Статті

Голод у світі

 Загальна картина голоду у світі

Згідно із даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) станом на кінець травня 2015, кількість людей, що страждають від голоду, у світі становить 795 млн. Це на 216 млн людей менше, порівняно із 1990-92 роками. При чому, населення планети за цей час зросло на 1,9 млрд людей.

Помітне скорочення масштабів голоду можна спостерігати у Східній Азії. Також, стрімкого прогресу досягли країни Латинської Америки та Карибського басейну, Південно-східної та Центральної Азії, а, також, країни у деяких частинах Африки. Держави цих регіонів довели, що за допомогою економічного росту, інвестицій у сільське господарство та програм соціального захисту у поєднанні із політичною стабільністю можна викорінити голод.

загрузка...

Як повідомляють новини FAO, у країнах, що розвиваються, кількість людей, що не споживають достатню кількість продовольства для ведення здорового та активного життя, знизилось до 12,9%. А ще чверть століття назад таких було 23,3%.

Основною перешкодою для прогресу у боротьбі із голодом на планеті є погодні явища, стихійні лиха, політична нестабільність та громадські безлади. Наразі 24 африканські країни зіштовхуються із продовольчими кризами — це у 2 рази більше, ніж у 1990 році.

FAO, також, повідомляє, що близько 150 млн людей у всьому світі змогли вирватись із бідності, завдяки програмам соціального захисту, але більше 2/3 бідних людей усе ще не отримують регулярної та стабільної соціальної підтримки.

Голодні діти

Карта голоду 2015

Африка на південь віл Сахари є регіоном із найбільшим показником недоїдання у світі — 23,3%. Що значить, що голодує практично кожна четверта людина. Тим не менш, ті африканські країни, які інвестували більше коштів у підвищення продуктивності сільського господарства та базову інфраструктуру, також, досягли плану, поставленого FAO, зокрема, крани Західної Африки.

Частка населення, що голодує, у країнах Латинської Америки та Карибського басейну на даний момент знизилась із 14,7 до 5,5%, порівняно із 1990 роком. Також, значно знизилась частка дітей із недостатньою вагою (віком до 5 років). Активна діяльність щодо скорочення голоду відображається у програмах соціального захисту, які у поєднанні із швидким економічним ростом, приводять до загальноконтинентального прогресу.

Успіхи у різних частинах Азії є мінливими. Країни Східної та Південно-східної Азії досягли стійкого та швидкого зниження показників недоїдання, чому сприяли інвестиції в інфраструктуру водопостачання та санітарії, а, також, сприятливі економічні прогнози.

У Південній Азії частка недоїдання знизилась не дуже суттєво — із 25,7 до 23,9%, але більші успіхи досягнуті у зменшенні кількості маленьких дітей із недостатньою вагою.

Продовольчий дефіцит у Північній Африці є близьким до знищення. Частка населення, що голодує, становить менше 5%. Але якість раціону харчування є серйозним приводом для занепокоєння, оскільки помітно зростає кількість людей із зайвою вагою та ожирінням.

У західній Азії, де гігієна, як правило, знаходиться на високому рівні, а частка дітей із недостатньою вагою є низькою, рівень голоду зріс через війни, громадянські конфлікти та пов'язаною із цим появою великої кількості мігрантів та біженців у деяких країнах.

Найнижчий показник по недоїданню серед населення — менше 5% - у Європі. Це значить, що на даний момент у регіоні від голоду страждаю менше 6 млн людей. А на початку 1990 року таких людей було 9,9 млн.

 Карта голоду 2015

Натисніть на малюнок щоб збільшити.

4537 переглядів
загрузка...

Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.