковій олії. Готова страва набуває специфічного смаку.

Не секрет, що будь-яке обмеження у харчуванні викликає певні перебудови в організмі, тому необхідно проводити правильний вихід із дієти. Якщо ви, одразу ж після дієти, почнете споживати усі підряд, то отримані результати надовго не затримаються. Тому, у перші два тижні безвуглеводної дієти рекомендуємо вам поступово збільшувати калорійність раціону. Крім того, ви можете скористатися вегетаріанською методикою харчування - сироїдінням.



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.