Як правильно заморожувати продукти

Введіть назву продукту чи його частину
Абрикоси

Свіжі абрикоси можна заморозити в цукрі, в сиропі або як пюре. Помийте фрукти, розділіть на половинки і витягніть кісточки, але не знімайте шкірку. Покладіть половинки у розчин води і лимонного соку, використовуючи 3 ст л лимонного соку на 1 л води. Це запобігає втраті кольору.

Заморожування з сухим цукром: процідіть і змішайте з цукром шматочки абрикосів у співвідношенні 1 ст.л. цукру на 0,5 кг плодів і складіть у поліетиленові пакети або жорсткі контейнери.

Використання: розморожуйте за ніч в холодильнику або 2 години при кімнатній температурі.

Заморожування в холодному сиропі: зваріть сироп середньої міцності ( 100г цукру в 0,5 л киплячої води і відставте, щоб охолов. Складіть фрукти в жорсткі контейнери, залийте сиропом, залишаючи зверху місце для розбухання. Щоб фрукти не спливали, були добре покриті сиропом і не втрачали кольору, покладіть зім'ятий папір для випічки або папір для заморожування зверху на сироп і залиште 2-3см місця над папером.

Використання: абрикоси в сиропі слід розморожувати за ніч в холодильнику або 2 години при кімнатній температурі.

Заморожування абрикосів варених в сиропі: фрукти, що не зовсім стиглі, найкраще зварити перед заморожуванням. Помийте фрукти, розділіть на половинки і витягніть кісточки, негайно покладіть абрикоси в каструлю з сиропом, (в пропорції 300 гр цукру на 1 л води). Варіть до м'якості, але щоб плоди зберегли свою форму. Залишіть фрукти в сиропі до охолодження. Обережно влийте в жорсткі контейнери, залишаючи місце зверху і заморозьте.

Використання: Розморожуйте за ніч в холодильнику або 3 години при кімнатній температурі.

Заморожування очищених абрикосів: рекомендовано, заморозити дуже стиглі фрукти як пюре. Готуйте пюре з достатньою кількістю води, щоб запобігти злипанню фруктів. Протріть через сито і підсолодіть до смаку (приблизно 30 гр цукру на 0,5 кг фруктів) і упакуйте в жорсткі контейнери, залишаючи 2-3 см вільного місця.

Використання: Розморожуйте за ніч в холодильнику або 3 години при кімнатній температурі

Рекомендований термін зберігання: пакети абрикосів з сухим цукром, в сиропі -1 рік, пюре - 4 місяці.

Авокадо

Їх найкраще заморожувати у вигляді пюре, яке потім можна використати для супу або соусу. Очистіть фрукти від шкірки, вийміть кісточки і розімніть м’якоть додаючи 3 ст. л. лимонного соку на кожні 0,5л пюре. Розкладіть у жорсткі контейнери залишаючи 2-3 см вільного місця.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: Розморожуйте за ніч в холодильнику або 4 години при кімнатній температурі

Агрус

Виберіть тверді стиглі ягоди (якщо плануєте робити джем, то краще брати трохи недостиглі ягоди), помийте їх, посушіть, обірвіть кінчики і хвостики і заморозьте цілими або як пюре.

Цілі ягоди покладіть в поліетиленовий пакет без цукру і використовуйте потім як начинку для пирогів або для джему.

Пюре: припустіть ягоди в невеликій кількості води і цукру (30-50гр на 0,5кг ягід), щоб стали м’якими, протріть крізь сито, охолодіть, спакуйте в контейнери, залишаючи 2 см місця і заморозьте. Використовуйте для приготування десертів, мусів, ягідного морозива.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: цілі ягоди можна використовувати, не розморожуючи, пюре розморожується в упаковці за ніч у холодильнику.

Айва

Цей фрукт має тверду, кислу м'якоть і жовтувату або рожевувату шкірочку, яка стає м'якою, коли айва достигає. Якщо варити айву з цукром, з неї виходить дуже смачне желе або варення. Заморожену айву можна додавати до заготовок з яблук і груш для того, щоб надати їм яскравішого смаку.

Перед заморожуванням почистіть айву від шкірочки і серцевини, і виріжте всі тверді частинки біля серцевини. Поріжте шматочками, бланшуйте 2 хвилини. охолодіть, відцідіть і заморозьте на деку. Коли фрукти замерзнуть, спакуйте їх в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: потушкуйте айву , додаючи трохи цукру і достатно води, щоб не пригоріла івикористовуйте для приготування пирогів, пудингів чи страв з грушею.

Ананаси

Найкраще заморожувати ананаси влітку, коли вони найдешевші. Виберіть фрукти, які цілком достигли і зовнішнє листя легко відпадає. Перед заморожуванням очистіть ананаси від шкірочки, очок і серцевинки.

В цукрі: розріжте фрукти на кружальця або на кубики і пересипте цуром з розрахунку 250 гр цукру на 0,5 кг ананасів. Перекладіть суміш в поліетиленові пакети, закрийте і заморозьте.

В сиропі: складіть шматочки ананасів в жорсткі контнейнери, залийте охолоджений цукровим сиропом, покладіть зверху зім'ятий вощений папір, щоб фрукти не спливали, залишаючи зверху 1-2 см місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в контейнері за 3-4 години при кімнатній температурі.

Анчоуси

Оскільки консервовані анчоуси досить солоні, а сіль, як правило, окислюється і гірчить, вони не можуть бути заморожені. Якщо ви маєте відкриті анчоуси перекладіть їх з олією в скляну баночку і накрийте кришкою або шматком фольги. Зберігайте в прохолодному місці. Олія діє як консервант.

Апельсини

Купіть апельсини в період, коли вони найдешевші і заморозьте їх в цукрі або в цукровому сиропі. Перед заморожуванням зріжте або стріть з фруктів цедру, запакуйте її в маленький контейнер чи у фольгу і заморозьте, щоб використовувати як ароматизатор для випічки і солодких страв. Потім очистіть апельсинивід білої шкірки, прожилок і серцевини і поріжте на кільця чи розділіть на часточки.

Сухе зацукровування: у жорсткий контейнер покладіть шарами шматочки апельсинів і пересипте їх цукром з розрахунку +/-150 гр цукру на 4 апельсини, закрийте і заморозьте.

В цукровому сиропі: розчиніть 250 гр цукру в 0,5л води, доведіть до кипіння, відставте і остудіть. Складіть підготовані фрукти в жорсткий контейнер, залийте холодним сиропом, залишаючи 2-3см вільного місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: цедру використовуйте як ароматизатор для випічки і солодких страв; часточки апельчинів розморожуйте 3 години при кімнатній температурі і використовуйте як складову фруктових салатів або їжте як фрукти.

Артишоки

Зніміть зовнішні листочки, помийте і обріжте стебло. Попередньо приготуйте велику каструлю з киплячою водою і пробланшуйте в ній артишоки 7 хв. після закипання води. Відкиньте на друшляк і відразу охолодіть під краном або у воді з льодом. Як остигнуть, висушіть, запакуйте і заморозьте.

Використання: розморожуйте за ніч в холодильнику або 4 години при кімнатній температурі.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Біб звичайний

Молодий ніжний біб вилущіть зі стручка і пробланшуйте 2 хвилини у киплячій воді. Потім охолодіть у воді з льодом або під краном. Відцідіть, висушіть і складіть в пластиковий пакет. При бажанні, можна спочатку заморозити боби на піддоні, а потім скласти в поліетиленовий пакет

Використання: візьміть необхідну кількість заморожених бобів і варіть у киплячій воді.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Баклажани

Виберіть свіжі тугі баклажани з темною блискучою шкірочкою. Промийте їх і поріжте на кружечки товщиною 2-3 см. Швидко пробланшуйте кружечки 4 хв. в киплячій воді, щоб вони не втратили кольору, відцідіть, охолодіть і висушіть. Потім розкладіть на папері і заморозьте на піддоні. Заморожені кружечки складіть в поліетиленовий кульок і зберігайте в морозильнику.

Якщо ви хочете заморозити баклажани у вигляді заготовки для страви (наприклад, мусаки), наріжте їх кружечками в друшляк, злегка присоліть і залиште на годину. Потім добре сполосніть кружечки водою щоб позбутися гіркоти, обсушіть і вони готові до обсмажування.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: Розморожуйте за ніч в холодильнику або 4 години при кімнатній температурі.

Банани
Вони не замерзають цілими фруктами, але їх можна перетворити на пюре для подальшого використання, наприклад у випічці. Перемішайте пюре з цукром та лимонним соком і запакуйте у невеликі контейнери, яких буде достатньо для однієї порції.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців
Використання: розмерзається за ніч у холодильнику, або за 4 години при кімнатній температурі.
Безе (Меренги)

Приготуйте безе або меренги звичайним способом, коли охолонуть, складіть їх у жорсткий контейнер і заморозьте. Вони добре замерзають, але навіть заморожені меренги є дуже крихкими, тому не кладіть на них нічого важкого.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Використання: розморожуйте меренги 1 годину при кімнатній температурі.

Бекон (шпондер)
Заморожуйте тільки свіжий бекон. Копчений бекон може зберігатися довше ніж сирий, перш ніж він згіркне. Щільно загорніть шматки бекону в фольгу чи харчову поліетиленову плівку і запакуйте їх у пластиковий пакет. Якщо ви вже купили в бекон вакуумній упаковці тоді можете класти його в морозилку так як є.
Рекомендований термін зберігання: скибочками загорнутими в фольгу чи поліетиленову плівку: копчений - 8 тижнів, сирий - 3 тижні; цілим шматком загорнутим в поліетиленову плівку чи фольгу: копчений - 8 тижнів, сирий  - 5 тижнів; у вакуумній упаковці, як порізаний чи цілим шматком: копчений або сирий - 25 тижнів
Використання: розмерзається за ніч в холодильнику.
Брокколі

Виберіть ніжні суцвіття товщиною не більше 2-3см, очистіть від великих листочків і пробланшуйте капусту протягом 3хв у киплячій воді порціями по 0,5 кг. Для цього краще використовувати дротяний друшляк, занурюючи його з порцією капусти спочатку в окріп, а потім в дуже холодну воду. Відцідіть капусту, відразу спакуйте її в поліетиленовий пакет чи жорсткий контейнер і покладіть в морозильник або спочатку заморозьте суцвіттями на деку, а потім спакуйте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: варіть в киплячій воді, не розморожуючи.

Букет гарнí
Зробіть декілька таких букетів, зв'язуючи докупи гілочки петрушки, чебрецю та лаврові листки. Складіть всі букети в поліетиленовий мішок чи контейнер і заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: витягніть з морозилки коли знадобиться, та додавайте до страви не розморожуючи.
Бульйон / Відвар

Зваріть овочевий, м’ясний чи інший бульйон, як ви це робите завжди, процідіть, залиште остигати, а потім заберіть зайвий жир. Щоб зекономити місце в морозилці ви можете виварити його на дві третини. Залийте концентрований відвар у форми для льоду та покладіть до морозилки. Коли він замерзне, перекладіть кубики в поліетиленовий мішок та поверніть до морозильної камери.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: розігрійте на малому вогні, та розбавте водою.

Буряк
В ідеалі варто заморожувати молоді буряки. Добре помийте їх, зваріть до готовності. Зніміть шкірку та дайте їм добре охолонути. Невеликі буряки аморожуйте повністю, а більші розрізайте на шматки.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців
Використання: розморожуйте в холодильнику
Буряк листовий
Ця форма буряка вирощується заради листя, а не кореня. Стебла готуються як стеблова селера, а листя як шпинат. Якщо ви вирощуєте такий буряк у себе на городі, тоді не зривайте всі стебла одразу з одної рослини. Беріть по декілька стебел з різних рослин. Відділіть зелені листові частини, бланшуйте 2 хвилини, охолодіть, спакуйте в поліетиленові пакети та заморозьте. Стебла що залишилися поріжте на бруски довжиною 5 сантиметрів та бланшуйте 3 хвилини. Дайте їм остигнути, спакуйте в поліетиленовий мішок чи контейнер та покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: можна класти не розморожуючи в кип'яток.
Відбивні
Запас відбивних зі свинини, телятини чи ягнятини - це напівфабрикати для швидкого приготування у будь який час. Їх можна смажити бепосередньо з морозилки. Покладіть кожну відбивну в окремий поліетиленовий мішок або перекладіть їх пергаментним папером, для того щоб їх можна було легко розділити і ставте заморожуватися.
Рекомендований термін зберігання: свинина - 3 місяці; телятина - 6 місяців; ягнятина - 6 місяців.
Використання: якщо хочете готувати відбивні на грилі, спочатку покладіть їх на решітку грилю на відстані 5 см від місця, де є основний жар. Коли відбивні будуть майже готові, підсуньте їх до основного жару щоб надати їм гарного коричневого кольору. Якщо смажите відбивні на плиті, покладіть їх на попередньо розігріту та змащену пательню. Спочатку готуйте на слабкому вогні. Коли вони будуть майже готові, збільште вогонь, та обсмажуйте з обох боків до коричневої скоринки. Поступове просмажування є ключовим моментом у приготуванні соковитого м'яса з ніжним смаком. Якщо у вас є достатньо часу, або ви віддаєте перевагу розмороженому м'ясу, тоді покладіть відбивні разом з обгортками в на ніч в холодильник, а далі готуйте як зазвичай.
Варення

Якщо у вас є багато фруктів і нема часу варити з них варення, заморозьте їх доки матимете час його приготувати. Відберіть здорові фрукти, підготуйте їх, спакуйте в потрібній кількості і заморозьте.

Для майбутнього приготування варення з чорної смородини, її треба пробланшувати в окропі 1 хвилину щоб шкірка залишилася м’якою, охолодити , а потім спакувати в контейнери і заморозити.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: Якщо ви готуєте варення зі слив, розморожуйте сливи в окропі, щоб шкірочка відразу зм’якла. Води треба взяти таку кількість, яка вказана в рецептурі для варення і обварювати сливи порціями. Потім можна додавати цукор і варити варення. Використовуйте цей метод і для інших фруктів з твердою шкірочкою, якщо ви їх не бланшували перед заморожуванням.

Вершки

Найкраще заморожувати вершки, які мають не менше ніж 35% жирності. Згущені свіжі вершки замерзають дуже добре і зберігаються до 12 місяців, спаковані в пластиковий контейнер, де є трохи місця для розширення.

Найкраще добре охолодити і злегка збити вершки перед заморожуванням, щоб уникнути їх розшарування і переходу в маслянисту консистенцію. Або можна додати 1 чайну ложку цукру на 150 гр вершків, який буде діяти як стабілізатор, але такі вершки можна зберігати не більше 3 місяців. Спакуйте вершки в жорсткий контейнер, залишивши зверху 2-3см вільного місця, закрийте і заморозьте.

Розетки зі збитих вершків. Збийте вершки, поки не будуть тримати форму, витисніть їх через кондитерський мішок на деко, застелене фольгою і заморозьте. Потім складіть у жорсткий контейнер і використовуйте для оздоблення пудингів і тортів. Розетки розморозяться за 10 хв при кімнатній температурі, тому їх треба розкласти на торт, поки вони заморожені.

Рекомендований термін зберігання: 12 місяців, для збитих вершків - 3 місяці.

Використання: розморожуйте в холодильнику через ніч. При повторному збиванні будьте обережними, бо вершки швидко гуснуть.

Вино
Якщо у вас залишилося недопите вино після вечірки, ви можете перелити його в маленькі коробочки, закрити кришками та заморозити. В майбутньому його можна буде додати до страв, наприклад до м'яса.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці. 
Використання: розморозьте та додайте до страви.
Виноград

Виноград постійно є в продажу, але також варто мати його в морозильнику щоб використовувати для фруктових салатів, компотів і желе.

Виноград без кісточок можна заморожувати цілим, заморозивши ягодди на деку і склавши в поліетиленовий пакет.

З інших сортів варто зняти шкірку і видалити кісточки. Приготуйте сироп з розрахунку 500гр цукру на 0,5л води, доведіть до кипіння, відставте і охолодіть. Складіть виноград в жорсткий контейнер і залийте холодним сиропом залишаючи 2 см місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в при кімнатній температурі 2 год.

Вишні

І солодкі і кислі вишні добре заморожуються, але червоні сорти краще замерзають, ніж чорні. Виберіть дозрілі ягоди, відділіть хвостики, помийте і витягніть кісточки. Звичайно кісточки можна не виймати, але тоді вишні будуть мати аромат і присмак мигдалю.

Заморожуйте наступним чином:

Свіжі вишні. Розкладіть їх на деку і заморозьте. Після того як вони затвердіють, перекладіть у поліетиленовий пакет і поверніть назад до морозильної камери.

Вишні в сиропі. Приготуйте сироп, використовуючи 60-80гр цукру на 0,5л води, залежно від того, наскільки кислі вишні, охолодіть його і залийте вишні, складені в жорсткий контейнер, залишаючи 2 см вільного місця. При потребі, покладіть зверху зім’ятий вощений папір, щоб вишні не спливали і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте при кімнатній температурі 3 години.

Гарбуз

Гарбуз можна заморожувати сирим або вареним. Перед заморожуванням помийте гарбуз, очистіть від шкірки, вийміть насіння і прожилки, а потім поріжте пластинками чи кубиками. Якщо гарбуз досить твердий, потріть його на грубій терці, складіть у пластикові пакети, закрийте і заморозьте.

Тушкуйте або відваріть шматочки гарбуза, поки не зм'якнуть. і зваріть. Потім охолодіть, перетріть на пюре, спакуйте в жорсткі контейнтери, залишаючи 2-3 см вільного місця зверху, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморозьте суміш в холодильнику контейнері або в посудині для готування і використовуйте для приготування супів, пирогів, чи других страв.

Глазур

Масляна глазур замерзає дуже добре і зберігає аромат (особливо шоколадна або кавова) і може бути використана для начинки і глазурування тортів. Варена і білкова глазур (меренга) під час розморожування тане або обсипається, тому їх не рекомендують заморожувати.

Торт можна наповнити масляним кремом і покрити глазур'ю, а тоді заморозити. Щоб не пошкодити глазуровану поверхню, заморозьте торт без упаковки, потім помістіть його в поліетиленовий пакет і поверніть в морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: Перед тим як їсти, дайте торту постояти при кімнатній температурі протягом 2 годин; розморожуйте глазур при кімнатній температурі з розрахунку 2-3 години на кожні півкілограма глазурі.

Горіхи
Всі види горіхів будуть зберігати свіжіть і не будуть висихати в морозилці десь до року. Їх можна заморожувати цілими, нарізаними чи підсмаженими але не соленими. Складіть їх в маленькі коробочки або фольгу та заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: свіжі - 1 рік; якщо змащені маслом та підсмажені - 4 місяці.
Використання: заморожені горіхи розтануть за 3 години при кімнатній температурі.

Вегетаріанське горіхове масло також добре зберігається в морозилці. Горішки кеш'ю, волоські горіхи, лісові горіхи чи горіхи-пекан можуть стати смачною заміною арахісу. Покладіть 200-250 грам подрібнених горіхів та 3 столові ложки архісової олії в блендер. Збивайте доки маса не стане однорідною. Розфасуйте в маленькі жорсткі контейнери, закрийте кришками, та поставте дату замороження.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: масло розтане за 2-3 години при кімнатній температурі.
Горошок

Зберіть горошок, поки він молодий і солодкий, вилущіть його і пробланшуйте 1 хвилину, охолодіть і відцідіть. Заморозьте на деку, а потім складіть у пластиковий пакет, закрийте і заморозьте.

Якщо хочете заморозити стручки, зберіть їх поки зернятка ще маленькі і стручки не мають твердих прожилків. Обріжте кінчики і витягніть прожилки, пробланшуйте стручки 2 хвилини, відцідіть, охолодіть і заморозьте так само як гоошок.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: варіть горошок 5 хвилин в киплячій воді без попереднього розморожування.

Грінки
Ці смачні маленькі шматочки смаженого хліба які додають до супів та салатів добре замерзають. Наріжте кубиками чи смужками черствий білий хліб без скоринки і обсмажте на пательні до рум'яного кольору. Викладіть шматочки на серветку. Коли вони остигнуть, спакуйте їх в поліетиленовий мішечок та покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.
Використання: викладіть грінки бепосередньо з морозилки в гарячу духовку (220 градусів) на 5 хвилин щоб підсушити їх, і використовуйте за приначенням.
Гранат

Виберіть стиглі фрукти, очистіть їх від шкірочки і перетинок, розрізавши на половинки. Вийміть зернятка і покладіть в жорсткий контнейнер і залийте цукровим сиропом, звареним з розрахунку 250 гр цукру на 0,5л води, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в контейнері за 2-4 години при кімнатній температурі.

Грейпфрут

Грейпфрут варто заморожувати, коли ціна на нього низька, оскільки при заморожуванні він добре зберігає свої корисні властивості .

Очистіть фрукт від шкірки і серцевини і поділіть на частинки, відділяючи мембрану від кожної дольки. Складіть дольки в контейнер шарами, пересипте їх цукром, і заморозьте.

Або підготуйте цукровий сироп з розрахунку 500гр цукру на 0,5л води, доведіть до кипіння, відставте і охолодіть. Складіть дольки в контейнер, залийте холодним сиропом залишаючи 2 см місця, закрийте і заморозьте.

Сік: розріжте фрукти на половинки і вичавіть сік, намагаючись не витискати шкірку, щоб не було гіркоти. Заморозьте сік з цукром чи без цукру, залишаючи місце в контейнері.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в упаковці за ніч у холодильнику.

Гриби
Незважаючи на та ще що гриби є доступними протягом всього року, деколи виникає потреба їх заморозити. Гриби малого розміру можна заморожувати цілими як свіжі так і попередньо приготовані. Великі гриби поріжте на шматки та швидко обсмажте на маслі. Їх не треба попередньо бланшувати, хіба що якщо вони брудні. Достатньо просто протерти їх сухою ганчіркою. І ще одне: не знімайте шкірку з грибів. Маленькі гриби спочатку заморозьте поодинці, а потім запакуйте в поліетиленовий мішок. Більші гриби, які ви нарізали та обсмажили на маслі, спакуйте в пакети відповідно до ваших потреб.
Рекомендований термін зберігання: свіжі - 1 місяць; приготовані - 3 місяці.
Використання: заморожені гриби можна додавати в супи, соуси  чи рагу прямо з морозилки. Маленькі цілі гриби можна обсмажувати на маслі без попереднього розморожування.
Груші

Найкраще заморожувати злегка приварені груші, тому що сирі груші втрачають свій тонкий аромат і хрусткість під час заморожування. Виберіть тверді стиглі фрукти, очистіть їх від шкірочки і серцевини, розрізавши на половинки і покладіть в гарячий цукровий сироп, зварений з розрахунку 250 гр цукру на 0,5л води. Для кращого аромату додайте до сиропу ваніль. Можна покласти груші в сироп з меду і води (1 десертна ложка меду на 1 склянку води) і залиште остигати. Потім перекладіть суміш в жорсткі контнейнери, покладіть зверху зім'ятий вощений папір, щоб фрукти не спливали, залишаючи зверху 1-2 см місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в контейнері за 3-4 години при кімнатній температурі.

Гуска
Купуйте молоду гуску з невеликою кількістю жиру. Зазвичай їх продають вже попередньо обробленими для приготування. Але якщо ви ріжете її власноруч, тоді необхідно потримати в холодильнику 5 днів перед тим як класти її в морозилку. Общипайте, випотрошіть, та витріть гуску вологою ганчіркою всередині та ззовні. Далі зв'яжіть її, для того щоб вона займала менше місця та обгорніть фольгою. Запакуйте в поліетиленовий мішок та витисніть з нього якомога більше повітря. Покладіть гуску в морозилку, і не забудьте що потрухи треба зберігати окремо.
Рекомендований термін зберігання: Гуска це досить жирне м'ясо, тому вона має невеликий термін зберігання  - 4 місяці, потрухи  - 2 місяці.
Використання: розморожується в упаковці за 24-36 годин у холодильнику.
Диня

Хоча диня трохи втрачає аромат і консистенцію при заморожуванні, але невелику кількість замороженої дині можна використати для коктейлів, смузі чи фруктових салатів.

Пюре. Виберіть цілком стиглий фрукт з гарним ароматом, розріжте на половинки, видаліть насіння, поріжте м’якоть на кубики і збийте на пюре з допомою блендера. За бажанням можна додати цукру до смаку, але якщо диня солодка, то не варто. Після цього розфасуйте готове пюре в жорсткі контейнери, залишаючи 2 см вільного місця і заморозьте.

Кубики дині можна заморожувати в сиропі. Зваріть сироп з розрахунку 50-60 гр цукру на 400 гр води, охолодіть і залийте кубики дині, складені в жорсткому контейнері, залишаючи 2 см вільного місця. Притисніть їх зверху зім’ятим папером, щоб не спливали, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте протягом 8 годин в холодильнику або 3год при кімнатній температурі. Найкраще подавати злегка замороженою.

Дитяче харчування

Ви можете зекономити собі час, якщо перемелете на пюре шматок м’яса чи десерту і розкладете його у маленькі контейнери (наприклад, з-під йогурту) або заморозите кубиками у контейнері для льоду. Потім складіть кубики в поліетиленовий пакет, попередньо загорнувши кожний окремо у фольгу. Такі заготовки можуть бути злегка приправлені спеціями. Пам’ятайте про дотримання правил гігієни і необхідність стерилізації контейнерів для зберігання дитячого харчування.

Використання: Розморожуйте за ніч в холодильнику або 3 години при кімнатній температурі.

Рекомендований термін зберігання: 3 - 4 місяці.

Дичина

Вся дика птиця підходить для заморожування. Перед заморожуванням так само як і перед використанням свіжини, м’ясо має повисіти на гаку деякий час щоб дозріло. Час дозрівання залежить від погоди та особистого смаку і в середньому становить 7-10 днів. Після цього випатрайте тушку, витріть всередині і зовні вологою серветкою, притисніть ніжки до тушки і зв’яжіть як курча. Щільно загорніть тушку в фольгу або в поліетиленовий пакет, випустивши з нього якомога більше повітря, і покладіть в морозильник. М’ясо молодої птиці найкраще смажити, якщо птиця стара, стушкуйте її або використайте для паштету чи як начинку до пирогів.

Зайчатину, як правило, продають вже оббілованою і дозрілою в період з серпня по лютий. Якщо ви маєте свіжого зайця, підвіште тушку за лапки на 7-10 днів. Підвішуючи м’ясо, підставте під низ миску, щоб зібрати кров, яку можна потім використати при тушкуванні. Оббілуйте його і витріть всередині і ззовні вологою серветкою. Поріжте на шматки, спакуйте в поліетиленові пакети і заморозьте. Кров заморозьте окремо в маленьких контейнерах. Найкращі частини тушки - спинку і лапки можна смажити, решту частин можа тушкувати або використати для приготування паштету.

М’ясо диких тварин (оленина) перед заморожуванням слід підвісити на 7-14 днів і щодня обтирати молоком, щоб зберегти його свіжість. Потім поділіть м’ясо на частини (краще попросіть про це м’ясника), покладіть в поліетиленові пакети і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: м’ясо птиці і зайчатина - 6 місяців, оленина - 8 місяців.

Використання: розморожуйте м’ясо в упаковці в холодильнику приблизно 5 годин на кожні 0,5 кг м’яса.

Дріжджі
Практично завжди є можливість купити свіжі дріжджі. Але якщо ви готуєте багато дріжджового тіста, тоді варто їх заморозити. Якщо ви купили дріжджі одним великим шматком, тоді розфасуйте їх по порціях і загорніть у фольгу. Потім спакуйте їх до поліетиленового мішка, зав'яжіть і покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць. 
Використання: розтануть за 30 хвилин при кімнатній температурі.
Еклери

Еклери, наповнені збитими вершками і политі шоколадною або кавовою глазур'ю, можна заморозити на деку, і спакувати в жорсткий контейнер, перекладаючи їх фольгою.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання:розморожуйте 1 годину при кімнатній температурі.

Естрагон
Ця трава  гарно підходить до страв з курки, риби та яєць і легко заморожується. Якщо ви її часто використовуєте, тоді варто заморозити певну кількість. Естрагон не треба бланшувати. Просто помийте його, поріжте на шматки, та розфасуйте порціями в маленьких контейнерах. Також можна скласти естрагон у форми для льоду, залити водою, заморозити, а потім перекласти кубики льоду в поліетиленовий мішок.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: можна додавати безпосередньо до страви, або попередньо розморозити.
Желе
Чисте желе є не дуже придатне для заморожування. Воно стає гранульованим та мутним. Якщо желе зроблене зі згущеного молока, тоді його можна заморожувати.
Жири

Масло, маргарин, сало, кулінарний жир можнна заморожувати, щільно загорнувши їх в упаковку.

Рекомендований термін зберігання: 5 місяців.

Журавлина

Ці червоні ягоди з гіркуватим присмаком найбільш відомі як основа для соусу до смаженої індички. Їх можна заморожувати цілими або як готовий соус.

Виберіть тугі червоні ягоди, видаліть зелені або пошкоджені фрукти і гілочки, промийте, обсушіть і заморозьте на деку. Потім складіть в поліетиленовий пакет і покладіть в морозильну камеру.

Для соусу з журавлини розчиніть 150гр цукру в 0,5л води і прокип'ятіть 5хв. Додайте 0,5 кг свіжих або заморожених ягід і дайте покипіти на повільному вогні, поки не зм'якнуть. Щоб соус був більш однорідним, його можна попередньо процідити. Потім охолодіть і перелийте суміш в контейнер, залишивши 2-3см вільного місця, і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: ягоди і соус розмерзнуться за 2-3години при кімнатній температурі. За бажанням, перед подачею до соусу можна додати трохи портвейну.

Заварні тістечка

Приготуйте тісто за стандартним рецептом і заморозьте його спеченим або сирим.

Щоб заморозити сире тісто, вистеліть контейнер вощеним папером, і з допомогою кондитерського мішка, витисніть на нього маленькі краплі тіста для профітролів, шматочки довжиною 7-8 см для еклерів або кружечки діаметром 10-15 см для кілець. Заморозьте без упаковки, зніміть з паперу і спакуйте в поліетиленові пакети, фольгу або пластикові контейнери.

Щоб заморозити спечене тісто, змастіть жиром деко, притрусіть мукою і витисніть на нього тісто, як описано вище. Випікайте при температурі 220°С протягом 10-25 хв (залежно від розміру), поки не стануть рум'яними, хрусткими і твердими. Спочатку охолодіть і заморозьте на деку, а потім складіть шарами в жорсткий контейнер

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці для тіста і 6 місяців - для спечених тістечок.

Використання: Щоб спекти заморожене тісто, змастіть жиром деко, притрусіть мукою і викладіть на нього вироби. Випікайте на 5 хв довше, ніж свіже тісто. Заморожене готове печиво розігрівайте на змащеному жиром деку протягом 10 хв при температурі 170°С.

Печиво з гострою начинкою: заповніть тістечка м'ясною, рибною, грибною начинкою або печінковим паштетом і подавайте гарячими. Зверху посипте тертим сиром або меленою паприкою.

Печиво з солодкою начинкою: заповніть тістечка кремом або морозивом і зверху полийте шоколадною чи кавовою глазур'ю з шоколадним соусом.

Заварний крем

Заварні креми з яєць і молока, з ваніллю чи карамеллю можна заморозити сирими, але вони часто розшаровуються, мають слабкий аромат і смак сирого тіста. Тому вони непридатні для заморожування.

Зайчатина

Зайчатину, як правило, продають вже оббілованою і дозрілою в період з серпня по лютий. Якщо ви маєте свіжого зайця, підвісьте тушку за лапки на 7-10 днів. Підвішуючи м’ясо, підставте під низ миску, щоб зібрати кров, яку можна потім використати при тушкуванні. Оббілуйте його і витріть всередині і ззовні вологою серветкою. Поріжте на шматки, спакуйте в поліетиленові пакети і заморозьте. Кров заморозьте окремо в маленьких контейнерах. Найкращі частини тушки - спинку і лапки можна смажити, решту частин можна тушкувати або використати для приготування паштету.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте м’ясо в упаковці в холодильнику приблизно 5 годин на кожні 0,5 кг м’яса.

Йогурт
Фруктові йогурти досить добре зберігаються в морозилці, але вони можуть розшаруватися під час танення, хоча збивання покращить їх текстуру. Але йогурт який продається в багатьох магазинах, досить добре зберігається в холодильнику, тому переважно нема потреби його морозити. Якщо ж вам далеко їздити до магазину, то заморожений йогурт буде непоганим виходом у цій ситуації.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць. 
Використання: він розтане за ніч у холодильнику.
Кабачок

Кабачки є різних сортів, які трохи відрізняються смаковими властивостями. Звичайні і білі кабачки мають щільну мякоть, цукіні - більш соковиті і ніжні.

Відберіть молоді кабачки довжиною 7-10 сантиметрів. Протріть їх серветкою або почистіть і поріжте на шматочки товщиною 1 сантиметр. Бланшуйте шматочки звичайних кабачків 3 хвилини, цукіні 1 хвилину, дайте їм стекти та остигнути, тоді заморозьте на деку в один шар. Потім перекладіть шматочки в поліетиленовий мішок чи контейнер, закрийте і покладіть в морозильник.

Старі кабачки спочатку почистьте від шкірки і насіння, поріжте на шматочки і потушкуйте на маслі поки не зм’якнуть. Також можна тушкувати кабачки з помідорами і цибулею, як для рагу. Тоді додайте приправи, охолодіть, спакуйте в контейнери чи поліетиленові пакети і покладіть в морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: готуйте, не розморожуючи, поки шматочки не зм’якнуть і не підрум’яняться. Або нехай спочатку розтануть на друшляку, а потім використовуйте їх за рецептом.

Кава
Натуральну каву варто заморожувати лише за умови, що вона свіжа. Зерна мають бути свіжо засмажені. Запакуйте їх у товсті поліетиленові мішки, та щільно закрийте, щоб туди не потрапило повітря. Так само можна зробити з меленою кавою. Якщо ви купили каву в заводській герметичній упаковці, тоді її можна заморожувати без додаткового пакування. Розчинну каву, яка продається в банках, треба розфасувати малими порціями у товсті поліетиленові мішки. Витісніть з них якнайбільше повітря, міцно закрийте та покладіть у морозильну камеру.
Щоб заморозити зварену каву, спочатку охолодіть її, залийте у форми для льоду та поставте в морозилку до повного замерзання. Далі запакуйте кожен кубик у фольгу, складіть їх у контейнер і покладіть до морозилки. Ці кубики можна використовувати для охолодження кави, при цьому не розбавляючи її.
Рекомендований термін зберігання: свіжо засмажені зерна кави - 1 рік; свіжо змелена та розчинна кава, запакована в поліетилен - 3 місяці.
Використання: можна використовувати бепосередньо з морозилки.
Калина

Купуйте грона калини з ягодами, які мають насичений червоний колір, є спілими і непошкодженими. Промийте і висушіть грона та розкладіть їх на деку в один шар і заморозьте. Коли ягоди замерзнуть, очистіть їх від плодоніжок, спакуйте в поліетиленові пакети і покладіть до морозильної камери.

Якщо ягоди трохи прим'яті, складіть їх в жорсткий контейнер і пересипте цукром або залийте охолодженим цукровим сиропом (250гр цукру на 0,5л води), закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: ягоди можна використовувати не розморожуючи, або залиште контейнер з ягодами в сиропі на 3 години при кімнатній температурі.

Капуста брюссельська

Виберіть міцні тверді качанчики, обріжте пожовклі листочки, промийте і пробланшуйте 3-4 хвилини в окропі. Відразу охолодіть капусту у воді з льодом, відцідіть і заморозьте качанчиками на деку, а потім спакуйте її в поліетиленовий пакет чи жорсткий контейнер і покладіть в морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: варіть в киплячій воді, не розморожуючи.

 

Капуста цвітна

Відберіть цвітну капусту найкращої якості з тугими, білими невеликими головками. Обірвіть листочки, вимийте і розділіть на суцвіття діаметром до 5 см. Невеличкі головки можна залишити цілими. Пробланшуйте суцвіття в киплячій воді 3-4 хвилини. Відцідіть, охолодіть і заморозьте суцвіття на деку, потім складіть в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: готуйте потрібну кількість капусти без попереднього розморожування

Капуста червоноголовкова

Капуста є в продажу круглий рік, тому її навряд чи варто заморожувати. Однак червона капуста не завжди є в магазинах, тому якщо ви її любите, то можна трохи покласти в морозильник.

Старанно помийте капусту, нашаткуйте і пробланшуйте в киплячій воді протягом 1 хв. Негайно охолодіть у льодяній воді, дайте стекти, спакуйте в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Червону капусту можна подавати просто відвареною або тушкованою з цибулею, оцтом і шматочками яблук як гарнір до свинини або дичини (зайчатини, оленини), а також з ковбасками. Після тушкування її також можна заморожувати і розігрівати.

Використовуйте поліетиленові пакети для заморожування і викидайте їх після використання, бо з них важко вивітрюється запах.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік для бланшованої капусти, 6 місяців для тушкованої.

Використання: готуйте або розігрійте потрібну кількість капусти без попереднього розморожування.

Качине м’ясо

Виберіть молоду качку з гнучкими кістками і дзьобом. Якщо птиця стара, її краще заморожувати в готому вигляді (тушковану або як паштет).

Заморожування качиного м’яса таке саме як курячого. Якщо ви заморожуєте м’ясо птиці власного виробництва, не годуйте їх 24 години перед забоєм, щоб очистити шлунок і зоб. Общипайте качку відразу , бо пір’я легше відривається, коли тушка ще тепла. Тоді підвісьте тушки головою донизу на цілий день. Відріжте голову, лапки і крильця і випатрайте тушку. Витріть всередині і зовні вологою серветкою. Залиште в холодильнику на 2-3 дні перед заморожуванням, щоб м’ясо набуло смаку і аромату.

Притисніть ніжки до тушки і зв’яжіть. Не використовуйте шпажки, бо вони потім проткнуть упаковку. Щільно загорніть тушку в фольгу або в поліетиленовий пакет, випустивши з нього якомога більше повітря, і покладіть в морозильник.

Якщо треба заморозити потрухи, промийте їх, обсушіть і запакуйте в окремий пакет.

Рекомендований термін зберігання: м’ясо качки - 1 рік, потрухи - 2 місяці.

Використання: качка середнього розміру в упаковці розмерзнеться в холодильнику за 24 години або за ніч при кімнатній температурі.

Квасоля низькоросла

Візьміть молоді тоненькі стручки квасолі, без прожилок, помийте їх, обріжте кінчики і бланшуйте 1-2 хвилини. Потім охолодіть, відцідіть і заморозьте на піддоні.Складіть у поліетиленові пакети.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік

Використання: візьміть необхідну кількість замороженої квасолі і варіть у киплячій воді

Квасоля стручкова (шпарагівка)

Візьміть молоді стручки квасолі, помийте їх, відділіть прожилки і обріжте кінчики. Поріжте на шматочки довжиною 2-3 см і бланшуйте 2 хвилини. Потім охолодіть, відцідіть і заморозьте на піддоні.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік

Використання: візьміть необхідну кількість замороженої квасолі і варіть у киплячій воді.

Кеджері (Печеня з рису і копченої риби з карі)

 Ця печеня добре зберігається в морозильнику, тому її можна готувати зазделегідь. Зваріть довгозернистий рис, змішайте його з шматочками копченої риби (морського окуня, тріски), маслом і додайте трохи нарізаної зелені петрушки. Спакуйте все в поліетиленовий пакет або візьміть контейнер з фольги, змастіть маслом і викладіть на нього рис з рибою. Добре закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.

Використання: розтопіть в широкому сотейнику трохи масла, викладіть заморожену суміш з поліетиленового пакета і повільно розігрійте, розрівнюючи грудочки виделкою. Коли суміш стане гаряча, додайте приправи і шматочки круто зварених яєць.

Якщо ваш рис у фользі, трохи послабте упаковку і розігрійте суміш в духовці при температурі 200°С протягом 45 хв, періодично помішуючи її, додайте приправи і шматочки яєць і подавайте на стіл.

Кель

Зберіть ніжні листочки капусти, обріжте ніжки і добре промийте. Бланшуйте в окропі 3 хвилини, охолодіть і відцідіть. Спакуйте капусту в поліетиленові пакети і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: відварюйте капусту в киплячій воді 8 хвилин, не розморожуючи.

Кольрабі

Використовуйте молоді ніжні головки діаметром 5-7см. Відріжте верхні листочки і промийте. Маленькі головки до 5 см можна залишити цілими, не обчищуючи їх, більші треба обчистити і порізати на шматки. Потім пробланшуйте в окропі маленькі головки 3 хвилини, порізані - 2 хвилини, охолодіть і відцідіть. Заморозьте спочатку на деку, а потім складіть в поліетиленові пакети і покладіть в морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: можна варити в киплячій воді, не розморожуючи.

Консервована їжа
Якщо ви часто готуєте багато страв з консервованих продуктів, тоді можливо дешевше буде купити більші упаковки консервів. Всі залишки продуктів з консервної банки розділіть на порції та складіть в жорсткі контейнери. Не кладіть цілі консерви до морозилки! Залишки м'ясних консервів треба класти до морозилки якомога швидше, в ідеалі зразу після відкриття.
Деякі консервовані продукти можуть змінювати текстуру внаслідок замороження.         
Рекомендований термін зберігання: м'ясні консерви - 2 місяці, фрукти - 6 місяців.
Копчена риба
Свіжо закопчена риба може бути заморожена без проблем. Але переконайтеся, що риба добре загорнута тому, що її сильний запах може передатися іншим продуктам в морозильній камері.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: можна використовувати прямо з морозилки.
Копчений оселедець

Його зберігають у морозильнику старанно загорнутим у фольгу і запакованим у поліетиленовий пакет, щоб запобігти поширенню запаху на інші продукти. Не тримайте його довго, бо це псує його смак і запах.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: розморожуйте оселедець в упаковці в холодильнику через ніч або 3 години при кімнатній температурі.

Кролик

Кроля, як правило, продають вже оббілованим. Якщо ви маєте свіжого кроля, підвісьте тушку за лапки на 7-10 днів. Підвішуючи м’ясо, підставте під низ миску, щоб зібрати кров, яку можна потім використати при тушкуванні. Оббілуйте його і витріть всередині і ззовні вологою серветкою. Поріжте на шматки, спакуйте в поліетиленові пакети і заморозьте. Кров заморозьте окремо в маленьких контейнерах. Найкращі частини тушки - спинку і лапки можна смажити, решту частин можна тушкувати або використати для приготування паштету.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте м’ясо в упаковці в холодильнику приблизно 5 годин на кожні 0,5 кг м’яса.

Кукурудза

Кукурудза добре заморожується, але виберіть молоді свіжі качани з блідим кольором зерняток, очистіть від листя і рилець, обріжте хвостик. Бланшуйте качани в окропі (4 хвилини - маленькі, 6 хвилин - середні і 8 хвилин - великі), охолодіть і обсушіть на кухонному рушнику. Можете заморожувати цілі качани або зрізати ножем зерна кукурудзи і заморозити їх на деку. Тоді складіть зерна в пластиковий пакет, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: покладіть качани з морозильника в холодну воду, доведіть до кипіння і варіть, поки зерна стануть м’якими. Зерна кукурудзи варіть у киплячій воді 5 хвилин.

Куріпка

Як і будь яка дичина, м'ясо куріпки має певний час повисіти для дозрівання. Це залежить від погоди та індивідуального смаку: зазвичай м'ясо тримають від 3 до 7 днів. Процедура підготовки куріпки до заморожування така сама як і курячого м'яса. Підготоване м'ясо покладіть у поліетиленовий пакет, витиснувши з нього якомога більше повітря, закрийте і заморозьте. Потрухи заморозьте окремо.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте куріпку 5-6 годин в холодильнику і смажте, якщо птиця молода або використовуйте для тушкованих страв, якщо птиця стара.

Куряче м'ясо

Якщо щось і варто заморожувати про запас, то це м’яке, ніжне м’ясо молодого курчати. Старі кури найкраще відварити, м’ясо використати для начинки пирогів, з кісток зробити бульйон, або стушкувати курку і потім заморозити. Якщо ви купили вже заморожену курку, її треба покласти до морозильника якнайшвидше.

Якщо ви заморожуєте м’ясо птиці власного виробництва, не годуйте їх 24 години перед забоєм, щоб очистити шлунок і зоб. Общипайте кури відразу , бо пір’я легше відривається, коли тушка ще тепла. Тоді підвісьте тушки головою донизу на цілий день. Відріжте голову, лапки і крильця і випатрайте тушку. Витріть всередині і зовні вологою серветкою. Залиште в холодильнику на 2-3 дні перед заморожуванням, щоб м’ясо набуло смаку і аромату. Притисніть ніжки до тушки і зв’яжіть. Не використовуйте шпажки, бо вони потім проткнуть упаковку. Щільно загорніть тушку в фольгу або в поліетиленовий пакет, випустивши з нього якомога більше повітря, і покладіть в морозильник.

Якщо треба заморозити потрухи, промийте їх, обсушіть і запакуйте в окремий пакет. При бажанні печінку можна заморозити окремо і потім використати її для страви. Не фаршируйте курча перед заморожуванням, бо фарш буде заважати при розморожуванні.

Заморожування курки порційними частинами. Поділіть курча на половинки, четвертинки чи окремі частини, витріть їх вологою серветкою і загорніть кожну порцію у вощений папір а потім в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: м’ясо курки - 1 рік, потрухи - 2 місяці.

Використання: курча середнього розміру в упаковці розмерзнеться в холодильнику за 24 години або за ніч при кімнатній температурі, частини тушки розморозяться за 4-6 годин в холодильнику.

Лайм

Лайм не завжди є в продажу, тому його варто мати замороженим у вигляді соку чи шматочками для приготування і оздоблення напоїв. Процес заморожування такий як і для лимонів

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: сік розморожуйте і використовуйте за рецептом; заморожені шматочки лайма використовуйте для напоїв, або розморозьте їх при кімнатній температурі за 1 годину і використовуйте для оздоблення страв і напоїв.

Лимони

Лимони можна купити будь-коли, але в певні періоди року вони трохи дешевші, тоді їх варто заморозити або цілими - для ароматизації варення і мармеладів, або окремо сік і цедру - для напоїв, морозива, тортів і пудингів, або шматочками - для напоїв і декорування страв. Ще можна зробити лимонний сир: він може зберігатися в холодильнику не більше 6 тижнів, а в морозильнику до 6 місяців.

Цілі лимони: помийте, обсушіть, щільно загорніть в поліетиленові пакети і заморозьте.

Сік: розріжте фрукт на половинки, вичавіть сік, не витискаючи шкірочку, щоб сік не гірчив. За бажанням додайте цукру або заморозьте сік без цукру, розфасувавши його в жорсткі контейнери чи в формочки для льоду. Потім перекладіть заморожені кубики соку в поліетиленові пакети.

Цедра: Перед тим як вичавлювати сік з лимона, стріть з нього цедру і покладіть в невеликий пакетик. Або просто покладіть половинки лимонів, з яких ви вичавили сік в пакет і заморозьте. Якщо вам потрібна буде цедра, ви зможете втерти необхідну кількість з половинок лимона, не розморожуючи їх.

Шматочки. Помийте і обсушіть лимон, поріжте його на шматочки і заморозьте на деку. Потім складіть заморожені шматочки в поліетиленовий пакет і покладіть в морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: використовуйте цілі фрукти, не розморожуючи їх, при варінні мармеладів і варення;

сік розморожуйте і використовуйте за рецептом;

цедру використовуйте, не розморожуючи для ароматизації страв і випічки;

заморожені шматочки лимона використовуйте для напоїв, або розморозьте їх при кімнатній температурі за 1 годину і використовуйте для оздоблення страв і напоїв.

Лобстери

Заморожуйте тільки свіжі лобстери день їх вилову. Перед заморжуванням зваріть їх, охолодіть і запакуйте у фольгу чи товстий поліетиленовий пакет. За бажанням можете розібрати лобстера після варіння: розділіть панцир наполовину по довжині, витягніть м'ясо з клешнів і хвоста, поріжте на шматки, запакуйте у жорсткий контейнер чи товстий поліетиленовий пакет і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.

Використання: розморожуйте лобстера в холодильнику 6-8 годин.

Лосось
Як і будь-яка риба, лосось має бути абсолютно свіжим перед замороженням. В ідеалі риба має бути впіймана або куплена живою, і замороженою в той же день.
Зніміть луску, почистіть всередині, ретельно промийте під проточною холодною водою, дайте воді стекти і підсушіть рибу. Її можна залишити цілою або порізати на декілька шматків, а ще можна відрізати голову та хвіст і поділити на стейки товщиною 2,5 сантиметра. Загорніть шматки у товстий поліетилен і покладіть в морозилку.
Якщо ви хочете заморожувати рибу повністю вона не має бути товстішою за 5 сантиметрів. Для того щоб не дати лососеві засохнути в морозилці можна зробити покриття з льоду на ньому. Щоб зробити це покладіть не загорнуту рибу в морозилку і тримайте доти, доки вона затвердіє. Витягніть його, і опустіть на декілька секунд у свіжу холодну воду. Після цього на рибі утвориться тоненька плівка з льоду. Знову покладіть до морозилки. Повторюйте ці дії три рази з півгодинним інтервалом. Потім загорніть рибу в поліетиленовий мішок і поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: якщо риба ціла або порізана на великі шматки, тоді вона має танути в холодному місці. Для цілого лосося треба 24 години. Стейки можна готувати не розморожуючи.
М'ясо індика

Ціла індичка займає багато місця в морозильнику, тому не варто зберігати її довго. Ви можете купити індичку за декілька днів чи тижнів до того як будете її готувати. Свіжу індичку треба покласти до морозильної камери якомога швидше.
Якщо у вас залишилося трохи печеної індички, її можна нарізати на шматки і також заморозити. Загорніть кожен шматок у вощений папір. Добре запакуйте шматки індички в контейнер або поліетиленовий пакет щоб запобігти їх пересиханню. Також м'ясо можна дрібно нарізати, розмішати з соусом і зберігати в контейнері в морозильнику для подальшого використання у м’ясних пирогах, з макаронами чи у стравах з рисом.
Ви можете використати рештки індички для приготування відварів чи бульйонів, які потім також можна спакувати в жорсткі контейнери і заморозити. Не забудьте залишити 1-2 сантиметри вільного місця у контейнері.
Рекомендований термін зберігання: свіжої птиці - 6 місяців;  готової страви - 1 місяць. 
Використання: свіжу індичку розморожуйте в холодильнику перед приготуванням. Маленька птиця буде розмерзатися до 2 днів, а велика 3-4 дні. Приготовану індичку треба розморожувати просто в контейнері у холодильнику, перед вживанням в їжу. М’ясо в соусі потрібно розігрівати на маленькому вогні, попередньо не розморожуючи.

М'ята

Зберіть м'яту на початку сезону, коли рослина має найкращий аромат і спакуйте її в пластикові пакети або зробіть м'ятне масло чи соус. М'яту не потрібно бланшувати, просто промийте і висушіть, а потім заморозьте цілими стеблами.

Можна заморозити м'ятні кубики: для цього дрібно поріжте м'яту, складіть її в чарунки контейнера для льоду і додайте трохи води. Коли кубики замерзнуть, перекладіть їх у пластиковий контейнер і тримайте у морозильнику.

М'ятне масло: змішайте 250гр масла з 8 ст.ложками дрібно порізаної м'яти, , 1 ч.ложкою лимонного соку, сіллю і перцем. Зробіть з суміші валик, загорніть його у вощений папір а зверху у фольгу і заморозьте.

М'ятний соус: дрібно поріжте м'яту, складіть її в чарунки контейнера для льоду, додайте трішки цукрового сиропу (з розрахунку 200гр цукру на 0,5л води), щоб м'ята була вологою і заморозьте. Потім складіть заморожені кубики в пластиковий пакет.

Рекомендований термін зберігання: ціла або порізана - 6 місяців, м'ятне масло - 3 місяці, м'ятний соус - 6 місяців.

Використання: покришіть цілі заморожені стебла в соус, суп чи підливу, або розморозьте кубики і використовуйте так само. М'ятне масло подавайте з котлетами з ягнятини, горошком або молодою картоплею: просто відріжте потрібну кількість шматочків масла від валика, а решту знову запакуйте і поладіть назад у морозильник. М'ятний соус: покладіть потрібну кількість кубиків м'яти в соусник, злегка розтопіть і збризніть оцтом.

Мідії

Їх треба зварити перед заморожуванням. Як і креветки, мідії мають бути дуже свіжими. Переконайтеся, що мушлі міцно стулені; будь-які пошкоджені чи відкриті мушлі треба видалити. Добре промийте мушлі кілька разів змінюючи воду, почистіть мідії твердою щіточкою, щоб усунути з них наліт і покладіть у широкий сотейник. Накрийте мокрою тканиною і поставте на середній вогонь приблизно на 3хв, щоб мідії відкрилися. Залиште остигати, тоді складіть мідії в мушлях чи без них в поліетиленовий пакет чи жорсткий контейнер разом з соком, який виділився і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.

Використання: розморожуйте мідії за ніч в холодильнику і використовуйте для приготування страв.

Мізки
Промийте мізки та висушіть. Видаліть наскільки це можливо оболонку та плівки. Розділіть на частини, спакуйте їх в поліетиленові харчові мішки і покладіть у морозильну камеру.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці
Використання: розмерзається за ніч в холодильнику, або за 3 години при кімнатній температурі.
Майонез
Це один з небагатьох продуктів, які не варто заморожувати. Він розділяється під час танення і потім не хоче змішуватися до однорідної консистенції.
Макаронні вироби

Макарони або спагетті можна заморозити, хоча вони готуються кілька хвилин і тому не варто для цього використовувати місце в морозильнику. Готуйте макарони звичайним способом, але залишіть їх трішки недовареними, потім відцідіть і сполощіть холодною водою. Відціджені макарони складіть порціями в пластикові пакети і заморозьте.

Однак є сенс заморожувати страви з макаронними виробами, які потребують тривалого приготування. Щоб заморозити лазанью з соусом болоньєзе і сиром або канелоні з томатами і сирним соусом, складіть готові страви в пакети з фольги або контейнери, які потім можна поставити з морозильника в духовку для розігрівання.

Рекомендований термін зберігання: макарони - 1 місяць, страви з макаронними виробами - 2-3 місяці.

Використання: додайте зморожені варені макарони у каструлю з водою, коли вона закипить, відцідіть і подавайте до столу; страви з макаронними виробами - зніміть кришку контейнера або фольгу, посипте зверу тертим сиром і запікайте 1 годину при температурі 180°С, щоб страва прогрілася. Якщо страва зверху підсихає, злегка накрите її фольгою.

Малина, логанова ягода

Виберіть стиглі, сухі ягоди (мийте їх в разі крайньої необхідності), розкладіть на деку і заморозьте. Коли ягоди стануть твердими, складіть їх в поліетиленовий пакет. Якщо ягоди трохи прим'яті, зробіть з них пюре. Протріть малину крізь сито і змішайте з цукром (150 гр цукру на 0,5 кг ягід). Розкладіть пюре в жорсткі контейнери, залишаючи зверху 2-3 см вільного місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморозьте ягоди при кімнатній температурі за 6 годин, а пюре за 3 години і використовуйте за потребою.

Манго

Ці тропічні фрукти овальної форми з жовтувато зеленою шкірочкою і оранжевою м'якоттю мають смак одночасно персика і абрикоса. Заморозьте їх в цукровому сиропі звареному з розрахунку 250 гр цукру на 0,5л води + 1 ч.л. лимонного соку. Відберіть стиглі фрукти, помийте їх, почистіть від шкірочки і наріжте пластинками безпосередньо в сироп. Потім перекладіть суміш в жорсткі контнейнери, покладіть зверху зім'ятий вощений папір, щоб фрукти не спливали, залишаючи зверху 1-2 см місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте при кімнатній температурі за 3 годин, або за ніч в холодильнику.

Мандарини

В сезон (з листопада по січень) ці фрукти найдешевші і тому їх варто заморозити для фруктових салатів. Почистіть мандаринки від шкірки, серцевини і білих прожилок, поділіть на часточки, складіть у жорсткий пластиковий контейнер і залийте холодним цукровим сиропом, залишаючи 2-3 см вільного місця.

Для приготування сиропу розчиніть 250 гр цукру у 0,5 л води), доведіть до кипіння і відставте, щоб охолов.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте при кімнатній температурі за 3 годин, або за ніч в холодильнику.

Маргарин
Його можна заморожувати загорнутим у фольгу чи поліетиленовий мішок.
Рекомендований термін зберігання: 5 місяців.
Використання: розтане за ніч у холодильнику.
Мармелад з помаранчів

Вам не треба заморожувати мармелад, але ви можете заморозити сезонні фрукти для його приготування. Наприклад, помаранчі (гіркі апельсини) мають короткий сезон продажу і, якщо ви не встигли зробити мармелад в цей період, заморозьте помаранчі і приготуйте мармелад, коли вам зручно. Цей фрукт можна заморожувати цілим або саму м'якоть. Врахуйте, що вам треба буде більше фруктів (на 1/8 ваги), щоб компенсувати втрати пектину під час заморожування, або доведеться додати рідкого пектину під час розморожування.

Цілі фрукти треба промити, обсушити, скласти в поліетиленові пакети і заморозити.

Для того, щоб отримати м'якоть, промийте помаранчі, поріжте на шматочки і варіть до отримання однорідної маси. Цукру не додавайте! Складіть масу в жорсткий контейнер і закрийте і заморозьте. Не забудьте вказати скільки фруктів ви використали, щоб знати, скільки цукру вам треба буде додати пізніше.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте помаранчеву масу в холодильнику або покладіть цілі заморожені помаранчі в каструлю, додайте потрібну кількість води і варіть на маленькому вогні до розм'якшення фруктів, а потім варіть мармелад за рецептом.

Марципан

Мигдальне тісто в брикетах має здатність кришитися під час розморожування і з ним нелегко працювати. Тому його краще заморожувати у вигляді помадки на торті або як готові вироби для оздоблення.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Використання: розморожуйте торт з марципаном за ніч при кімнатній температурі. Або прикрасьте торт замороженими марципановими фігурками і вони відтануть за годину.

Масло
Залиште масло в його оригінальній упаковці і обгорніть зверху фольгою або покладіть в поліетиленовий мішок. Це потрібно зробити тому, що масло легко вбирає інші запахи в морозилці.
Рекомендований термін зберігання: звичайне масло - 6 місяцв, солене масло 3 місяці.
Використання: розмерзається при кімнатній температурі за 10-15 хвилин.
Масло ароматизоване

Таке масло надає довершеного смаку багатьом стравам і готується додаванням до збитого масла порізаних трав чи інших приправ (наприклад, петрушки, м’яти, гірчиці).

Масло з петрушкою: до 50гр масла додайте 4-6 столових ложок дрібно посіченої петрушки, чайну ложку лимонного соку, солі і перцю і добре збийте. Використовуйте до стейків, риби і страв з бобу.

Масло з м’ятою: до 50гр масла додайте 8 столових ложок дрібно посіченої м’яти, трошки лимонного соку, солі і перцю і добре збийте. Використовуйте до ягнятини.

Масло з гірчицею: до 50гр масла додайте 3 столових ложки французької гірчиці, солі і перцю і добре збийте. Використовуйте до вареної свинини, печінки, печеної риби. Добре збийте масло з приправами, надайте йому бажаної форми, загорніть у кондитерський папір, потім покладіть у поліетиленовий пакет і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Використання: відріжте потрібну кількість шматочків масла, а решту загорніть і знову покладіть до морозильника.

Масляний крем

Добре замерає. Особливо добре заморожувати шоколадний або кавовий крем, оскільки при цьому зберігається його смак і аромат. Рекомендовано використовувати натуральні ароматизатори та добавки. Для ароматизації краще використовувати стручкову ваніль у вигляді екстракту чи цукру, оскільки синтетичний замінник може втрачати смак.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: розмерзається при кімнатній температурі. Для розморожування 250 г. крему треба 2-3 години.

Маслянка

ЇЇ також можна заморожувати. При розмерзанні маслянка може розшаровуватися, тому перед вживанням її треба швидко перемішати.

Рекомендований термін зберігання: 6 тижнів.

Використання: Розморожуйте в холодильнику через ніч.

Мигдаль

Його можна морозити цілим, нарізаним шматками, пластівцями або підсмаженим. Не соліть. Обгорніть фольгою у потрібній кількості, переконавшись, що в пакунку нема повітря.

Рекомендований термін зберігання: звичайний мигдаль до 1 року; підсмажений - 4 місяці.

Використання: розморожувати 3 години при кімнатній температурі.

Млинці (Налисники)
Якщо ви зробите більше млинців  ніж потрібно на один раз, решту ви можете заморозити. Складіть їх один на другий, перекладаючи пергаментним папером. Обгорніть всі перекладені млинці фольгою та заморозьте. Якщо вони з начинкою, тоді для зберігання потрібен контейнер. Складіть їх туди і закрийте кришкою чи фольгою.
Рекомендований термін зберігання: млинці без начинки - 4 місяці; з начинкою - 2 місяці.
Використання: млинці без начинки - розгорніть, розгорніть і залиште при кімнатній температурі на 20 хвилин. Далі їх можна використовувати як захочете. Якщо млинці товсті, тоді можна їх розігрівати в духовці. Розкладіть їх на деко для випічки, прикрийте фольгою і розігрівайте 10 хвилин  при температурі 200 градусів. Також можна розігрівати на легко змащеній жиром сковорідці приблизно 30 секунд з кожної сторони. Млинці з начинкою можна посипати тертим сиром, та запікати в духовці 30 хвилин при температурі 200 градусів.
Молоко
Пастеризоване молоко не варто заморожувати через те, що під час заморозки з нього відділяється жир. Найкращим виходом для створення запасу молока є купівля молока тривалого зберігання. Але якщо ви все ж вирішили заморозити гомогенізоване молоко не кладіть його до морозилки в пакеті чи пляшці в якій воно продається, бо така упаковка розірветься. Перелийте молоко у пластиковий контейнер і залиште зверху 2-4 сантиметри вільного місця. Закрийте контейнер і покладіть в морозилку.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.
Використання: воно розтане за ніч у холодильнику.
Морква
Вона продається цілий рік у магазинах, але на зиму ви можете заморозити маленькі морквочки щоб потім використовувати їх у своїх стравах чи для декорування. Обшкребіть морквини, відріжте вершки. Якщо вони малі, тоді залиште цілими, а великі поріжте на кружечки або кубики. Побланшуйте в окропі цілі морквини 3 хвилини, а шматочки 2 хвилини. Зразу охолодіть в крижаній воді, дайте їм висохнути та спакуйте в поліетиленові мішки. щоб морквини були розділеними розкладіть їх у більшому мішку в один ряд у морозилці. Коли вони затвердіють запакуйте їх щільніше.
Для економії місця в морозильній камері можна потерти моркву на грубій терці. Якщо плануєте зробити заготовку для супів, обсмажте натерту моркву в олії, охолодіть і складіть у жорсткий контейнер, а потім заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: можна готувати прямо з морозилки кинувши в киплячу воду чи на сковорідку.
Морозиво домашнє

Найкраще робити домашнє морозиво з фруктового пюре і вершків, не використовуючи синтетичних барвників і ароматизаторів. Для цього треба мати запас замороженого пюре з різних фруктів - малини, полуниці, абрикосів, смородини. Розморозьте пюре і змішайте його зі злегка збитими вершками, потім розфасуйте в невеликі пластикові форми і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: Перед тим як їсти, дайте морозиву трішки зм’якнути.

М’ясні вироби

Якщо у вас залишилося готове м’ясо або птиця, якs ви не маєте наміру використовувати негайно, їх можна заморозити і використати пізніше.

Шматки м’яса або відбивні (з курки, індика, яловичини або свинини) можна використати для салатів, якщо щільно загорнути їх в поліетиленові пакети і заморозити.

М’ясну нарізку можна з’їсти пізніше, якщо перекласти шматочки вощеним папером і заморозити щільно загорнутими в поліетиленові пакети або в жорсткі контейнери щоб не висихали.

Шматки м’яса в підливі можна скласти в контейнери так щоб підлива покривала м’ясо, закрити фольгою і зморозити.

М’ясо з соусом і овочами: порційно порізане м’ясо розкладіть шматками на тарілці з фольги, зверху покладіть трохи соусу (м’ятного до ягнятини, яблучного до свинини) і овочів (пюре з картоплі, обсмажену селеру, заморожений горошок) або шматочок масла, гриби і т.д., щільно закрийте фольгою і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: розморожуйте м’ясну нарізку в холодильнику, не виймаючи з упаковки. М’ясо в підливі чи з соусом можна розігрівати прямо з морозильника при температурі 200°С протягом 40хвилин.  Не забудьте трохи послабити упаковку перед розігріванням.

М’ясо

Свіже м’ясо високої якості добре зберігається в морозильнику, якщо воно перед заморожуванням провисіло відповідний час і дозріло. Заморожування не покращить якість чи смак м’яса, але може зробити його трохи ніжнішим. Якщо ви заморожуєте м’ясо, переконайтеся, що воно добре запаковане і в упаковці залишилося якомога менше повітря. Пильнуйте, щоб гострі кістки не пошкодили упаковку. М’ясо треба заморожувати швидко, бо інакше воно стає жорстким і втрачає багато соку і смаку при розморожуванні. Тому при заморожуванні кладіть м’ясо ближче до стінок морозильника.

В’ялене і копчене м’ясо можна зберігати в морозильнику не більше 1 місяця, тому його не варто спеціально готувати.

Відбивні і стейки заморозьте спочатку без упаковки, а потім перекладіть вощеним папером і складіть в поліетиленові пакети.

Рекомендований термін зберігання: яловичина - 8 місяців, ягнятина - 6 місяців, свинина - 6 місяців.

Використання: розморожуйте м’ясо в холодильнику в упаковці, з розрахунку 5 год на кожні 0,5 кг м’яса або готуйте частини туші, не розморожуючи, з розрахунку: яловичина - 55 хв при температурі 200°С, ягнятина - 60 хв при температурі 180°С, свинина - 60 хв при температурі 200°С на кожні 0,5 кг м’яса. Заморожені стейки і відбивні: покладіть м’ясо на 5см від жару і коли буде майже готовим, підсмажте до рум’яної кірочки.

Нектарини

Це персики з гладкою шкірочкою, менші за розміром, але ароматніші і яскравішого кольору.

Виберіть добре стиглі фрукти, з соковитою м’якоттю, яка не розлізається. Помийте їх, дайте стекти і покладіть в охолоджений цукровий сироп, зварений з розрахунку 50-60 гр цукру на 450 гр води, додаючи 1 ч.л. лимонної кислоти або 1 ст.л. лимонного соку, щоб фрукти не потемніли.

Почистіть нектарини від шкірочки, при необхідності пробланшуйте їх 1 хвилину в кип’ятку, а потім швидко охолодіть щоб легше зняти шкірочку. Наріжте фрукт шматочками або розріжте на половинки, видаліть кісточку і складіть в жорсткий контейнер. Тоді залийте фрукт сиропом, залишаючи 2 см вільного місця і притисніть зверху зім’ятим папером, щоб не спливали, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте нектарини протягом 4-5 годин в холодильнику і подавайте злегка замороженими.

Нирки
Зі свіжих нирок потрібно видалити жир та плівку, а потім промити їх та висушити. Розкладіть нирки на підносі та заморозьте. Потім складіть заморожені нирки в поліетиленовий мішок. Можна ще додатково замотати кожну нирку в пергамент перед тим як класти їх до мішка. Якщо ви купили вже почищені нирки в магазині, і не плануєте їх зразу готувати, тоді негайно покладіть їх до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: нирки можна смажити на малому вогні не розморожуючи, але це при умові що ви зняли з них попередньо плівку. Якщо плівка не знята, тоді зачекайте, нехай нирки розтануть і готуйте за власним рецептом.
Овочеве асорті

Більшість овочів досить добре можна заморожувати в сирому вигляді. Виняток становлять тільки помідори, листові салати і салатні овочі (огірок, біла капуста, водяний крес), а також картопля, яку можна заморожувати тільки вареною. Однак є зміст зробити овочеві набори для рагу, супів чи пирогів, з овочів, які є доступними і дешевими в літній та осінній сезони. Таке асорті може складатися з улюблених всією сім’єю овочів: баклажанів, болгарського перцю, кабачків, моркви, стручкової квасолі, молодого бобу, зеленого горошку, кукурудзи, цвітної капусти, кольрабі або броколі. Співвідношення інгредієнтів асорті можна робити на власний смак і розсуд, але не варто додавати цибулю, бо вона має гострий запах, який переб’є аромат інших овочів.

Для рагу відберіть і подрібніть потрібні овочі: розберіть на суцвіття цвітну капусту, або броколі, наріжте кубиками - баклажани і кабачки, кружальцями - моркву, смужками - болгарський перець, додайте стручки квасолі, трохи молодого бобу, зеленого горошку або зерна кукурудзи, складіть все в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Для супу: відберіть і дрібно наріжте кубиками моркву, болгарський перець, розберіть на суцвіття цвітну капусту, або броколі, додайте квасолі, зеленого горошку або кукурудзи, складіть все в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: використовуйте овочі, для приготування рагу чи супів, не розморожуючи їх.

Огірок

Через великий вміст води, огірок не можна використовувати для салатів після заморожування, але його можна заморозити як страву. Очистіть огірок від шкірки, розріжте вздовж на 4 частини, витягніть серцевину, решту поріжте кубиками. Складіть все в друшляк, трохи посоліть, додайте винного оцту, щіпку цукру і залиште стікати приблизно на 1 год. Використайте огірок для супу або запікайте з маслом і травами + 30хв в гарячій духовці (220°С), охолодіть і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: покладіть заморожений суп чи запечений огірок в каструлю і обережно розігрійте.

Ожина
Ці ягоди дуже добре заморожуються, зберігаючи свій особливий смак і аромат. Якщо потрібно, помийте ожину на друшляку під холодною водою. Висушіть, складіть в поліетиленові мішки та заморозьте. Якщо ягоди роздавлені, тоді зробіть з них пюре. Помийте ожину, але не висушуйте її. Покладіть до каструлі мокрі ягоди і додайте 100 грам цукру на кожні пів кілограма ожини, злегка потушкуйте. Коли ягоди розм'якнуть, перемніть їх, охолодіть та спакуйте в жорсткі контейнери залишивши 1-3 сантиметри вільного місця, потім заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: цілі ягоди і пюре  - 1 рік.
Використання: для розмороження ягоди покладіть на ніч у холодильник. Для пюре має бути достатньо потримати його 3 години при кімнатній температурі.
Окра

Окру їдять, коли вона не зовсім дозріла, бо стиглі плоди стають волокнистими і важкостравними. В африканській кухні окру часто додають до супів і тушкованих страв для загущування, бо вона має клейкий сік.

Для заморожування відріжте стебла, не розкриваючи стручка, бланшуйте стручки в киплячій воді малі плоди 3 хв, великі - 4 хв, охолодіть, відцідіть і спакуйте в поліетиленовий пакет.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: варіть окру в киплячій воді, не розморожуючи, відцідіть, трохи припустіть в маслі і подавайте як окрему страву, або додайте до тушкованих страв.

Оливки

Якщо ви часто використовуєте оливки, найвигідніше купувати їх у великих банках або на вагу. Їх можна заморожувати, але вони добре зберігаються в холодильнику протягом такого ж терміну. Коли ви відкрили банку, додайте кілька крапель лимонного соку до заливки або покладіть зверху шматочок лимона. Це зупинить окислення і оливки будуть зберігатися в холодильнику до 6 місяців.

Якщо хочете заморозити оливки, перекладіть їх в контейнер, залийте свіжою водою, залишивши 2-3 см вільного місця зверху, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте потрібну кількість при кімнатній температурі і використайте за один-два дні.

Оселедець

Його можна заморожувати свіжо виловленим. Почистіть оселедець від луски, зябр, плавників і випотрошіть тушку. Голову і хвіст можна залишити. Добре промийте під проточною водою і відцідіть. Щільно загорніть кожну рибку в поліетиленовий пакет, витискаючи з нього якомога більше повітря, і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: готуйте без попереднього розморожування.

Підливи (Соуси)

Смачні підливи чи соуси (з вершками, сметанковим сиром, з рибних молоків) або пюре з баклажанів можна приготувати завчасно і заморозити. Не обов’язково додавати всі приправи, їх можна додати після розморожування. Якщо соус трохи розшарувався під час розморожування, добре перемішайте його перед тим як додавати до готової страви.

Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.

Використання:розморожуйте за ніч в холодильнику або при кімнатній температурі протягом 4 годин.

Піца
Більшість готових магазинних піц можна заморожувати. Якщо ви робите піцу самі, тоді і в цьому випадку нема проблем. Приготуйте піцу з будь якою начинкою, це можуть бути помідори, шинка, гриби, сир, молюски та спечіть її в духовці. Після того як вона вистигне, заморозьте кожну піцу окремо не загортаючи. Далі кожну заморожену піцу, чи її шматок, загорніть у фольгу, запакуйте це все в поліетиленовий мішок і поверніть назад до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: розігрівайте в духовці приблизно 35 хвилин при температурі 200 градусів. Або залиште розморожуватися на 2 години при кімнатній температурі та потім розігрівайте її 15 хвилин при температурі 200 градусів.
Палтус (Камбала)
Палтус треба заморожувати коли він є дуже свіжим. Почистіть рибу від нутрощів, відріжте голову хвіст та плавники. Промийте під проточною холодною водою та підсушіть. Почищену рибу можна морозити цілою, а також її можна розділити на стейки чи філе. Добре загорніть кожен шматок у поліетиленовий пакет і заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці. 
Використання: цілу рибу треба розморожувати в холодильнику. Це займе приблизно 5 годин на кожні 500 грам. Філе чи стейки можна готувати безпосередньо з морозилки.
Пампушки

Домашні чи куплені пампушки можна заморозити, спакувавши їх в поліетиленовий пакет в потрібній кількості і витиснувши з нього якомога більше повітря.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: розігрійте пампушки в духовці при температурі 200°С протягом 8 хв.

Пастернак

Виберіть молоді корені пастернака добре почистіть їх від шкірки і обріжте. Поріжте корені на кубики чи смужки, пробланшуйте 2 хвилини, остудіть, відцідіть, розкладіть на деко і заморозьте. Тоді складіть кубики у пластиковий пакет і покладіть у морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: варіть пастернак приблизно 10 хвилин у киплячій воді, не розморожуючи.

Паштет
Він добре заморожується але ненадовго. До багатьох паштетів додають бекон який має короткий термін зберігання. Приготуйте свій улюблений паштет та спечіть його якщо потрібно. Коли остигне, накрийте фольгою форму для запікання та ставте в морозилку. Або можете викласти його з форми та порізати на зручні для вас шматки, і, загорнувши в фольгу, скласти в морозилку.
Рекомендований термін зберігання: паштет з беконом - 1 місяць; інші види паштету - 3 місяці.
Використання: паштет розтане за ніч у холодильнику, або за 6 годин при кімнатній температурі.
Перець чилі

Щоб підготувати перець до заморожування обріжте хвостики і видаліть насіння. Бланшуйте 2 хвилини, охолодіть, відцідіть і заморозьте на деку. Складіть в поліетиленові пакети, закрийте, підпишіть і покладіть в морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Використання: розморозьте і використовуйте при потребі.

Персики

Найкраще заморожувати персики, які цілком достигли і мають насичений смак і аромат. Зовнішній вигляд фруктів не завжди відповідає смаку, тому їх варто спробувати перед тим як купувати.

Перед заморожуванням очистіть персики від шкірочки. Якщо це важко зробити, занурте їх на 1 хвилину в окріп, а потім в холодну воду і шкірочка легко зчиститься. Розріжте фрукти на половинки і витягніть з них кісточки, або поріжте їх персики шматочками і відразу покладіть їх в охолоджений цукровий сироп, зварений з розрахунку 250 гр цукру на 0,5л води, щоб не потемніли на повітрі. Для кращого збереженя кольору персиків, додайте до сиропу 1 столову ложку лимонного соку на кожну порцію сиропу. Потім перекладіть суміш в жорсткі контнейнери, покладіть зверху зім'ятий вощений папір, щоб фрукти не спливали, залишаючи зверху 2-3 см місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в контейнері за 3-4 години при кімнатній температурі і подавайте, поки вони ще заморожені.

Петрушка
Зелень петрушки можна заморожувати як цілою так і нарізаною. Не потрібно її попередньо бланшувати. Просто промийте, просушіть, а потім заморозьте. Цілі стебла петрушки складіть у фольгу чи поліетиленовий мішок. Подрібнену петрушку можна зберігати порціями в маленьких пластикових контейнерах. А ще зелень можна скласти у форми для льоду і залити водою. Після того як вода замерзне, треба перекласти кубики в пластиковий мішок. Корінь петрушки перед замороженням треба добре промити та висушити. Поріжте корені на кружальця чи смужки та складіть у пластиковий пакет.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: Додавайте до супів, соусів чи інших страв просто з морозилки. Заморожені цілі стебла петрушки можна нарізати, не розморожуючи.
Печінка
Багата на залізо печінка є чудовою стравою для всієї сім'ї. Вона також добре замерзає як в сирому вигляді так і в готовому. Спершу добре промийте її, видаліть всю кров та кровоносні судини та висушіть. Поріжте її на шматки, та обгорніть пергаментом. Розділіть на порції, запакуйте в поліетиленові мішки та поставте заморожуватися. Якщо ви заморожуєте приготовану печінку, тоді  запакуйте її в контейнер і переконайтеся що шматочки печінки покриті підливою. Закрийте контейнер і кладіть в морозилку.
Курячу печінку треба очистити від зеленкуватих частин жовчного міхура, помити, обсушити та скласти в поліетиленові мішки чи контейнери.
Рекомендований термін зберігання: свіжа - 3 місяці; приготована - 2 місяці.
Використання: свіжу печінку розморожуйте в холодильнику доти, доки вона не почне ставати м'якою, поріжте її, та готуйте як зазвичай. Печінку не можна готувати надто довго. Готова печінка всередині повинна бути блідо рожевою. Приготовану печінку можна розігрівати прямо з морозилки. Курячу печінка треба розморожувати в холодильнику доти поки не почне ставати м'якою.
Печиво

Не варто заморожувати готове печиво, бо воно добре зберігається в бляшаних банках, але ви можете тримати заморожене тісто щоб пекти свіжі тістечка коли вам заманеться.

Зробіть пісочне тісто і розкачайте його у вигляді ковбаски товщиною 5 см. Якщо тіста багато, зробіть кілька ковбасок, загорніть їх у фольгу і заморозьте. Тісто можна заморозити у вигляді заготовок для печива, витискаючи його через кондитерський мішок на деко. Як замерзне складіть печиво в поліетиленовий пакет.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців

Використання: злегка розморозьте тісто в холодильнику в упаковці, потім поріжте на шматочки товщиною 2 см і випікайте, як звичайно. Якщо використовуєте заготовки, випікайте їх, не розморожуючи.

Пиріг з начинкою

Коли готуєте тісто для відкритого пирога, зробіть його більше і заморозьте, щоб зекономити час при приготуванні наступного разу. Його можна заморозити сирим чи печеним, з начинкою чи без неї.

Сире тісто без начинки можна заморозити, загорнувши у фольгу або в поліетиленовий рукав. Як затвердне, перекладіть тісто в поліетиленовий пакет і заморозьте.

Спечене тісто без начинки можна заморозити, поклавши в жорсткий пластиковий контейнер, бо воно досить крихке.

Спечений пиріг з начинкою перед заморожуванням потрібно охолодити і спочатку заморозити на деку без упаковки. Потім обережно перекладіть пиріг в поліетиленовий пакет і поверніть в морозильник.

Солодкі пироги також можна заморозити, але без меренги; її можна додати перед подачею на стіл.

Рекомендований термін зберігання: сире тісто без начинки - 3 місяці, спечене тісто без начинки - 6 місяців; спечений пиріг з начинкою - 2 місяці.

Використання: Сире тісто без начинки покладіть в оригінальний контейнер і випікайте 20-25 хв при температурі 200°С; спечене тісто без начинки розморожуйте при кімнатній температурі протягом 1 год.; спечений пиріг з начинкою розморожуйте без упаковки протягом 2 годин при кімнатній температурі, щоб подавати холодним або розігрівайте 20 хв при температурі 180°С.

Пиріжки з м'ясним фаршем

Зробіть пиріжки за бездріжджового тіста і заморозьте їх на деку. Коли замерзнуть, складіть у жорсткий контейнер і покладіть назад у морозильник.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Використання: витягніть потрібну кількість пиріжків, покладіть їх на змащене жиром і притрушене мукою деко і випікайте 20-30 хв при температурі 220°С.

Полуниця
Їх не дуже добре морозити цілими, бо вони стають занадто м'якими після танення. Але з них можна зробити смачне пюре, яке потім можна додавати до морозива чи суфле. Щоб приготувати пюре просто перетовчіть чисті сухі фрукти, додайте цукру до смаку та розмішайте. Коли цукор розчиниться, запакуйте пюре в жорсткі поліетиленові контейнери, залишивши зверху 1-2 сантиметри вільного місця. Закрийте кришкою і ставте замерзати.
Якщо ж ви все таки вирішили заморозити цілі ягоди, тоді це потрібно робити без цукру. Виберіть тверді та сухі полуниці - чим менші тим краще. Заберіть чашолистки, легенько зітріть з них зайву землю, але в жодному разі не мийте. Запакуйте ягоди в поліетиленові мішки і покладіть в морозилку так, щоб вони лежали в один ряд. Коли полуниці затвердіють, потрясіть мішок. Плоди опиняться внизу мішка. Витисніть з мішка якомога більше повітря та зав'яжіть. Для додаткового захисту можете покласти мішечки з полуницями в жорсткий контейнер. Ще кращий результат буде, якщо ви будете заморожувати кожну полуницю окремо. Розкладіть їх на підставці чи тарілці, покладіть до морозилки та дочекайтеся поки вони затвердіють. Далі перекладіть ягоди в поліетиленовий мішок чи контейнер та поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: фрукти розтануть за 3 години при кімнатній температурі. Використовуйте цілі фрукти коли вони ще не повністю розмерзлися. Пюре розтане при кімнатній температурі також за 3 години і його можна використовувати за призначенням. Можна прискорити розмерзання пюре поставивши контейнер у воду. Якщо вам потрібне гаряче пюре, тоді його можна розігрівати на малому вогні, попередньо не розморожуючи.
Помідори

Через великий вміст води, помідори не можна заморожувати для використання в салатах, бо після розморожування вони перетворюються в кашу. Однак це не завадить використати заморожені половинки, пюре чи сік помідорів в якості заправки для соусів, супів чи тушкованих страв.

Цілі помідори можна морозити зі шкірочкою або перед заморожуванням їх можна опустити на кілька секунд в кип’яток, а потім в холодну воду. Коли шкірочка легко злізе, складіть очищені помідори в поліетиленовий пакет чи жорсткий контейнер, закрийте і заморозьте. Щоб зняти шкірочку з заморожених помідорів повторіть описану вище процедуру коли виймете помідори з морозильника.

Половинки помідорів слід спочатку розкласти на деку і заморозити, а потім можна спакувати в поліетиленовий пакет чи жорсткий контейнер і покласти в морозильну камеру.

Пюре можна приготувати з помідорів, які мають пошкодження або перестигли. Поріжте їх на частинки, видаліть серцевину і пошкоджені місця (нема потреби знімати шкірочку!), додайте за смаком солі, цукру, солодкого і гіркого перцю, приправ чи спецій (майорану, гвоздики, кориці, лаврового листочка, імбиру, мускатного горіха) і зваріть до загустіння (10-15хвилин). Охолодіть і при бажанні перетріть пюре через сито, щоб позбутися зерняток, перелийте в жорсткий контейнер, залишаючи 2-3 см вільного місця зверху, закрийте і заморозьте.

Томатний сік приготуйте за улюбленим рецептом, перелийте в жорсткий контейнер, залишаючи 2-3 см вільного місця зверху, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: додавайте до страв заморожені цілі чи половинки помідорів, пюре перед використанням розморожуйте 3 години при кімнатній температурі, томатний сік розморожуйте в холодильнику за ніч.

Порічки

Порічки є червоного або білого кольору. Біла порічка споріднена з червоною, але вона є солодшою і з більш виразним смаком. Перед заморожуванням промийте ягоди, відділіть від хвостиків і висушіть. Заморозьте в один шар на підставці, не загортаючи їх. Коли ягоди затвердіють, спакуйте їх в поліетиленовий мішок і покладіть назад до морозилки. Якщо хочете, можете заморозити порічку з цукром. Для цього змішайте ягоди з цукром в пропорції 100 гр цукру на кожні 0,5 кг порічки, запакуйте в поліетиленовий мішок і заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: порічки розтануть за 3 години при кімнатній температурі, або ви можете їх використовувати, не розморожуючи. Заморожені порічки добре додавати до фруктових салатів.

Потрухи
Вони мають менший термін зберігання ніж м'ясо птиці.Їх треба зберігати окремо в поліетиленових мішках. Печінку можна запакувати окремо для подальшого приготування, а решту потрухів можна використати в супах чи підливах.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: вони розмерзнуться у холодильнику за ніч.
Рідке тісто (Кляр)
Приготуйте тісто, як ви звичайно це робите. Розділіть на порції та помістіть тісто в жорсткі контейнери, залишивши зверху 1-2,5 см вільного місця. Закрийте та поставте в морозилку. Не забудьте, що контейнер має стояти вертикально доки тісто не замерзне.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці
Використання: залиште тісто танути хоча б на 2 години
Ріпа

Виберіть молоді ніжні корені ріпи, обріжте їх і почистіть від шкірочки. Якщо вони маленькі, можете залишити їх цілими і бланшувати 4 хвилини. Великі корені можна порізати на маленькі кубики і бланшувати 2 хвилини. Відцідіть, охолодіть, спакуйте в поліетиленовий пакет і заморозьте. Або зробіть пюре, охолодіть, складіть в жорсткий контейнер, залишаючи 2-3 см вільного місця зверху, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: використовуйте сиру ріпу для приготування других страв, не розморожуючи, або розігрійте пюре на товстостінній сковороді, додайте приправи і подавайте до столу.

Рагу

Його варто готувати у такій кількості, щоб частину з'їсти відразу, а решту заморозити і зекономити час на його приготування наступного разу. Ви можете використовувати ваш улюблений рецепт, але при цьому варто пам'ятати, що краще залишити рагу трішки недотушкованим, бо при його розігріванні воно дійде до готовності. Переконайтеся, що є достатньо соусу і він повністю покриває м'ясо, бо інакше воно стане сухим.

Коренеплоди окрім цибулі можна додати наприкінці готування, бо після заморожування овочі можуть розваритися. Часник краще додати під час розігрівання, бо його запах ще тиждень буде триматися в морозильнику.

Коли рагу приготоване і охолоджене, перед тим як поставити його до морозильної камери, зніміть з поверхні зайвий жир.

Рекомендований термін зберігання: 6 тижнів, якщо в ньому використовується бекон, шинка або свинина, 4 місяці - якщо є інше м'ясо.

Використання: Розігрівайте просто з морозильника.

Раки

Ці створіння подібні до маленьких лобстерів живуть у прісноводних річках. Зазвичай їх їдять свіжими, але якщо улов був багатим, то їх теж можна заморозити в той же день, коли спіймали.

Добре промийте раків, почистіть від нутрощів і відваріть 10 хв у киплячій воді. Потім охолодіть і спакуйте в пластиковий контейнер.

Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.

Використання: розморожуйте в холодильнику і подавайте холодними з салатом або в іншій страві за рецептом.

Ревінь
Купуйте ревінь на початку сезону, поки стебла молоді та ніжні. Помийте його, обріжте кінці, та розділіть на шматочки довжиною 2,5 сантиметра. Бланшуйте 1 хвилину, швидко остудіть і спакуйте в поліетиленовий пакет. Ревінь можна заморожувати і в сирому вигляді, але він займає більше місця та втрачає колір. Його також можна потушкувати, підсолодити, перетовкти, та заморозити у вигляді пюре в жорсткому контейнері. Залиште зверху контейнера 1-3 сантиметра вільного місця та закрийте кришкою.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: викладіть заморожений ревінь в каструлю, додайте стільки води щоб він не пригорав, та додайте 90-100 грам цукру на кожні пів кілограма ревеню. Варіть на слабкому вогні до готовності. Для пирогів та тортів ревінь попередньо треба розморозити. Пюре розтане при кімнатній температурі десь за 3 години.
Риба

Якщо ви заморожуєте рибу вдома, вона має бути абсолютно свіжа, в ідеалі зловлена і заморожена в цей самий день, як мінімум за 24 години.

Підготуйте маленьку рибу таку як скумбрія, форель, оселедець, кефаль, почистивши її від луски і видаливши з неї кишки, зябра і плавники. Голови і хвости можна залишити. Старанно промийте під холодною проточною водою і відцідіть. Щільно загорніть рибу в поліетиленові пакети, витиснувши з них якомога більше повітря , закрийте пакети і заморозьте.

Велику рибу (тріску, пікшу, палтуса) краще розрізати на філе або стейки і спакувати в плиткі контейнери. В такому вигляді вони швидше заморожуються і можуть бути використані як окремі порції. Видаліть з риби кишки, зябра, голови, хвости і плавники. Зніміть луску, старанно промийте під холодною проточною водою і відцідіть. Поріжте рибу на стейки товщиною 2 см або розділіть на філе, щільно загорніть в поліетиленові пакети, витиснувши з них якомога більше повітря , закрийте пакети і заморозьте.

Для приготування цілої риби, велику рибу таку як лосось, форель можна заморозити загорнутою в товстий поліетилен, фольгу або в льодяній глазурі. Почистіть рибу від луски і нутрощів, старанно промийте під холодною проточною водою, відцідіть і обсушіть. Складіть в пакети, закрийте і заморозьте або покладіть незагорнуту рибу в морозильник, щоб ствердла. Тоді витягніть рибу, занурте в свіжу холодну воду, щоб на поверхні утворилася плівка льоду і знову поверніть рибу в морозильник. Повторіть цю операцію тричі з інтервалом в півгодини.Після цього загорніть у товсту плівку і покладіть в морозильник.

Страви з риби, пироги, печену рибу можна заморожувати і розморожувати досить добре.

Рекомендований термін зберігання: для білої риби - 3 місяці, риби в олії - 2 місяці, готових рибних страв - 1 місяць.

Використання: мала риба, філе і стейки можна готувати не розморождуючи. Цілий лосось розморожується за 24 годинив прохолодному місці. Готові рибні страви можна розігрівати без попереднього розморожування.

Рис
Він добре замерзає, але його розморожування і розігрівання займає стільки ж часу, які  звичайне приготування, тому недоцільно тримати його в морозилці. Але якщо у вас залишився зайвий рис після приготування, заморозьте його для фарширування овочів чи для супу. Спакуйте рис у поліетиленовий пакет, але залиште в ньому трохи місця. Покладіть до морозилки та дочекайтеся щоб рис наполовину замерз. Потріть пакет обома руками щоб розділити зерна рису, і поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: заморожений рис можна додавати прямо в гарячий суп, який потім знову треба довести до кипіння. Щоб використати його для фарширування, розморожуйте рис одну годину при кімнатній температурі.
Сік чорної смородини

Якщо у вас залишилося багато ягід і вони трохи прим’яті або пошкоджені, зробіть з них сік, який буде дуже корисним напоєм взимку через великий вміст вітаміну С.

Помийте ягоди, не обриваючи їх з гілочок, потім покладіть у каструлю, додаючи склянку води на кожні 0,5кг смородини, доведіть до кипіння і прокип’ятіть 1 хвилину. Триваліше варіння зіпсує аромат і зменшить вміст вітаміну С. Потім перелийте суміш у мішок з мусліну або кількох шарів марлі і залиште стікати через ніч. Коли сік повністю стече, виміряйте його кількість, перелийте в миску, додайте цукор з розрахунку 0,5г цукру на 0,5л соку, розмішайте до повного розчинення цукру і розлийте в жорсткі контейнери, залишаючи 2-3 см місця, або використовуйте лотки для льоду і зберігайте заморожені кубики у поліетиленових пакетах.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік

Салат-латук
Оскільки в ньому дуже багато води, латук після заморожування та розморожування не буде добрим для салатів. Однак його можна стушкувати  і потім заморозити.
Салатні овочі
Латук, помідори, водяний крес, огірки зелена цибуля є не дуже добрими для вживання в їжу після замороження. Вони стають мокрими та дуже м'якими.
Свинина
Для більшості сімей є недоцільним купувати м’ясо цілої свині для подальшого замороження, адже сумнівно що вам знадобиться ціла голова чи всі ніжки. До того ж свинина має менший термін зберігання (6 місяців), ніж інші види м'яса через свою жирність. Тому не варто купувати більше свинини, ніж ви можете з'їсти за цей період. Зробіть собі запас з окремих свіжих шматків куплених у магазині. Вибирайте таку свинину, яка має світле рожеве м'ясо і кремово-білий жир.
Перед тим як класти до морозилки, зріжте зайвий жир та додатково обмотайте кістки щоб вони не пробили упаковку. Далі добре загорніть шматок у фольгу чи поліетиленовий мішок і кладіть до морозилки. Перед тим як класти відбивні до поліетиленового пакету, треба спочатку заморозити кожну окремо або перекласти їх воскованим папером. Це потрібно для того щоб вони не злипалися.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: щоб розтанути в холодильнику свинині треба приблизно 5 годин на кожних 500 грам, або її можна готувати в духовці при температурі 180 градусів не розморожуючи. На це треба приблизно годину на кожних 500 грамів м’яса. Як готувати відбивні дивіться відповідний пункт.
Селера коренева

Цей овоч має добре виражений запах селери. Його можна зберігати свіжим в прохолодному місці протягом усієї зими або заморожувати бланшованим чи у вигляді готового пюре.

Очистіть корінь від шкірки, поріжте на кубики, бланшуйте в киплячій воді 4 хвилини, охолодіть, відцідіть і складіть в поліетиленовий пакет.

Пюре. Очистіть селеру, поріжте на грубі шматки, покладіть в каструлю з бульйоном з розрахунку 0,5л бульйону на 1 кг селери і варіть на маленькому вогні поки селера повністю не всотає бульйон. Потім блендером чи через сито перетріть селеру на пюре, охолодіть, складіть в жорсткі контейнери і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: зваріть чи стушкуйте бланшовану селеру перед подачею. Пюре розігрійте з маслом і приправами або змішайте в рівних пропорціях з картопляним пюре. З неї можна зготувати суп з вершками і приправами.

Селера салатна (черешкова)

Використовуйте хрусткі ніжні стебла, видаліть жорсткі волокна, добре промийте щоб очистити овоч від бруду і піску. Поріжте на шматочки довжиною 4-5 см і бланшуйте у киплячій воді 3хвилини. Після цього відцідіть, охолодіть, складіть в поліетиленові пакети і заморозьте.

 

Рекомендований термін зберігання: 1 рік

Використання: Салатну селеру не використовують сирою, але її можна варити або тушкувати. А також це чудове доповнення до смаженого чи тушкованого м’яса і супів.

 

Серце
Можна заморожувати як сире, так і приготоване серце. Для початку очистіть його від зайвого жиру та кровоносних судин і добре промийте у холодній воді. Дайте час воді стекти та підсушіть серце. Складіть його в поліетиленові мішки та покладіть в морозилку. Або зваріть чи стушкуйте очищене серце і складіть у пластикові контейнери.
Рекомендований термін зберігання: сире  - 3 місяці, приготоване - 2 місяці.
Використання: для того щоб 500 грамів свіжого серця розмерзлося в холодильнику треба приблизно 5 годин. Приготоване серце можна розігрівати без попереднього розморожування.
Сир

Тверді сири, такі як чеддер, чеширський, глочестерський, едам, гауда добре заморожуються і зберігаються протягом 6 місяців. Поділіть головку сира на порції і загорніть щільно в поліетиленові пакети, витиснувши з них якомога більше повітря, щоб сир не засихав і не передавав свій запах іншим продуктам в морозильнику.

Використання: розморожуйте протягом ночі в холодильнику, не виймаючи з упаковки.

Голубі сири добре заморожуються і зберігають свій смак і запах, але після розмерзання кришаться.

Жирні м’які сири з пліснявою такі як стилтон добре зберігають свою консистенцію після заморожування.

Домашній сир втрачає смак і товарний вигляд після заморожування, але його можна використати для приготування виробів, які добре зберігаються в морозильнику (наприклад, сирника).

Сир з кремовою структурою можна тримати в морозильнику не більше ніж 6 тижнів, при тривалішому зберіганні він жовтіє і стає твердим, але придатним для використання в стравах.

Натертий твердий сир не злипається, тому його можна зберігати в поліетиленових пакетах і використовувати, не розморожуючи, для соусів і посипання страв.

Сирний соус. Якщо ви любите і регулярно використовуєте сирний соус, можна зробити трохи на запас. Приготуйте білий соус і додайте до нього тертого сиру, напр. чеддеру, з розрахунку 50гр сиру на кожні 0,5л соусу. Швидко охолодіть соус, періодично його помішуючи, щоб зверху не утворилася кірочка, перелийте в жорсткий контейнер, залишаючи 2 см вільного місця і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Використання: постійно помішуючи, повільно розігрійте соус (краще на водяній бані), не даючи йому закипіти і розшаруватися.

Сирник

Печений чи непечений сирник на коржі добре зберігається, якщо дати йому застигнути у формі, вистеленій фольгою і заморозити. Тоді вийняти з форми, загорнути щільно в фольгу, спакувати в поліетиленовий пакет, закрити і покласти в морозильник. Якщо плануєте прикрасити його кремом, збитими вершками чи фруктами, зробіть це після розморожування.

Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.

Використання: розморожуйте при кімнатній температурі 6 годин.

Скумбрія
Риба повинна бути абсолютно свіжою перед тим як класти її в морозилку, і скумбрія не винятком. Ця риба є досить жирною, і є приємною на смак. Випотрошіть рибу, та, якщо треба, відріжте голову, хвіст і плавники. Добре промийте під холодною проточною водою та обсушіть. Загорніть кожну рибку в поліетиленовий мішок та витисніть з нього якомога більше повітря, тоді кладіть в морозилку.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: витягнувши з морозилки, її можна зразу готувати.
Сливи

Виберіть тверді стиглі фрукти, без плям, помийте їх і обсушіть. Сливи можна заморожувати цілими, але ненадовго, бо при тривалому зберіганні (більше 3 місяців) шкірка стає твердою, а кісточки псують смак фруктів.

Найкращі методи заморожування слив:

1. Розділіть фрукти на половинки, видаліть кісточки, складіть в жорсткий контейнер і залийте холодним сиропом, звареним з розрахунку 500гр цукру на 0,5л води, залишаючи 2 см місця. Щоб фрукти не спливали, покладіть зверху зім’ятий вощений папір, закрийте контейнер і заморозьте.

2. Розділіть фрукти на половинки, видаліть кісточки і трохи потушкуйте Складіть сливи в жорсткий контейнер залишаючи 2 см місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: Фрукти в сиропі можна готувати, не розморожуючи. Тушковані сливи розморожуйте в при кімнатній температурі 2 год.

Смалець
Він добре зберігається в холодильнику але його також можна морозити, якщо його добре загорнути. 
Рекомендований термін зберігання: 5 місяців.
Використання: розмерзається за ніч в холодильнику.
Смалець

Обріжте сало з м’яса, поріжте грубими шматками і викладіть на сковороду або в товстостінну каструлю. Нагрівайте на помірному вогні і як почне топитися смалець, переливайте його в контейнери. Як застигне, поріжте на шматки, загорніть у фольгу і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте за ніч в холодильнику.

Солодкий перець
Неважливо якого кольору перець ви виберете, плоди можуть бути жовті, червоні чи зелені. Головне, щоб вони були твердими з гладкою шкіркою. Помийте або протріть їх, відріжте стебла і заберіть насіння та мембрани. Поріжте на половинки, смужки або кільця. Бланшуйте половинки 3 хвилини, а смужки і кільця - 2 хвилини. Дайте їм остигнути, спакуйте в поліетиленовий мішок і покладіть до морозилки. Якщо ви не плануєте довго зберігати перець, тоді можете його не бланшувати.
Рекомендований термін зберігання: бланшований - 1 рік; сирий - 3 місяці.
Використання: можна без розмороження класти в каструлю або на сковорідку. Але, якщо потрібно, то можна і розморозити.
Соуси
Заморозьте певну кількість білого, коричневого та томатного соусу для подальшого їх використання в багатьох стравах. Немає проблем в тому, щоб зробити велику кількість соусу. Тому приготуйте літру або навіть дві соусу, та заморозьте його в півлітрових контейнерах. Потім їх можна буде використовувати в такому вигляді, або в якості основи для інших соусів.
Із 500 грамів основного білого соусу який розтанув можна зробити:
- грибний соус  додавши 70 грам тушкованих грибів та приправи.
- сирний соус додавши 50 грам тертого сиру та готової гірчиці.
- цибульний соус додавши велику цибулину, яку попередньо треба подрібнити, потушкувати на маслі доки не стане м'якою, та перетерти на пюре. Також додайте спеції.
- креветковий соус додавши 50 грам креветок та вичавивши туди лимонного соку.
Таким самим способом основний коричневий соус чи іспанський соус можна швидко перетворити у велику кількість інших існуючих соусів таких як мадера (madeira), шасер (chasseur), бігарад (bigarade).
Томатний соус можна використати для надання цікавого смаку м'ясу, овочам, стравам з макаронів чи як основу соусу для барбекю. І не забудьте, що готові соуси, такі як м'ясний, хлібний, карі чи яблучний,
також добре замерзають і можуть зекономити вам час у майбутньому.
Залийте соуси в жорсткі контейнери, залиште зверху 1-2 сантиметри вільного місця, закрийте кришкою та ставте до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: білий та коричневий соуси - 6 місяців; томатний та яблучний соуси - 1 рік; м'ясний, карі та хлібний соуси - 3 місяці. 
Використання: яблучний соус треба розморожувати при кімнатній температурі. Решта соусів розігрівайте на малому вогні на тонкій сковорідці з антипригарною поверхнею, та додайте спеції за потреби. Білий соус треба збивати під час розігрівання.
Спагеті
Їх також можна успішно заморожувати. Але, у більшості випадків, це є зайвою тратою вільного місця в морозильній камері, оскільки свіжі спагеті готуються досить швидко. Якщо ж вам таки треба заморозити їх, тоді трохи не доваріть їх, охолодіть у друшляку під холодною проточною водою. Струсіть зайву воду і зачекайте, нехай спагеті підсохнуть. Спакуйте в поліетиленові мішки, та покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць. 
Використання: покладіть замерзлі макарони в кип'ячу воду. Коли вода знову закипить відцідіть їх і можете подавати на стіл.
Спаржа

Цей вишуканий овоч має короткий сезон свіжості, тому його варто заморожувати на запас. Відріжте дерев’янисті кінчики стебла. Промийте, обстружіть і підріжте стебла до однакової довжини, сортуючи їх на товсті і тонкі. Не зв’язуйте в пучки! Бланшуйте в киплячій воді: 4 хв. товсті стебла і 2 хв. тонкі; охолодіть і добре відцідіть. Запакуйте обережно в жорсткий контейнер.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте за ніч в холодильнику або 4 години при кімнатній температурі

Спеції
Після 3-4 місяців їхній смак стає гострим або прісним. Тому, щоб зберегти їх справжній смак, найкраще буде не залишати в морозилці контейнер з спеціями більше ніж на 2 місяці.
Стейки
М'ясо для стейків треба спочатку розділити на окремі порції. Потім заморозьте кожен шматок окремо без обгортки. Коли стейки замерзнуть, витягніть їх з морозилки, обгорніть поліетиленом або перекладіть пергаментним папером. Спакуйте декілька штук в поліетиленовий мішок  і покладіть в найхолодніше місце морозилки для швидшого замерзання.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: стеки можна розморожувати в упаковці в холодильнику, або приготувати, не розморожуючи. Щоб підсмажити на грилі заморожені стейки, для початку покладіть їх на гриль, але на відстані 5 сантиметрів від того місця, де ви зазвичай смажите звичайний стейк. Коли стейк буде майже готовий, підсуньте його до вогню, щоб він підрум'янився. Щоб підсмажити заморожений стейк, покладіть його на змащену жиром і розігріту сковорідку, та готуйте на малому вогні. Коли ви побачите що стейк майже готовий, збільште газ та підсмажуйте м'ясо з обох боків доки воно не стане коричневим.
Суп
Можна приготувати подвійну чи навіть потрійну порцію будь-якого вашого улюбленого супу, та заморозити надлишок. Для початку охолодіть та зберіть зверху зайвий жир. Найкраще буде додати молока чи сметани після розмороження. Перелийте суп у жорсткі контейнери, залишивши зверху 1-2,5 сантиметра вільного місця, добре закрийте кришкою та заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці. 
Використання: потримайте закритий контейнер під гарячою водою, доки трохи не відтане. Бульйони та м'ясні супи можна розігрівати в каструлях на маленькому вогні. Не кип'ятіть суп. Додайте приправи перед подачею на стіл.
Тісто

Власноруч приготоване чи куплене тісто можна заморожувати порційними шматками. Загорніть тісто в поліетиленовий пакет, витисніть з нього якомога більше повітря і закрийте.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: розморожуйте при температурі 200°С протягом 8 хвилин.

Тісто для хліба.

Всі види тіста можна заморожувати, бажано перш ніж воно підніметься. Для кращого результату можна додати на 50% більше дріжджів, ніж вказано в рецепті. Заморожуйте буханку тіста в тісно закритому, злегка змащеному жиром, товстому поліетиленовому пакеті.

Рекомендований термін зберігання: просте тісто - 6 місяців, тісто на молоці і маслі - 4 місяці.

Використання: розкрийте пакет, розморозьте тісто і дайте йому 5-6 годин щоб підрости при кімнатній температурі, а тоді змастіть яйцем і випікайте.

Телятина
Свіже пісне теляче м'ясо добре заморожується. Лопатка і грудинка добре підійде для смаження чи тушкування; обрізки підуть на гуляш, рагу,фрикадельки, чи на м'ясний пиріг; з філе можна зробити ескалопи чи відбивні.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: розморожуйте цілу ніч у холодильнику, а далі використовуйте за рецептом.
Топінамбур, земляна груша

Ці плоди можна зберігати в землі всю зиму і викопувати при потребі. Тому в морозильнику варто зберігати готове пюре, з якого за лічені хвилини можна приготувати дуже смачний і ніжний суп. Почистіть топінамбур, грубо наріжте і покладіть в товстостінну каструлю з маслом (з розрахунку 10 гр масла на 0,5кг топінамбура). Нагрівайте на маленькому вогні і помішуйте шматочки артишоків, щоб вони покрилися маслом з усіх боків. Додайте трохи курячого бульйону, приправ і варіть на повільному вогні поки не зм’якне. Перетріть через сито чи збийте блендером, охолодіть і спакуйте в жорсткі контейнери, залишаючи 2-3см місця.

Використання: покладіть заморожене пюре в каструлю і злегка розігрійте. Додайте трохи молока, перемішайте нехай легенько покипить, посипте спеціями і подавайте гарячим з грінками

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.

Торти

Ароматні смачні торти з масляними кремами, які готують на свята, займають багато часу для приготування. Їх можна заморожувати цілими чи частинами - бісквітну основу, ароматний масляний крем, підсмажені горіхи, шоколадні фігурки можна приготувати задовго до свята. Коли ви спекли торт, поділіть його на дві або три порції так, щоб ви могли відразу з'їсти одну частину, а ще одну або дві частини можна заморозити. Намагайтеся не використовувати синтетичних ароматизаторів, бо вони втрачають смак і аромат під час замерзання.

Якщо ви хочете заморозити цілий торт, зробіть це в той же день, коли спекли його. Змастіть бісквітну основу кремом, глазур'ю і прикрасьте. Заморозьте торт на деку, потім помістіть його в поліетиленовий пакет і жорсткий контейнер або картонну коробку для надійності і тримайте в морозильнику.

Кавові та шоколадні торти заморожуються дуже добре, так само як і фруктові торти. Торти з масляним кремом чи глазур'ю також можна заморожувати, але вони зберігаються довше без начинки. Якщо ви хочете заморозити такий торт, поставте його на деко без упаковки, щоб глазур стала твердою, а потім запакуйте в контейнер трохи більшого розміру, щоб уникнути засихання торта під час зберігання.

Якщо вам потрібно заморозити торт шматочками, наріжте порціями цілий торт і перекладіть шматочки вощеним папером. Заморозьте цілий торт і просто беріть шматок, який вам потрібно.Маленькі тортики чи тістечка можуть бути запаковані у поліетиленові кульки у зручних кількостях, але якщо вони мають начинку, їх краще спакувати в контейнери.

При заморожуванні окремих коржів бісквіта покладіть між коржами вощений папір, перед тим як упакувати їх у або пластиковий контейнер. Не покривайте коржі варенням або фруктами, бо це зробить торт мокрим.

При розморожуванні залиште звичайний торт в упаковці, а якщо торт має глазур, спершу зніміть упаковку, щоб вона не прилипла до поверхні і не зіпсувала глазур. Масляний крем замерзає дуже добре, але варена глазур, меренга чи заварний крем для начинок замерзають не дуже добре.

Рекомендований термін зберігання: торти з масляними кремами - 3 місяці; звичайні торти - 4 місяці; печиво з заварним кремом до 3-х місяців.

Використання: Для розморожування цілого торта витягніть його з коробки і з поліетиленового пакета, щоб глазур не прилипла до пакета під час розморожування. Залиште при кімнатній температурі на 2-6 годин.

Розморожуйте бісквіти і звичайні коржі близько 2 годин при кімнатній температурі, маленькі тістечка і печиво, протягом 1 години при кімнатній температурі.

Трави
Більшість трав добре замерзають - базилік, м'ята, петрушка, зелена цибуля, естрагон та інші. Всі вони не втрачають цінності після замороження, тому можете заморожувати майже всі трави, які ви часто використовуєте. Їх не потрібно бланшувати, але обов'яково промийте та висушіть їх перш ніж класти до морозилки цілими чи нарізаними.
Цілі трави просто пакують в поліетиленові мішечки. Зелень петрушки, кропу, цибулі і лаврові листки пакують разом і використовують як букет гарні.
Дрібно нарізані трави фасуються на порції та зберігаються в маленьких пластикових контейнерах. А ще можна скласти трави у форми для льоду та залити водою. Після того як вода замерзне можна перекласти кубики льоду в поліетиленовий пакет.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: додавайте в рагу, супи чи соуси прямо з морозилки.
Устриці

Їх треба заморожувати в день вилову. Вимийте мушлі ззовні, обережно відкрийте їх, залишаючи сік. Це найкраще зробити над мискою, відціджуючи сік через друшляк, вистелений тонким мусліном. Промийте устриці в холодній солоній воді з розрахунку 1 столова ложка солі на 0,5л води, процідіть, складіть в жорсткий контейнер і залийте відцідженим соком, залишаючи 2-3 см вільного місця, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: сирі устриці залиште розморожуватися в холодильнику в закритому контейнері на 6-8 годин; варені устриці додавайте до соусу чи гарячого супу безпосередньо з морозильника, щоб вони розморожувалися і готувалися одночасно, потримайте приблизно 5 хвилин, але не кип'ятіть.

Фініки

Свіжі фініки мають бути м’які і повністю достиглі. Обережно сполощіть їх, щоб не прим’яти, видаліть стебла.

Фініки можна заморожувати на деку очищеними, половинками або порізаними на шматочки, а потім спакувати їх в контейнер чи поліетиленовий пакет.

Фініки в цукровому сиропі: приготуйте сироп з 0,5 л води і 0,5 кг цукру, додайте 1 ч.л. лимонної кислоти, охолодіть і залийте ним фрукти в контейнері, залишаючи 2 см вільного місця. Щоб фрукти не спливали, покладіть зверху зім’ятий вощений папір, закрийте контейнер і заморозьте.

Сушені фініки добре зберігають свіжість і вологу. Їх можна заморожувати, загорнувши в фольгу або поліетиленовий пакет.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання:розморожуйте при кімнатній температурі протягом 2 годин.

Фарш
Будь-який фарш, приготований за вашим рецептом, можна заморозити. Розділіть його на необхідні за величиною порції, складіть в поліетиленові мішки, запакуйте, та заморозьте. Якщо ви плануєте пізніше пекти фарш, тоді можете скласти його в контейнери з фольги. Пісний м’ясний фарш зі спеціями також можна запакувати і заморозити. Коли буде треба, можна взяти необхідну кількість фаршу і змішати його з салом і яйцями.
Рекомендований термін зберігання: готовий фарш -1 місяць; пісний фарш - 6 місяців; фарш для ковбаси - 2 місяці. 
Використання: готовий фарш розтане за ніч в холодильнику, тоді нафаршируйте ним тісто, м’ясо чи рибу та спечіть. Якщо фарш є в контейнері з фольги, тоді його можна пекти не розморожуючи. Сухий фарш можна використовувати не розморожуючи.
Фенхель

Фенхель - одна з найперших відомих приправ. Це багаторічна кущова рослина з високими стеблами і пір’ястим листям за виглядом і запахом схожа на кріп. Її можна додавати до супів, соусів, консервацій, рибних страв.

Для заморожування видаліть грубі стебла, поріжте фенхель на шматки і спакуйте в невеликі пакети. Оскільки він має сильний запах, бажано щоб пакети мали щільну застібку.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: додавайте фенхель як приправу до рибних страв і соусів. Покладіть траву, не розморожуючи, в киплячу воду щоб зм’якла, подавайте з білим або сирним соусом.

Форель
Як і будь-яку рибу, форель треба заморожувати коли вона є абсолютно свіжа. Випотрошіть рибу, якщо потрібно, відріжте голову хвіст та плавники. Добре промийте під холодною проточною водою та просушіть. Загорніть кожну рибку в поліетиленовий пакет, витисніть якомога більше повітря, зав’яжіть мішок і покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці. 
Використання: можна готувати не розморожуючи.
Фруктовий салат

Будь-які фрукти, які піддаються заморожуванню можна заморозити у вигляді фруктового салату в сиропі. Можна зробити суміш з шматочків яблук, дольок апельсина, винограду (без шкірочки і насіння), або зі свіжих чи консервованих ананасів і дині, порізаних кубиками. Банани краще додавати, коли салат розмерзнеться. Влітку для салату можна використовувати полуницю, смородину і солодкі вишні або черешні без кісточок.

Для сиропу середньої міцності розчиніть 250гр цукру в 0,5л води, доведіть до кипіння, зніміть з вогню і залиште остигати. За бажанням сироп можна зробити міцніший або слабший, відповідно збільшуючи або зменшуючи кількість цукру. Додайте до сиропу лимонного соку або лимонної кислоти, щоб фрукти (яблука, груші, персики, абрикоси, вишні чи сливи) не потемніли. Налийте трохи сиропу в контейнер і кладіть в нього фрукти, залишаючи 2 см вільного місця. Щоб фрукти не спливали, покладіть зверху зім’ятий вощений папір, закрийте контейнер і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання:розморожуйте за ніч в холодильнику.

Хліб

Більшість видів хліба і тіста для випічки хліба добре заморожуються, якщо вони свіжі. Свіжий хліб, круасани, булочки, крутони (підсмажені хлібні кубики) добре зберігаються, щільно загорнутими у фольгу або поліетиленові пакети.

Рекомендований термін зберігання: Спечений хліб і рогалики можуть зберігатися в морозильнику до 4 місяців, круасани, булочки, крутони - 2-3 місяці. Використання: Хліб треба залишити розморожуватися в упаковці не менш ніж на 6 годин, залежно від розміру буханки. Порізаний скибочками хліб можна використати для тостів, попередньо не розморожуючи його. Слід пам'ятати, що крутони, хрусткі хлібці і рогалики втрачають хрусткість через 1 тиждень після заморожування, тому їх треба поставити в гарячу духовку на 5 хвилин і трошки підсушити.

 

Хрін

Якщо у вас росте багато хрону, можете зробити з нього соус і заморозити. Потріть хрін на тертці, змішайте з лимонним соком і цукром, а потім зі збитими вершками в пропорції: 2 ст.л.хрону / 2 ч.л. лимонного соку / 2 ч.л. цукру / 0,4 л вершків. Складіть в контейнер і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.

Використання: розморожуйте в упаковці в холодильнику приблизно 6 годин.

Хурма

Виберіть стиглі м'які фрукти, промийте їх і обсушіть. Очистіть хурму від шкірочки і черешка, і покладіть фрукти цілими в жорсткі контейнери, залийте зверху цукровим сиропом, звареним з розрахунку 250 гр цукру на 0,5 л води, з додаванням 1 ст.л. лимонного соку. Не забудьте залишити 2 -3 см вільного місця зверху, закрийте і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: розморожуйте в контейнері за 3-4 години при кімнатній температурі.

Цибуля різанець
Поріжте цибулю в маленькі пластикові контейнери розміром в одну порцію. Або можете скласти по столовій ложці нарізаної цибулі у фольгу і покласти в морозильну камеру.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців
Використання: можна з морозилки додавати бепосередньо в салат чи суп, або використовувати для прикрашання страв.
Цибуля шалот
Як і звичайна цибуля, шалот добре зберігається і без замороження. Але якщо вам більше підходить приготувати його та заморозити, тоді ви можете це легко зробити. Очистіть цибулини, бланшуйте їх цілими 2 хвилини, а порізані - 1 хвилину. Охолодіть, обсушіть, і заморозьте не загортаючи. Після того як цибулини замерзнуть, спакуйте їх в поліетиленовий мішок. Добре загорніть мішок, щоб запах цибулі не передався іншим продуктам в морозилці.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: можна додавати не розморожуючи до рагу чи соусів.
Цибуля-порей

Цей овоч не завжди є в продажу, але його використовують в супах, тушкованих стравах і тому варто мати трохи замороженої цибулі-порею в морозильнику.

Виберіть однакові за розміром цибулини, зніміть верхні жорсткі листочки, обріжте кінці і добре промийте стебла під проточною холодною водою щоб позбутися землі між листочками. Потім поріжте велику цибулю на шматки і пробланшуйте їх 2 хвилини в окропі , дрібну цибулю можна бланшувати цілою 3-4 хвилини, охолодіть, відцідіть і спакуйте в поліетиленові пакети.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: відваріть цибулю-порей в киплячій воді протягом 7-10 хвилин, або поріжте заморожену цибулю на шматки і тушкуйте. Для супу: пасеруйте заморожені шматочки цибулі в маслі протягом 5 хвилин, додайте інші овочі, бульйон і приправи і варіть на повільному вогні до готовності.

Цикорій

Виберіть невеликі головки, зніміть пошкоджені верхні листочки і обріжте стебло. Бланшуйте 2 хвилини, потім охолодіть і добре відцідіть. Складіть в поліетиленові пакети або жорсткі контейнери і заморозьте.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: Покладіть заморожений цикорій у каструлю з невеликою кількістю масла і тушкуйте. Використовуйте його лише в тушкованому вигляді, бо після заморожування він стає непридатним для салатів.

Цукати

Вони чудово зберігаються свіжими і соковитими у морозильній камері. Їх можна заморожувати великими шматками або дрібно порізаними і запакованими у поліетиленові пакети чи фольгу.

Рекомендований термін зберігання: 1 рік.

Використання: Розморожуйте близько 3 годин при кімнатній температурі.

Чай
Ви можете заморозити надлишок свіжо завареного міцного чаю і використати його для охолодження гарячого чаю, або додавати до коктейлів чи пуншів. Залийте проціджений чай у форми для льоду, та покладіть до морозилки. Витрясіть заморожені кубики чаю в поліетиленовий мішок та поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Чебрець
Ця приправа добре заморожується. Помийте та висушіть рослини, бланшувати не потрібно. Поріжте листочки на дрібні шматки, та розфасуйте по маленьких пластикових контейнерах, чи загорніть у фольгу, та поставте до морозилки. Цілі гілочки чебрецю можна зв'язати з гілочками петрушки та лаврового листка і зробити букет гарні.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: додавайте до страв з помідорів, макаронів чи пікантного фаршу. Використовуйте невелику кількість.
Чорна смородина
Для замороження цілих ягід відберіть спілі але тверді ягоди, а решту відкладіть для виготовлення соку. Відділіть ягоди від хвостиків, якщо потрібно помийте, та висушіть. Спакуйте їх в поліетиленові мішки з цукром або без нього. На 500 грамів смородини треба взяти 150 грамів цукру. Також ягоди можна попередньо заморозити на підставці, ні у що не загортаючи, а вже потім класти до мішка.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: треба 3 години щоб ягоди розмерзлися при кімнатній температурі.
Чорниці
Купуйте чорниці які мають синювато-чорний колір і є спілими та твердими. Очистіть ягоди від плодоніжок, промийте та висушіть. Розкладіть чорниці на підставці чи тарілці в один шар та покладіть до морозилки. Коли ягоди замерзнуть, спакуйте їх в поліетиленові мішки та покладіть до морозильної камери.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: можна використовувати не розморожуючи, або залиште на 3 години при кімнатній температурі.
Шашлик або кебаб

Шматочки баранини, свинини або яловичини для шашлика або кебабу перемішайте з овочами і спеціями, покладіть в контейнер, залийте маринадом і залиште на 2 години. Після цього, витягніть м'ясо, нанизайте на шпажки і загорніть кожен шашлик в фольгу. Складіть всі шашлики в поліетиленовий пакет і заморозьте. Маринад злийте в жорсткий контейнер і теж заморозьте. Можна також заморожувати м'ясо разом з маринадною заливкою в жорсткому контейнері.

Рекомендований термін зберігання: 3 місяці .

Використання: розтопіть маринад і використайте його для поливання шашлика під час смаження, не розморожуючи саме м'ясо, або залиште шматочки м'яса в маринаді розморожуватися за ніч в холодильнику, а потім смажте.

Шинка

Шинка має обмежений термін заморожування тому що, велика кількість солі за короткий час може надати їй гіркоти. Вона не стане неїстівною, але вже не буде так добре смакувати.
Варену чи копчену шинку  можна порізати на товсті шматки. Їх треба перекласти пергаментним папером, а потім спакувати в поліетиленовий пакет.
Нарізану на скибочки шинку можна загорнути в харчові поліетиленові мішки або покласти в контейнери. Далі її можна використовувати в салатах.
Сира шинка зберігається одним шматком, який треба загорнути в фольгу. Далі загорніть її в поліетиленовий пакет і поставте в морозильну камеру.
Рекомендований термін зберігання: приготовану та нарізану на скибочки шинку можна зберігати - 1 місяць, сиру- 2 місяці.
Використання: розморожуйте разом з упаковкою в холодильнику. Нарізана шинка розмерзнеться за 3 години. А для шматка шинки вагою 500 грам треба 5 годин.

Шпинат
Ви не зможете бланшувати велику кількість шпинату за раз, тому це може зайняти у вас багато часу, щоб зробити великий запас у морозилці. Простіше буде приготувати його, а тоді вже заморожувати.
Відділіть листя від стебел, добре помийте та складіть їх у широку сковорідку чи каструлю. Не потрібно додавати води, для приготування буде достатньо і тієї що залишиться на листках після миття. Готуйте доки листя не стануть м'якими, підсушіть та дайте остигнути. Витисніть з листя зайву вологу, поріжте та спакуйте порціями в поліетиленові мішки, тоді ставте заморожуватися.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: не розморожуючи розігрівайте в товстій каструлі на малому вогні зрідка помішуючи. Приправте спеціями та додайте трохи масла чи вершків.
Яблука

Виберіть тверді, здорові, стиглі яблукa з гарним запахом і заморозьте їх будь-яким з наступних способів:

нарізаними: почистіть від шкірки і серцевини і наріжте скибочками 1-2 см. Щоб яблука не втратили колір при контакті з повітрям, покладіть їх в миску з холодною водою з сіллю - 10г солі на 1 літру води. Промийте перед бланшуванням і бланшуйте в окропі 1 хв. Сполощіть під холодною водою, процідіть і висушіть на папері. Розкладіть шматочки яблук на лотках, заморозьте, а потім насипте в поліетиленові пакети. При бажанні їх можна обсипати цукром або просто покласти в сироп і заморозити.

Використання: Заморожені таким чином яблука, ви можете просто брати в необхідній кількості і використовувати не розморожуючи.

Заморожування з сухим цукром: змішати з цукром шматочки яблук у співвідношенні 1:4 і упакувати у поліетиленові пакети або жорсткі контейнери.

Заморожування в сиропі: зварити сироп середньої міцності ( 100г цукру в 0,5 л киплячої води і відставити, щоб охолов. Упакувати фрукти в жорсткі контейнери, залити сиропом, залишаючи зверху місце для розбухання. Щоб фрукти не спливали, були добре покриті сиропом і не втрачали кольору, покладіть зім'ятий папір для випічки або для заморожування зверху на сироп і залиште місце над папером.

Використання: яблука в сиропі слід розморожувати за ніч в холодильнику або 4 години при кімнатній температурі.

Пюре. Промийте і наріжте яблука. Не потрібно чистити і вирізати серцевину. Покладіть в каструлю і залийте достатньою кількістю води щоб яблука не прилипали. Варіть до готовності. Якщо ви перетираєте яблука через сито або в блендері, тоді їх треба почистити і вийняти серцевину перед приготуванням, додати трохи лимонного соку і підсолодити до смаку. Охолодити і упакувати в невеликі жорсткі контейнери, залишаючи 2-3см вільного місця.

Використання: для приготування яблучного соусу, суфле або фруктового пюре з вершками, розморожувати пюре за ніч в холодильнику або 3 години при кімнатній температурі.

Запечені яблука. Використовуйте великі, хорошої якості яблука. Добре вимийте і виріжте серцевину. Покладіть в середину яблука вершкове масло і цукор або родзинки, або м'ясний фарш, або коричневий цукор. Покладіть яблука на деко з невеликою кількістю води і запікайте (t= 200°С) до м'якості, але все щоб не втратили форму. Коли охолонуть заморозьте на піддоні, а потім упакуйте в жорсткий контейнер вставляючи аркуші паперу або поліетилену між яблука. Це дозволить потім витягати по одному яблука, не порушуючи форму інших.

Використання: Розігрійте заморожені таким чином яблука (t= 190°С) протягом 20 хвилин.

Рекомендований термін зберігання: шматочки - 1 рік: пакети яблук з сухим цукром, в сиропі і пюре - 6 місяців: запечені до 3-х місяців.

Яблучний сік

Помийте фрукти, видаліть будь-яких пошкоджені частини і наріжте скибочками завтовшки не чистячи і не вирізаючи серцевини. Покладіть в каструлю з водою в кількості близько 1/4 від шару плодів. Варіть на повільному вогні, поки яблука не розваряться до однорідної маси, потім процідіть через мішок з мусліну або кількох шарів марлі. Коли сік повністю стече, охолодіть його і налийте в жорсткі контейнери, залишаючи 2-3 см місця, або використовуйте лотки для льоду і зберігайте заморожені кубики у поліетиленових пакетах.

Рекомендований термін зберігання: 9 місяців.

Ягнятина

В середньому тушка ягняти важить 15 кг і з неї можна мати багато різних шматків для смаження, запікання чи тушкування. Можна заготовляти окремі частини як наприклад шию, грудинку, шинку, лопатку чи ребра.

Щільно загорніть шматки м’са в упаковку, випустивши з неї якомога більше повітря і заморозьте. Відбивні можна заморожувати не загортаючи їх, а потім скласти в поліетиленовий пакет, перекладаючи кожен шматок вощеним папером.

Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Використання: розморожуйте ягнятину в холодильнику, з розрахунку 5год на кожні 0,5 кг м’яса або смажте не розморожуючи при температурі 180°С протягом 60 хвилин на кожні 0,5 кг м’яса. Не забудьте трохи послабити упаковку перед розігріванням. Якщо смажите на грилі, покладіть м’ясо на 5см далі від вогню ніж зазвичай і смажте до коричневого кольору.

Язик
Телячий, ягнячий чи яловичий язики можна заморожувати свіжими або приготованими. Відріжте зайвий жир та хрящі, помийте та висушіть сирий язик, запакуйте в поліетиленовий мішок та заморозьте. Якщо ви плануєте спакувати декілька менших язиків в один пакет, тоді додатково загорніть кожен шматок у пергаментний папір.
Телячий язик може бути приготований, а коли остигне його треба загорнути в фольгу чи поліетилен і покласти до морозилки. Також язик може бути приготований в соусі і його можна заморозити разом з соусом.
Рекомендований термін зберігання: сирий язик зберігається - 3 місяці; приготований - 1 місяць. 
Використання: сирий язик можна розморозити за ніч у холодильнику і далі використовувати за власним рецептом. Щоб розморозити приготований цілий язик у холодильнику, потрібно приблизно 6 годин на кожних 500 грам. Язик у соусі треба розігрівати на малому вогні, попередньо не розморожуючи.
Яйця
Не заморожуйте зварені на твердо яйця. Під час замороження псується структура білка. Свіжі яйця можна без проблем заморожувати, але варто це робити без шкарлуп.
Щоб заморозити цілі яйця - злегка перемішайте жовтки та білки за допомогою виделки. Додайте 1/2 чайної ложки солі або цукру на кожні 6 яєць, щоб запобігти згущенню. Складіть цю суміш у гладкі контейнери, і не забудьте позначити на них кількість яєць і що саме ви додали до них - сіль чи цукор. Також можна використати форми для льоду замість контейнерів. Після того як перемішані яйця замерзнуть в формах для льоду, їх можна скласти у поліетиленовий мішок. Не забудьте записати собі скільки кубиків відповідають одному яйцю.
Жовтки - перемішайте їх з невеликою кількістю солі або цукру та заморожуйте у контейнерах чи формах для льоду. 1 столова ложка жовтків - це приблизно 1 цілий жовток.
Білки - їх можна заморожувати без збивання і добавок. Спакуйте їх в контейнери і не забудьте позначити їх кількість. 2 столові ложки білків - це приблизно білок з 1 яйця.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: вони розтануть за 40 хвилин при кімнатній температурі. Якщо ви плануєте використовувати білки для приготування безе, тоді їх можна класти прямо до міксера і зразу збивати.
Яловичина (Воловина)

Взяти свіже тьмяно-червоне яловиче (волове) м’ясо, яке добре стекло, має щільну структуру і жовтувато-білий жир, бажано без кісток. Ви можете заморожувати його сирим або у вигляді готових страв. Великі шматки: Обітріть м’ясо вологою ганчіркою, обріжте надлишок жиру, який при зберіганні може згіркнути і поділіть його на шматки потрібного розміру. Щільно загорніть кожний шматок в поліетиленову плівку чи фольгу. Якщо м’ясо з кісткою, згладьте гострий край і переконайтеся, що кістка не пошкодила упакування і заморозьте.

Стейки: Обітріть м’ясо вологою ганчіркою і поріжте його на шматки потрібного розміру. Щільно загорніть кожний шматок в поліетиленову плівку чи фольгу або перекладіть шматки вощеним папером і складіть в поліетиленовий пакет.

Фарш: обріжте з м’яса якомога більше жиру, змеліть його і поділіть на порції потрібного розміру (0,5 - 1кг). Складіть кожну порцію в поліетиленовий пакет і заморозьте. М’ясо для тушкування (гуляш): Поріжте м’ясо на шматки або використовуйте обрізки м’яса і костей і щільно спакуйте все в поліетиленовий пакет, випустивши звідти якомога більше повітря.

Використання: Сире м’ясо, яке буде маринуватися чи тушкуватися, маленькі шматки чи відбивні можна готувати без розморожування.

Стейки можна готувати з морозильника або попередньо розморозити їх в упаковці з розрахунку: 1-2 год при кімнатній температурі для стейка.

М’ясо слід розморожувати в упаковці з розрахунку: 5-6 год в холодильнику або 2-3 год при кімнатній температурі для кожних 0,5 кг м’яса.

Для приготування цілої частини розрубаної туші (окісту, ноги, лопатки) без розморожування використовуйте метод повільного запікання чи обсмажування і додайте ще 14-18 хв. на кожні 0,5 кг м’яса.

Готові м’ясні вироби: запіканки, гуляш, картопляні запіканки з м'ясним фаршем і цибулею, фрикадельки, м’ясні підливи, готові стейки, пироги з нирками можна зберігати замороженими, попередньо знявши з них жир.

Використання: Розігрівайте запіканки, гуляш і пироги 30-45 хв. при температурі 180°С доки не стануть м’якими. Не забудьте перевірити смак і при потребі додайте спецій.

Скибочки м’яса можна заморожувати, перекладаючи їх вощеним папером і упаковуючи в поліетиленові чи картонні пакети, або в упаковці з фольги з їх власним соком.

Використання: Розморожуйте 3год в холодильнику або 15 хв. при кімнатній температурі.

Рекомендований термін зберігання: великі шматки м’яса -1 рік, малі шматки - 6 місяців; фарш - 3 місяці; м’ясні страви - 3 місяці, різане м’ясо - 1 місяць.