Статті

12345678910
Болгарські страви

У 2016 році 62 000 туристів вирішили спробувати гастрономічний туризм у Болгарії. Частина з них прибула у Болгарію з метою виключно винного туризму.

Далі>>
Болгарські святкові костюми

Свята у Болгарії - це відображення давніх традицій і вірувань людей, які живуть на цій території Балканського півострова. Не останнє місце у цих святкуваннях належить смачним частуванням.

Далі>>
Вино з винограду мавруд

Товариська Болгарія давно знайома нашим мешканцям ну лише як пляжний курорт, і як виноробна держава. Вона впевнено входить у першу десятку країн за кількістю виноробних виноградників, а винаБолгарії, які виробляються зі швидкістю 10 млн гектолітрів на рік, користуються успіхом не тільки у відпочиваючих на її пляжах туристів, а й за межами країни.

Далі>>
Національні страви болгарської кухні

Шопський салат (шопска салата), запіканки, каварма, кіополу, чатні, мусака, кабапчеші, фрикадельки, пахлаваі Кадаїф. Кисле молоко (кисело мляко) та білий сир (сирене, шопський сир) є найбільш типовими для болгарської кухні. Ці традиційні національні страви і продукти прославили Болгарію у всьому світі і які, у різних видах та формах, завжди присутні на столі болгар. Ось він - топ традиційних болгарських страв, які знає кожний місцевий мешканець.

Далі>>
Болгарська страва

Страви болгарської кухні володіють деякими відмінностями, які надають їй національного колориту. Серед них можна назвати велику кількість м’яса, молочних продуктів, а також любов до глиняних горщиків і приготування на вогнищі. Відмінності у рецептурі приготування одних і тих же страв можуть з’являтися залежно від перебування у тому чи іншому етнографічному регіоні. Усього їх у країні сім: севрняшка, шопска, добружанска, тракійска, родопска і пірінска.

Далі>>
Гювеч

Болгарська кухня перейняла кращі традиції візантійської кулінарії. Її рецепти відомі багатьом слов’янським господиням. СтравиБолгарії характеризуються самобутністю. Місцеві мешканці намагаються зберегти свої кулінарні традиції, незважаючи на вплив інших народів. До речі, “Смачного!” по-болгарськи буде “Добър апетит! (Dobãr apetit)”.

Далі>>
10 найздоровіших продуктів на планеті (інфографіка)

Часом їжа здатна творити дива. Недарма ж кажуть, що ми - те, що ми їмо. Збалансований раціон та правильні продукти, підібрані відповідно потребам вашого організму, забезпечать вас здоров'ям та довголіттям, і зменшать частоту відвідин лікаря. Є серед продуктів і такі, які насичені корисними речовинами більше зі інші, а отже мають більше корисних властивостей. До вашої уваги топ найздоровіших продуктів на планеті.

Далі>>
Хлопчик з тарілкою
Коли говорять про загрозу довкіллю, в уяві зазвичай постають автомобілі та заводські димарі, і аж ніяк не наша вечеря. Втім, потреба у продовольстві становить одну з найбільших небезпек для планети.
Далі>>
Історія про два сніданки (інфографіка)
Сніданок задає настрій всього дня, позаяк він має бути не лише ситним і смачним, а й корисним. Білки, жири чи вуглеводи - що саме обрати, щоб сніданок не додав зайвих сантиметрів та кілограмів? Яєчня з беконом - занадто жирно, скажете ви, краще з'їсти бублик з вершковим сиром. Давайте дізнаємось, чи так це насправді, і який сніданок слід обрати.
Далі>>
Яблучний пиріг
Далі>>
Цибулеві кільця

Що може бути краще, ніж розслабитись після важкого робочого для перед екраном телевізора за переглядом футбольного матчу, та й навіть просто цікавого фільму. Або ж просто організувати посиденьки з друзями за переглядом футболу чи відеогрою. Для повноти картини не вистачає лише чогось смачненького. Щоб не забивати собі шлунок магазинними, і не завжди такими смачними, як хочеться, чіпсами, сухариками і горішками, пропонумо освоїти вам прості рецепти смачних та поживних закусок, приготування яких не відніме багато сил і часу. З такими рецептами справляться не тільки досвідчені господині, а й холостяки.

Далі>>
Школяр з обідом
Як правильно харчуватись першокласнику під час навчання, у школі не вчать. І у батьків, певне, виникають питання, пов'язані з раціоном маленьких школярів.
Далі>>
Мариновані гриби
Сезон збирання для заготовки та переробки грибів є досить тривалим, особливо якщо ви “просунутий” грибник, який збирає не тільки серпнево-березневі види. Він триває починаючи з ранньої весни (сморчки) і закінчуючи пізньою осінню (маслюки, опеньки, гливи, тощо), а то й взимку (гливи, зимовий гриб). Це значить, що нам варто зібрати та обробити їх так, щоб вони зберігали “товарний вигляд” і смакові якості якомога довше.
Далі>>
Печериці
Зібравшись приготувати гриби, потрібно дуже добре уявляти собі, що їх плодові тіла — це тяжка, малопоживна їжа, яку при правильній обробці можна зробити легкою та поживною.
Далі>>
Банош
Хтось їде у відпустку, щоб добре розслабитися на природі, хтось, щоб відвідати історичні пам’ятки, а хтось, щоб поїсти чогось такого, чого немає вдома. Саме для вас написана ця стаття! Пропонуємо вам короткий гід по основних стравах закарпатської кухні. Запевняємо, буде смачно ситно і без інтриги не обійдеться, бо хіба з першого разу здогадаєшся, що за страва ховається за дивакуватою назвою, яку всі, крім тебе, розуміють?)))
Далі>>
Шампіньйони
Дієтологія в основному займається двома питаннями — або збалансованим харчуванням при різних захворюваннях, або складанням раціону для тих, хто худне. Традиційно вважається, що гриби — їжа важка, груба, недієтична, ледь не небезпечна. Дійсно, у практиці вітчизняних дієтологів гриби відсутні як такі. Хоча це не є вірним, що стає цілком зрозуміло, якщо ми поглянемо на довід азійських спеціалістів.
Далі>>
Гриби

Гриби можна назвати по-справжньому унікальним явищем. Довгий час вчені сперечалися, куди віднести це “диво природи” — до рослин чи до тварин. У результаті у 1960 році було знайдено компроміс: гриби виділили у окреме “царство”.

Далі>>
Тарілка з орнаментом
Про екологічні ризики виробництва їжі та проблеми утилізації харчових відходів говорить у новому докладі, підготованому для Міжнародного фонду дикої природи (WWF). Якщо населення Землі буде рости так само, як і зараз, а способи виробництва їжі та харчові вподобання людей не зміняться, до 2050 року це може привести до катастрофічних наслідків. До такого висновку дійшли автори докладу “Аналіз світової продовольчої системи (The Global Food System: An Analysis)”, підготованого дослідницькою компанією Metabolic для WWF.
Далі>>
Термопот
Раніше ніякої альтернативи не було. Хочеш швидко скип'ятити воду на чай — купуй електрочайник. Сьогодні ж з'явився ще один корисний прилад під назвою термопот. Чим же він відрізняється від чайника і що краще купити для повсякденного використання?
Далі>>
Харчування французьких солдат в окопах
Який солдат краще воює — ситий чи голодний? Перша світова війна так і не дала однозначної відповіді на це важливе питання. З одного боку, дійсно, солдат Німеччини, яка програла, годували набагато скромніше, ніж армії більшості супротивників. Разом з тим, протягом всієї війни саме німецькі війська не раз наносили руйнівні поразки арміям, що харчувались краще та вишуканіше.
Далі>>
12345678910