Статті

12345678910
10 найздоровіших продуктів на планеті (інфографіка)

Часом їжа здатна творити дива. Недарма ж кажуть, що ми - те, що ми їмо. Збалансований раціон та правильні продукти, підібрані відповідно потребам вашого організму, забезпечать вас здоров'ям та довголіттям, і зменшать частоту відвідин лікаря. Є серед продуктів і такі, які насичені корисними речовинами більше зі інші, а отже мають більше корисних властивостей. До вашої уваги топ найздоровіших продуктів на планеті.

Далі>>
Хлопчик з тарілкою
Коли говорять про загрозу довкіллю, в уяві зазвичай постають автомобілі та заводські димарі, і аж ніяк не наша вечеря. Втім, потреба у продовольстві становить одну з найбільших небезпек для планети.
Далі>>
Історія про два сніданки (інфографіка)
Сніданок задає настрій всього дня, позаяк він має бути не лише ситним і смачним, а й корисним. Білки, жири чи вуглеводи - що саме обрати, щоб сніданок не додав зайвих сантиметрів та кілограмів? Яєчня з беконом - занадто жирно, скажете ви, краще з'їсти бублик з вершковим сиром. Давайте дізнаємось, чи так це насправді, і який сніданок слід обрати.
Далі>>
Яблучний пиріг
Далі>>
Цибулеві кільця

Що може бути краще, ніж розслабитись після важкого робочого для перед екраном телевізора за переглядом футбольного матчу, та й навіть просто цікавого фільму. Або ж просто організувати посиденьки з друзями за переглядом футболу чи відеогрою. Для повноти картини не вистачає лише чогось смачненького. Щоб не забивати собі шлунок магазинними, і не завжди такими смачними, як хочеться, чіпсами, сухариками і горішками, пропонумо освоїти вам прості рецепти смачних та поживних закусок, приготування яких не відніме багато сил і часу. З такими рецептами справляться не тільки досвідчені господині, а й холостяки.

Далі>>
Школяр з обідом
Як правильно харчуватись першокласнику під час навчання, у школі не вчать. І у батьків, певне, виникають питання, пов'язані з раціоном маленьких школярів.
Далі>>
Мариновані гриби
Сезон збирання для заготовки та переробки грибів є досить тривалим, особливо якщо ви “просунутий” грибник, який збирає не тільки серпнево-березневі види. Він триває починаючи з ранньої весни (сморчки) і закінчуючи пізньою осінню (маслюки, опеньки, гливи, тощо), а то й взимку (гливи, зимовий гриб). Це значить, що нам варто зібрати та обробити їх так, щоб вони зберігали “товарний вигляд” і смакові якості якомога довше.
Далі>>
Печериці
Зібравшись приготувати гриби, потрібно дуже добре уявляти собі, що їх плодові тіла — це тяжка, малопоживна їжа, яку при правильній обробці можна зробити легкою та поживною.
Далі>>
Банош
Хтось їде у відпустку, щоб добре розслабитися на природі, хтось, щоб відвідати історичні пам’ятки, а хтось, щоб поїсти чогось такого, чого немає вдома. Саме для вас написана ця стаття! Пропонуємо вам короткий гід по основних стравах закарпатської кухні. Запевняємо, буде смачно ситно і без інтриги не обійдеться, бо хіба з першого разу здогадаєшся, що за страва ховається за дивакуватою назвою, яку всі, крім тебе, розуміють?)))
Далі>>
Шампіньйони
Дієтологія в основному займається двома питаннями — або збалансованим харчуванням при різних захворюваннях, або складанням раціону для тих, хто худне. Традиційно вважається, що гриби — їжа важка, груба, недієтична, ледь не небезпечна. Дійсно, у практиці вітчизняних дієтологів гриби відсутні як такі. Хоча це не є вірним, що стає цілком зрозуміло, якщо ми поглянемо на довід азійських спеціалістів.
Далі>>
Гриби

Гриби можна назвати по-справжньому унікальним явищем. Довгий час вчені сперечалися, куди віднести це “диво природи” — до рослин чи до тварин. У результаті у 1960 році було знайдено компроміс: гриби виділили у окреме “царство”.

Далі>>
Тарілка з орнаментом
Про екологічні ризики виробництва їжі та проблеми утилізації харчових відходів говорить у новому докладі, підготованому для Міжнародного фонду дикої природи (WWF). Якщо населення Землі буде рости так само, як і зараз, а способи виробництва їжі та харчові вподобання людей не зміняться, до 2050 року це може привести до катастрофічних наслідків. До такого висновку дійшли автори докладу “Аналіз світової продовольчої системи (The Global Food System: An Analysis)”, підготованого дослідницькою компанією Metabolic для WWF.
Далі>>
Термопот
Раніше ніякої альтернативи не було. Хочеш швидко скип'ятити воду на чай — купуй електрочайник. Сьогодні ж з'явився ще один корисний прилад під назвою термопот. Чим же він відрізняється від чайника і що краще купити для повсякденного використання?
Далі>>
Харчування французьких солдат в окопах
Який солдат краще воює — ситий чи голодний? Перша світова війна так і не дала однозначної відповіді на це важливе питання. З одного боку, дійсно, солдат Німеччини, яка програла, годували набагато скромніше, ніж армії більшості супротивників. Разом з тим, протягом всієї війни саме німецькі війська не раз наносили руйнівні поразки арміям, що харчувались краще та вишуканіше.
Далі>>
Тушонка
Розпочате 22 червня 1941 року лихоліття потребувало реорганізації усього тилового забезпечення Червоної Армії та військово-морського флоту загалом та продовольчого постачання зокрема. Потрібно сказати, що зміни у службі продовольчого постачання у роки Великої Вітчизняної війни проводились постійно. За роки війни було видано близько 100 наказів НК Оборони по продовольчому та фуражному постачанню, із них майже половина (42 накази) прийшлась на 1942 рік, коли система забезпечення фронту продовольством практично остаточно і сформувалась.
Далі>>
Вітамін А1
Передозування вітамінами несе не меншу небезпеку, ніж їх дефіцит. Ускладнює ситуацію і те, що деякі симптоми гіпервітамінозу (як у випадку з вітаміном А, наприклад) можна помилково прийняти за ознаки авітамінозу — сухість шкіри, ламкість нігтів, тощо.
Далі>>
Сонна дитина
Вітаміни мають для людини дуже велике значення, адже саме вони запускають більшість фізіологічних реакцій у нашому організмі. Нестача вітамінів відображається на самопочутті та зовнішньому вигляді, стані та функціональності тканин та внутрішніх органів, і роблять наш організм дуже уразливим до дії зовнішніх подразників.
Далі>>
Апельсин
Авітаміноз та гіповітаміноз є серйозними відхиленнями у роботі організму. Дуже часто ми не помічаємо відсутність або значну нестачу вітамінів у власному організмі, посилаючись на інші захворювання.
Далі>>
Мед у келихах
Більшість давніх цивілізацій боготворили мед. Протягом віків він залишався неймовірно популярним, володів символічною цінністю та цілющими властивостями, його вважали благородною їжею, і рідко — продуктом щоденного споживання. Проте, часи змінюються і сьогодні мед можна знайти чи не на кожному столі. І все ж, чим більше ми дізнаємось про мед, тим більше у нас виникає питань.
Далі>>
Паска бездріжджова
Прості та заварні, парадні та шоколадні, фруктові і пряні, монастирські й царські — рецептів великодньої паски не злічити, адже вона — незамінна складова святкового столу, символ воскресіння Ісуса Христа та очищення людини від гріха.
Далі>>
12345678910