Дієта Аткінса

Тип дієти
Звичайна

Дієта Аткінса: загальні відомості

Дієта Аткінсанасправді є добре продуманою системою харчування, яка розрахована на все життя.

Система побачила світ завдяки лікарю-кардіологу на ім'я Роберт Аткінс. Взявши за основу статтю у науковому журналі, він розробив програму, яка допомогла йому подолати зайву вагу. Потім він популяризував свою ідею в книгах, перша з яких вийшла у 1972 р.

Харчування будується таким чином, щоб обмежити споживання різноманітних вуглеводів. Внаслідок цього організм не отримує ззовні достатню кількість енергії, тому повинен витрачати власні жирові запаси.

Дієта Аткінса: етапи

Ефективність методики забезпечується чотирма фазами, кожна з яких виконує свою задачу. За допомогою першої фази дієти Аткінса ми запускаємо процес розщеплення жирів. У цей час необхідно спостерігати за кількістю споживання вуглеводів - не більше 20 г на добу. Їмо від трьох до п'яти разів на добу, порції скромні, а між прийомами їжі не повинно проходити більше 6 годин. Випивати потрібно, щонайменше, вісім склянок води щоденно. При виникненні запору, у раціон вводиться клітковина або їжа, багата на рослинні волокна. Дуже важливо не переїдати. Із раціону повністю вилучається хліб та різноманітні борошняні вироби, також, забороняються овочі із великим вмістом крохмалю, а ще - зернята та горіхи.

Для того, щоб "зрушити" жир, давайте тілу помірні фізичні навантаження. Ваша їжа на цей період - це різні види м'яса та риби, мідії та креветки, яйця та будь-які рослинні олії. У обмежених кількостях можна вживати творог та сир, масло та сметану, огірки з помідорами, кабачки, капусту, баклажани та зелені оливки. Результатом двотижневих зусиль буде втрата від двох до п'яти кілограмів або й більше.

Друга фаза дієти Аткінса має на меті поступове зниження маси тіла і може тривати як декілька тижнів, так і декілька років. Тривалість залежить від вихідних даних, а також бажаного результату. У певному роді, це час для експериментів - необхідно визначити вашу особисту "дозу" вуглеводів, споживаючи яку ви продовжите втрачати вагу. Оскільки кожна людина повністю індивідуальна, її особиста вуглеводна норма може становити від двадцяти до ста п'ятдесяти грам на добу.

Для отримання інформації про свою максимальну дозу вуглеводів, дієту Аткінса потрібно плавно розширювати за рахунок збільшення кількості вуглеводів у щоденному раціоні, водночас слідкуючи за тим, щоб вага продовжувалась знижуватись. Також, можна збільшити фізичне навантаження, що підніме планку щоденної норми по вуглеводам, не сповільнюючи темпів схуднення.

Під час третьої фази переходимо до збереження ваги, коли ми досягли бажаного стану. На цьому проміжку дієти Аткінса знову потрібно дослідити власний організм, в саме - експериментально визначити вашу добову кількість вуглеводів, яка дозволятиме стабілізувати вагу. Необхідно досить відповідально підійти до цього процесу, не поспішаючи і не збільшуючи споживання вуглеводів більше, ніж на п'ять або десять грам у тиждень. Інформація, отримана на даному етапі, стане в пригоді і надалі протягом усього вашого життя.

Про четверту фазу дієти Аткінса можна сказати, що це і є ваш подальший стиль життя - потрібно суворо та неухильно дотримуватись визначеної на попередньому етапі вуглеводної норми. Не перевищуючи її та не об'їдаючись солодощами, вам вдасться зберегти ідеальну вашу протягом тривалого часу.

Дієта Аткінса: меню

Поснідати можна яєчнею або омлетом, лососем, а також горнятком кави або чаю. Для перекусу під час другого сніданку ідеально підійде трохи йогурту малої жирності та вівсяних пластівців, не більше 70 гр. На обід з'їжте варену телятину або яловичину, або ж запечену курячу грудинку, або ж ростбіфом із зеленим салатом. Для підвечірку оберіть рибну страву та морепродукти. Повечеряйте сьомгою, приготованою на пару, або запеченим лососевим стейком, із спаржею, помідорами та огірками або нежирним кефіром (йогуртом).

Ви можете досить суттєво урізноманітнити свій раціон, адже дієта Аткінса не належить до суворих. Таблиця дозволених продуктів допоможе вам орієнтуватися та самостійно підбирати різноманітні рецепти, щоб харчуватись і смачно, і здорово, і без шкоди для стрункості. Заглядаючи у таблицю та комбінуючи допустимі продукти, експериментуйте на кухні, здобувайте незвичні сорти м'яса та риби, овочі, готуйте відповідно до ваших вподобань. Наприклад, для салату із яєць з овочами, вам потрібно буде варене яйце, помідор та пара огірків, половинка болгарського перцю та трохи зеленого салату. Усі це треба нарізати та заправити оливковою олією. При бажанні додайте лимонний сік та кедрові горішки.

Спробуйте приготувати салат із морепродуктів. Для цього відваріть попередньо кальмари, наріжте їх кільцями, додайте порізане яйце, невелику кількість дикого рису, а також відварну кукурудзу та відварні креветки. У якості заправки візьміть оливкову олію з лимонним соком.

Дієта Аткінса: плюси та мінуси

Варто відмітити, що система є достатньо ефективною і водночас є однією із найбільш м'яких - дієта Аткінса має мінімум обмежень щодо продуктів харчування. Також, незаперечною її перевагою є відсутність відчуття голоду та поступове зменшення апетиту у процесі дотримання системи. До того ж, відсутні обмеження щодо об'єму їжі - їсти можна скільки хочеться. Для досягнення оптимальної ваги немає необхідності у фізичних навантаженнях, хоча елементарні вправи є корисними. Стосовно недоліків - для когось це може бути її необмеженість у часі, адже для стабільного результату потрібно дотримуватись рекомендацій дієти Аткінса протягом усього життя. Також можливе виникнення розладів здоров'я.

Дієта Аткінса: ризики та небезпеки

Говорячи про небезпеки, варто відмітити відсутність серйозних та довготривалих досліджень того, як у довгостроковій перспективі діє дієта Аткінса. Відгуки осіб, котрі спробували на собі дану систему, можна знайти на форумах, і отримати уявлення про те, що вас очікуватиме. Наприклад, дехто заявляє, що через зміну характеру обміну речовин, може з'явитися помітний запах ацетону із ротової порожнини. Можливі, також, такі побічні ефекти, як нудота, слабкість та швидка втомлюваність. Для того, щоб не погіршувати негативний стан або не провокувати його виникнення, наполегливо не рекомендується поєднувати дієту Аткінса з інтенсивними та напруженими силовими тренуваннями. Не варто одночасно ганятися за обома зайцями - позбавлення від запасів жиру та пришвидшений ріст м'язевої маси (на кшталт кубиків на животі).

Дієта Аткінса: протипоказання

Зверніть увагу, що якщо ви вагітні або годуєте дитину груддю, вам протипоказано дотримуватись дієти Аткінса, оскільки ви ризикуєте завдати шкоди своїй дитині. Проблеми із нирками також виключають використання системи, оскільки це погіршить самопочуття. Діабетикам та страждаючим на подагру також заборонено користуватись дієтою.

Дієта Аткінса: відгуки та результати

Завдяки своїй ефективності та достатній м'якості, революційна дієта Аткінса користується відомою популярністю. М'ясоїди та ті, хто звик до жирної їжі, зазвичай радіють, адже подібні обмеження у системі відсутні. Без відчуття голоду, комфортно та смачно можна схуднути та втримати результат. Проте, потрібно уважно стежити за самопочуттям, оскільки можливі певні збої у здоров'ї.

Отже, при відсутності обмежень у зв'язку із захворюваннями, за допомогою дієти Аткінса цілком реально знизити вагу та утримати її на оптимальному рівні.



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.