Категорія:
12345

Білки, разом із вуглеводами та жирами, належать до найважливіших та незамінних компонентів їжі. Головною структурною одиницею білків є амінокислоти. Білки викнують ряд найважливіших функцій в організмі людини: захисну, транспортну, будівельну та багато інших.

Далі>>

Вуглеводи, разом із жирами та білками, належать до найважливіших та незамінних компонентів їжі. Усі вуглеводи переважно солодкі на смак. Головною функцією вуглеводів є забезпечення організму енергією, проте, цим їх користь та значення не обмежується.

Далі>>

Жири, так само як вуглеводи та білки, належать до найважливіших та незамінних компонентів їжі. Жири приймають участь у більшості обмінних процесів у організмі та виконують рад найважливіших функцій. Окрім усього іншого, жири сприяють еластичності та здоровому вигляду шкіри.

Далі>>

Глюкоза - один із найпошреніших та навідоміших вуглеводів. Глюкоза є основним джерелом енергії для організму. Також, відома як виноградний цукор. Як надлишок, так і дефіцит глюкози  в організмі людини може привести до серйозних порушень життєдіяльності, починаючи від сонливості та тривожності, і закінчуючи розладами дихання та кровообігу.

Далі>>

Фруктоза є одним із найвідоміших вуглеводів. Фруктоза забезпечує організм енергією та стимулює мозкову активність. На відміну від глюкози, фруктоза засвоюється повільніше і не піднімає рівень цукру у крові, що має велике значення для хворих на цукровий діабет.

Далі>>

Мальтоза належить до класу вглеводів. Згідно із дослідженнями, мальтоза є кориснішою за фруктозу та сахарозу, тому входить до складу усіх дієтичних продуктів та страв. Дефіцит мальтози в організмі призводить до енергетичного виснаження, а надмірна її кількість викликає алергічні реакції.

Далі>>

Як і всі інші вуглеводи, лактоза забезпечує організм енергією, а, також, нормалізує діяльність кишечника та виконує ряд інших важливих функцій. Лактоза є особливо важливою для дітей. Найбільша її кількість міститься у грудному молоці.

Далі>>

Сахароза  - відомий та улюблений нами усіма цукор. Як і всіх вуглеводів, головна функція сахарози заключається у постачанні організму енергією, проте, цим її користь для організму не обмежується. Багато сахарози міститься у цукру, меді та інших солодких продуктах та виробах.

Далі>>

Клітковина є одним із найбільш відомих полісахаридів. Також, відома як целюлоза або харчові волокна. Клітковина є незамінною для нормального функціонування системи травлення організму людини. Найбільша кількість клітковини міститься у висівках.

Далі>>
Крохмаль належить до класу полісахаридів. Як і всіх вуглеводів, головна функція крохмалю - забезпечення організму енергією. Його дефіцит у організмі призводить до пригнячення діяльності усіх органів та систем. Багатими на крохмаль є рис, борошняні вироби, злакові культури.
Далі>>
Під поняттям мінеральні речовини об'єднуються усі хімічні елементи, необхідні живим організмам для забезпечення нормальної життєдіяльності. За концентрацією у організмі мінеральні речовини поділяють на мікро- та макроелементи.
Далі>>

Кальцій є незамінним макроелементом для здоров'я зубів та кісток. Проте, цим його дія не обмежується - кальцій чинить на організм антиоксидантну, протиалергійну, стабілізуючу дії. Дефіцит кальцію приводить до порушення розвитку скелету у дітей.

Далі>>

Магній є незамінним макроелементом для організму людини. Він приймає участь у понад 300 реакціях, активує роботу половини ферментів, тощо. Також, магній є незамінним для кісток та зубів. Найбільше магнію міститься у горіхах, овочах, злакових культурах та крупах.

Далі>>
50 % усіх солей в організмі людини складають солі калію. Калій є незамінним макроелементом, регулює обмінні процеси та баланси у організмі, активізує ферменти ат виконує інші важливі функції. добова потреба оргнізму людини у калії становить 600-1700 мг.
Далі>>
Натрій підтримує водний та кислотно-лужний баланси у організмі. А, також, впливає на роботу нервової, серцево-судинної, травної та видільної систем. Основне джерело натрію - кухонна сіль. 10-15 г солі на добу повністю забезпечують потребу організму людини у натрії.
Далі>>
Фосфор приймає участь у багатьох процесах синтезу та обміну у організмі людини. Також, форсфор є дуже важливим для кісток, зубів, серця та судин. Як дефіцит, так і надлишок форсфору може викликати серйозні порушення у життедіяльності організму, його добова потреба становить 1-2 г.
Далі>>
Сірка є незамінним компонентом тканин та клітин практично усіх органів людини. Також, сірка нормалізує обмінні процеси у організмі. При нестачі сірки спостерігається погіршення стану волосся, шкіри та нігтів. Добова потреба організму людини у сірці становить 4-6 г.
Далі>>
Хлор присутній в усіх тканинах та органах організму людини. Хлор приймає участь у обмінних процесах  та виконує ряд інших важливих функцій. Основним джерелом хлору є поварена сіль, потреба організму у ньому цілком забезпечується в умовах збалансованого харчування.
Далі>>
Залізо є незамінним мікроелементом для росту та розвитку організму, проте, основною його функцією є транспортування кисню до усіх органів. Токсичними для оргнізму людини є дози заліза, що перевищують 200 мг/добу - це може призвести навіть до утворення злоякісних пухлин. А у кількості 10-20 мг/добу залізо є необхідним.
Далі>>
Мідь чинить позитивну дію на роботу усіх систем організму людини, зокрема, ендокринну, імунну та травну. Мідь приймає участь в обміні заліза та синтезі гемоглобіну, а, також, сприяє безлічі інших важливих процесів. Добова потреба організму у міді становить 1-2 мг-добу. Як надлишок, так і дефіцит міді викликають порушення життєдіяльності.
Далі>>