Дієти

Дієта космонавтів належить до протеїнових дієт і представляє собою жорстку систему обеження харчування. Для того, щоб дотриматись її треба мати неабияку витримку, проте результат того вартий: судячи з відгуків, дієта космонавтів є одним із найбільш ефективних та швидких способів позбутися зайвої ваги. Розрахована дієта космонавтів на 20 днів.

Далі>>

Дієта "Мінус 60" є системою харчування, яку розробила та випробувала на собі авторка бестселерів про схуднення Катерина Міріманова. Результат - зі 120 до 60 кілограмів. Ефективність дієти "Мінус 60" полягає не у жорстких обмеженнях кількості та різноманітності продуктів, а у правильній організації раціону харчування, щоб надалі дотримуватись схеми системи "Мінус 60"  протягом життя для підтримки здоров'я і форми.

Далі>>

Основою меню середземноморської дієти є овочі, як у сирому вигляді, так і у вигляді різноманітних страв. Також, раціон багатий на морепродукти. А от кількість м'яса середземноморська дієта, навпаки, обмежує. Середземноморська дієта не є методикою стрімкого схуднення, найкращий результат вона матиме, якщо взяти раціон середземноморської дієти у якості постійного харчування. У такому випадку можна досягти не лише втрати зайвої ваги, а й оздоровлення всього організму, а результат буде постійним.

Далі>>

Дієта Дюкана належить до протеїнових - основою її раціону є продукти, багаті на білок. Система харчування відомого лікаря-дієтолога П'єра Дюкана включає в себе чотири етапи. Перші дві фази дієти Дюкана направлені безпосередньо на втрату зайвої ваги, а дві інші - на закріплення та підтримання досягнутого результату.

Далі>>

Бурякова дієта належить до монодієт. Основою дієтичного меню є, звісно, буряк та буряковий сік. Бурякова дієта не є складною у дотриманні, забезпечує швидкий результат, не б'є по кишені.

Далі>>

Суть дієти "Три кулака" полягає у тому, щоб порція їжі, яку ви споживаєте, за об'ємом була не більша за кулак. Автором цієї методики є український лікар-нутриціолог Олег Терн. Дієта "Три кулака" дозволяє не лише втратити зайву вагу,  а і зберегти результат на досягнутому рівні.

Далі>>

Безсольова дієта користується популярністю і серед бажаючих схуднути,  і серед охочих просто оздоровити свій орагнізм. Принцип безсольової дієти полягає у приведені у норму кількості споживаної солі, адже, переважно, необхідну її кількість організм і так отримує разом із продуктами, тож немає потреби досолювати страви окремо. Є різні за тривалістю та суворістю варіації безсольової дієти, будь-який з них, згідно із відгуками, діє чудовий результат.

Далі>>

Дієта за групою крові базується на твердженні, що поява різних груп крові була викликана різними способами життя та раціонами харчування наших предків. Отже, повернення до первісного "рідного" раціону, як радить дієта за групою крові, дозволить нормалізувати травлення, оздоровити організм, і, як наслідок, попрощатися із зайвими кілограмами. Для кращої результативності дієти за групою крові варто не лише зімнити свій раціон, а і вибрати відповідний вид активного відпочинку, також, виходячи із діяльності наших предків.

Далі>>

Тривалість англійської дієти становить 21 день. Протягом уього часу потрібно чергувати овочевий, білковий та розвантажувальний етапи, для кожного з яких, відповідно, правилами англійської дієти встановлено чітко визначений раціон. Обіцяний результат - від 8 до 12 кілограм зайвої ваги, при чіткому дотриманні усіх умов англійської дієти.

Далі>>

Основні принципи дієти Маггі полягають у споживанні чітко визначених продуктів у вказаному порядку та найявність у щоденному раціоні яєць. Згідно із відгуками про дієту Маггі, дотриматись вказаного раціону зовсім не важко, а результат не змусить на себе чекати. Дієта Маггі вважається однією із найбільш швидких систем схуднення.

Далі>>

Суть дієти янгола полягає у зменшенні калорій та кількості споживаних вуглеводів у раціоні. Дієта янгола є двотижневою: протягом першого тижня втрачається зайва вага, другого - фіксується результат.  Також, для більшої ефективності варто зайнятися фізичними навантаженнями. Чудово підійде дієта янгола для тих, хто не звик снідати, проте, не може без вечері.

Далі>>

Йогуртова дієта має декілька варіацій, що різняться між собою по тривалості та, частково, за складом раціону, проте, основною умовою будь-якої з них є споживання йогурту у великих кількостях. Йогртова дієта не є швидким способом схуднення. Вага втрачається поступово, але ефективно та без шкоди для здоров'я, і результат зберігається надовго.

Далі>>

За допомогою дієти Улюбленої на 7 днів ви можете позбутися до 10 зайвих кілограм та від 2 до 4 сантиметрів зайвих об'ємів протягом тижня. Кожний із днів дієти Улюбленої на 7 днів присвячений певному виду продуктів, що дозволяє забзепечити організм усім необхідним. Дієта Улюблена на 7 днів не лише позитивно вплине на вагу, а й очистить організм від шлаків та токсинів.

Далі>>

Яблука є багатими на мінеральні речовини та вітаміни, що забезпечує основну ефективність яблучної дієти. Вуглеводи, присутні у яблуках легко засвоюються та не впливають на вагу, а рослинна клітковина, у свою чергу, сприяє очищенню організму від шлаків та токсинів, що робить  яблучну дієту ще кориснішою. Існують різні варації даної системи схуднення: яблучна дієта, яблучно-кефірна дієта, розвантажувальний день на яблуках.

Далі>>

Дієта для схуднення стегон та сідниць потребує чіткого дотримання усіх правил. Дієта розрахована на два тижні і розроблена спеціально для жіночого організму із проблемними стегнами та сідницями. Принципи дієти для схуднення стегон та сідниць полягають у зменшенні до мінімуму жирів у раціоні харчування та збільшення кількості чистої питної води.

Далі>>

Французька дієта розрахована на два тижні. Програма французької дієти є досить суворою: чітко зазначено, що і коли їсти. Велика перевага надається морепродуктам та рибі, а от м'ясо та яйця із меню французької дієти краще виключити або звести до мінімуму. Перед використанням французької дієти варто проконсультуватись із лікарем. Якщо ви не маєте жодних протипоказань - ефективний результат та довготривалий ефект від французької дієти гарантовано.

Далі>>

Ефективність дієти Аткіса полягає у обмеженні споживання вуглеводів, що змусить організм витрачати власні жирові запаси на забезпечення енергетичних потреб організму. Програма Дієти Аткінса включає в себе чотири фази. Під час першої фази проходить процес розщепленя жирів. Другий етап дієти Аткінса ставить за мету поступове зниження маси тіла. Третя фаза системи направлена на збереженння досягнутого результату. А четверта фаза дієти Аткінса - дотримання оптимальної норми вуглеводів у раціоні протягом усього життя. Дієта Аткінса є досить популярною, адже дозволяє досягти бажаного зниження ваги, без постіного відчуття голоду та суворих обмежень у раціоні.

Далі>>

Кремлівська дієта підійте для усіх, хто хоче позбутися зайвих кілограмів, але не готовий до суворих обмежень та скорочення раціону харчування до рису та води. Ефективність кремлівської дієти забезпечується за рахунок обмеження кількості вуглеовдів у раціоні харчування, що змусить організм спалювати власні енергетичні запаси. Мінімальний термін кремлівської дієти становить 14 днів. Згідно із відгуками, за допомогою кремлівської дієти можна позбутися від 2 до 10 зайвих кілограм.

Далі>>

Дієта "Драбинка"отримала свою назву за рахунок чітко визначеної будови, що нагадує сходинки драбини до омріяної фігури. Кожен із етапів дієти "Драбинка" має своє призначення: очищення організму, відновлення кишкової мікрофлори, поповнення запасів витраченої енергії, відновлення клітин, позбавлення від зайвого жиру. За допомогою дієти "Драбинка" можна позбутися від 3 до 8 зайвих кілограм зайвої ваги.

Далі>>

Капустяна дієта є досить жорскою монодієтою. Основу раціону харчування капустяної дієти складають різні види капусти, кількість вуглеводів та калорій загалом обмежується, також, обмежується або повністю виключається сіль. Тривалість капустяної дієти становить 7-10 днів, за які можна втратити від десяти кілограм зайвої ваги, а, також, налагодити роботу кишечника і очистити організм.

Далі>>

Японська дієта вважається однією із найефективніших систем схуднення. За допомогою японської дієти можна позбутися 7-8 кілограм зайвої ваги протягом 13 або 14 днів. Японська дієта  є суворою, її основні принципи полягають у споживанні білкової їжі та різкому обмеженні кількості вуглеводів та жирів. Японська дієта вимагає суворого достримання усіх вказаних правил харчування, інакше можна не досягти бажаного результату.

Далі>>

Основнй продукт раціону харчування кавунової дієти - кавун - є не лише низькокалорійним,  а і багатим на корисні мінерали та вітаміни. Тривалість кавунової дієти ставить п'ять днів, можна продовжити термін, але при умові введення до раціону додаткових продуктів харчування. Кавунова дієта дозволяє досягти зниження ваги на 3-7 кілограм.

Далі>>
Грейпфрут добре відомий своєю здатністю спалювати жир - що забезпечує ефективність грейпфрутової дієти. Окрім того, цей фрукт є багатим на вітаміни та мінерали. Грейпрутова дієта передбачає обов'язкову наявість грейпфрутів у щоденному раціоні, а, також, нормалізації раціону харчування загалом. Окрім бажаного схуднення, грейпфрутова дієта дозволить очистити організм від шлаків, зміцнити імунітет та покращити стан шкіри.
Далі>>

Морквяна дієта є досить жорсткою монодієтою, шо передбачає споживання тільки свіжої моркви за сніданком, обідом та вечерею протягом 3-10 днів. За рахунок обмежень, які вимагає морквяна дієта, ви досягнете бажаної ваги, а, також, очистите організм від шлаків та покращите стан шкіри.

Далі>>
Сирна дієта є однією із протеїнових методик схуднення. Завдяки своєму хімічному складу, основний продукт сирної дієти - сир - забезпечує організм усіма необхідними поживними речовинами, вітамінами та мінералами, та дозволяє позбутися до 7 кг зайвої ваги протягом 10 днів. Рекомендується використовувати для сирної дієти нежирні сорти сиру, такі як: чечіль, гауда, рікота, тофу, моцарела, а, також, домашній сир.
Далі>>

Сокова дієта була розроблена Чері Калбом та спочатку була відома як система харчування для покращення процесів обміну в організмі та стану шкіри. Сокова дієта  належить до монодієт і передбачає споживання тільки овочевих та фруктових соків. За допомогою сокової дієти можна позбутися від 3 до 7 зайвих кілограм протягом 14 днів.

Далі>>

Сучасними дієтологами доведено, що жирові відкладення в організмі утворюються саме за рахунок надлишку вуглеводів. На цьому і базуються основні принципи безвуглеводної дієти. Раціон безвуглеводної дієти передбачає споживання великої кількості білкових продуктів та різке обмеження вуглеводів. Безвуглеводна дієта належить до числа суворих, проте забезпечує швидкий та ефективний результат.

Далі>>

Водна дієта вважається одним із найефективніших способів схудення, вона дозволяє позбутися від 7 до 10 зайвих кілограмів. Водна дієта передбачає чітко визначену методику споживання води: у конкретних кількостях, певної температури та у зазначені години. Також, одним із варіантів водної дієти є розвантажувальний день на воді, під час якого у якості основного джерела поживних речовин протягом доби застосовується лимонна вода.

Далі>>

Рисова дієта належить до числа оздоровчих. Різні варіанти рисової дієти дозволяють втратити від 3 до 5 кг в середньому, але головна їх перевага: стабілізація та нормалізація процесів метаболізму в організмі. Головним та єдиним продуктом харчування, передбаченим рисовою дієтою, є, звісно ж рис: білий, жовтий або коричневий. Калорійність рису становить 124 ккал на 100 грам.

Далі>>

Гречана дієта належить до однієї із найпопулярніших методик схуднення. На сьогоднішній день існує багато варіантів гречаної дієти, усі вони базуються на корисних та дієтичних властивостях гречаної каші. Гречана дієта характеризується не різким, а поступовим зменшенням ваги, що є позитивною тенденцією для організму. Також, за допомогою гречаної дієти можна стабілізувати травлення та покращити стан шкіри.

Далі>>

Ефективність імбирної дієти полягає в унікальних властивостях імбирного кореню: очищення організму, покращення обміну речовин, покращення стану шкіри, тощо. Суть імбирної дієти полягає у вживанні імбирного напою, без обов'язкової зміни звичного раціону харчування. Хоча, для більшої ефективності імбирної дієти, бажано поєднати її із іншими методиками схуднення. Мінімальний термін споживання імбирного напою становить два місяці.

Далі>>

Ефективність хронодієти базується на тому, що у певний період доби вживається їжа, яка містить корисні речовини, потрібні організму у поточний момент часу, що, відповідно, одразу перетравлюються, не відкладаючись у вигляді жиру. Хронодієта не є жорсткою дієтою, не має заборон щодо кількості вживаних калорій та продуктів, є лише обмеження по часу прийому їжі.

Далі>>

Контрастна дієта розрахована на 7 днів, протягом яких ви зможете позбутися від 0,5 до 5 кг. Контрастна дієта є суворою: меню дієти чітко визначене за складом та кількістю калорій. Позаяк, тим, кому важко витримати чіткий розпорядок контрастно-розвантажувальної системи харчування протягом тижня, можна зробити розвантажувальний день за даною схемою - що, також, матиме свій резултат для організму.

Далі>>

Ефективність лимонної дієти базується на корисних властивостях лимону: нормалізації обміну речовин, очищення організму від шлаків та токсинів, спалення жиру. Тривалість лимонної дієти становить тиждень, протягом якого можна позбутися від 0,5до 1 кг жиру. Раціон лимонної дієти є чітко визначеним по дням і годинам, кожний день має своє значення, також, протягом усієї дієти щодня потрібно пити спеціальний лимонний напій.

Далі>>

Кавова дієта, завдяки властивостям кави, підвищує активність організму, сприяє швидкому виведенню зайвої рідини, очищуючи таким чином організм. За допомогою кавової дієти можна позбутися до 7 кілограмів. Проте, кавова дієта є досить специфічним методом схуднення, тому перед початком дієти потрібно обов'язково проконсультуватись із лікарем.

Далі>>

Першочергово дієта південного пляжу була системою харчування для людей із захворюванням серця та судин. Згодом на практиці була доведена її ефективність для зниження ваги. Дієта південного пляжу представляє собою здорову систему харчування, яка дозволить нормалізувати травлення, і, як наслідок, привести вагу до ладу. Згідно із відгуками, за допомогою дієти південного пляжу можна позбутися від 4 до 6 зайвих кілограмів.

Далі>>

Пелюсткова дієта є порівняно новою, проте, досить ефективною методикою схуднення. Пелюсткова дієта складається із 6 етапів - пелюсток, - кожна з яких є монодієтою. За допомогою дієти 6 пелюсток можна позбутися до 600-800 г зайвої ваги щодня та 4 кг - щотижня. Оскільки дієта 6 пелюсток є добре збалансованою за кількістю поживних речовин, повторювати її можна стільки циклів, скільки потрібно.

Далі>>

Ефективність дієти Маргарити Корольової полягає у роздільному харчуванні, у раціоні котрого не поєднуються білки, жири та вуглеводи. "Зіркова" дієта розрахована на 9 днів, протягом яких можна позбутися від 7,5 до 9 кілограм зайвої ваги. Завдяки збалансованості стосовно поживних речовин, жодних протипоказань дієта Маргарити Корольової не має.

Далі>>

Лікувальна дієта №1 застосовується при виразці шлунку та дванадцятипалої кишки. Раціон лікувальної дієти №1 є повноцінною за кількістю білків, жирів та вуглеводів, проте, обмежує кількість продуктів, що стимулють підвищену секрецію шлунку, подразнюють його слизову оболонку, важко засвоюються. Більшість страв при лікувальній дієті №1 готується у протертому, вареному у воді або на пару вигляді.

Далі>>

Лікувальна дієта №1а застосовується при гострих захворюваннях шлунку та дванадцятипалої кишки. Раціон харчування лікувальної дієти №1а характеризується зниженою енергоцінністю за рахунок вуглеводів, та, певною мірою, білків і жирів. Лікувальною дієтою №1а обмежується кількість солі, забороняються продукти, що подразнюють слизову оболонку шлунку та посилюють його секрецію.

Далі>>

Лікувальна дієта №1б застосовується на стадії одужання від гострого гастриту та виразкової хвороби. Раціон лікувальної дієти №1б характеризується зниженою енергоцінністю за рахунок вуглеводів. Також, правилами лікувальної дієти
№1б
обмежуються продукти, що збуджують секрецію шлунку та подразнюють його слизову оболонку, обмежується кількість солі.

Далі>>

Лікувальна дієта №2 застововується при нерізких гастритах. Лікувальна дієта №2 характеризується фізіологічною повноцінністю та збалансованістю, помірним щадінням та стимуляцією секреторної функції органів травлення. Лікувальною дієтою №2 забороняються продукти, які довго перетравлюються та засвоюються, подразнюють слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Далі>>

Лікувальна дієта №3 застосовується при захворюваннях кишечника. Лікувальна дієта №3 є фізіологічно повноцінною. Раціон лікувальної дієти №3 включає продукти, що підсилюють рухливу функцію кишечника. Продукти та страви, що посилюють процеси бродіння та гниття у кишечнику, чинять негативну дію на органи травної системи правилами лікувальної дієти №3 заборонені.

Далі>>

Лікувальна дієта №4 застосовується при діареї. Лікувальна дієта №4 характеризується зниженою енергоцінністю за рахунок зменшення кількості жирів та вуглеводів, при збереженні норми білків. Раціон лікувальної дієти №4 обмежує кількість продуктів, що можуть викликати механічне, хімічне або термічне подразнення шлунково-кишкового тракту, посилити секрецію органів травлення.

Далі>>

Лікувальна дієта №4б застосовується при кишкових захворюваннях. Раціон лікувальної дієти №4б характеризується дещо збільшеною кількістю білків. Лікувальною дієтою №4б рекомендуються варені або приготовані на пару страви, у протертому або подрібненому вигляді. Забороненими лікуальною дієтою №4б є продукти, що посилюють процеси бродіння, стимулюють секрецію, подразнюють печінку.

Далі>>

Лікувальна дієта №4в застосовується при кишкових захворюваннях. Лікувальна дієта №4в є фізіологічно повноцінною та збалансованою, характеризується дещо збільшеною кількістю білка та обмеженою кількістю солі. Забороняються лікувальною дієтою №4в продукти, що викликають механічне та хімічне подразнення , бродіння та гниття у кишечнику, підвищують шлункову секрецію та виділення жовчі.

Далі>>

Лікувальна дієта №5 застосовується при захворюваннях печінки та жовчного міхура. Лікувальна дієта №5 характеризується нормальним вмістом вуглеводів та білків при незначному обмеженні жирів, зокрема, тугоплавких. Лікувальною дієтою №5 рекомендуються продукти, багаті на ліпотропні речовини, пектини, клітковину, із пониженим вмістом холестерину та пуринів.

Далі>>

Лікувальна дієта №5а застосовується при захворюваннях печінки та жовчного міхура. Лікувальна дієта №5а характеризується помірним обмеженням кількості жирів, солі та продуктів, що подразнюють слизову та рецепторний апарат системи травлення. Првилами лікувальної дієти №5а забороняються продукти, що стимулюють процеси гниття, сечовиділення та секрецію шлунку, подразнюють печінку.

Далі>>

Лікувальна дієта №5п застосовується при панкреатиті. Лікувальна дієта №5п характеризується збільшеною кількістю білка, і, навпаки, зменшеною кількістю жирів та вуглеводів, а, також, екстрактивних речовин, пуринів, тугоплавких жирів, грубої клітковини, холестерину, ефірних олій. Окрім того, у раціоні лікувальної дієти №5п збільшено вміст ліпотропних речовин та вітамінів.

Далі>>

Лікувальна дієта №6 застосовується при подагрі та каменях у сечовому міхурі. При лікувальній дієті №6 заборонені продукти із високим вмістом пуринів та щавлевої кислоти, обмежена кількість солі, продуктів, багатих на білки та жири, зокрема, тугоплавкі. Кількість вільної рідини при дотриманні лікувальної дієти №6, навпаки, збільшується.

Далі>>

Лікувальна дієта №7 застосовується при захворюваннях нирок. Лікувальна дієта №7 характеризується дещо обмеженою кількістю білків, при нормальній кількості жирів та вуглеводів, а, також, приготуванням страв без солі. Правилами лікувальної дієти №7 забороняються екстрактивні речовини, продукти, що містять щавлеву кислоту та ефірні масла, тощо.

Далі>>

Лікувальна дієта №7а застосовується при гломерулонефриті. Лікувальна дієта №7а характеризується переважаючою кількістю рослинних продуктів у раціоні, із різким обмеженням білків та солі. Правилами лікувальної дієти №7а заборонене споживання продуктів, що містять велику кількість екстрактивних речовин, ефірних олій, щавлевої кислоти.

Далі>>

Лікувальна дієта №7б застосовується при нирковій недостатності. Раціон лікувальної дієти №7б характеризується зменшеною кількістю білка, при нормальних кількостях жирів та вуглеводів. Також, привалами лікувальної дієти №7б забороняється використання солі при приготуванні страв.

Далі>>

Лікувальна дієта №7в застосовується при нефротичному синдромі. Раціон лікувальної дієти №7в характеризується збільшеною кількістю білків, помірно зменшеною кількістю жирів та вуглеводів та обмеженням кількотсі цукру. Правилами лікувальної дієти №7в різко обмежується кількість солі та продуктів, що містять екстрактивні речовини, щавлеву кислоту та цукор, збільшується кількість ліпотропних речовин.

Далі>>

Лікувальна дієта №7г застосовується при гемодіалізі. Раціон лікувальної дієти №7г характеризується обмеженою кількістю білків, переважно тваринних, калію, різким обмеженням кількості солі та рідини. Усі страви при дотриманні лікувальної дієти №7г готуються без солі, хліб дозволяється, також, виключно безсольовий.

Далі>>

Лікувальна дієта №8 застосовується при ожирінні. Раціон лікувальної дієти №8характеризується зниженою енергоцінністю за рахунок зменшення кількості вуглеводів та легкозасвоюваних жирів, переважно тваринних, при нормальній або дещо збільшеній кількості білків. Також, правилами лікувальної дієти №8 обмежуються кількість рідини, солі та продуктів, що стимулюють апетит.

Далі>>

Лікувальна дієта №9 застосовується при цукровому діабеті. Раціон лікувальної дієти №9характеризується зниженою енергоцінністю, за рахунок легко засвоюваних вуглеводів та тваринних жирів, при нормальному або дещо вищому за норму вмісті білків. Правилами лікувальної дієти №9 суворо заборонені будь-які солодощі, що містять глюкозу.

Далі>>

Лікувальна дієта №10застосовується при ішемічній хворобі серця. Раціон лікувальної дієти №10 характеризується дещо зниженою енергоцінністю за рахунок жирів та вуглеводів. Також, правилами лікувальної дієти №10 обмежується кількість продуктів, що містять речовини-збудники серцево-судинної та нервової систем, подразники печінки і нирок та речовини, що перевантажують шлунково-кишкову систему, а, також, викликаютть метеоризм.

Далі>>

Лікувальна дієта №10а застосовується при захворюваннях серця. Раціон лікувальної дієти №10а характеризується зниженою енергоцінністю за рахунок зменшення кількості білків, вуглеводів та, особливо, жирів. Також, правилами лікувальної дієти №10а різко обмежується кількість рідини та солі. Не використовуються у раціоні лікувальної дієти №10а продукти, що збуджують серцево-судинну систему, подразнюють печінку і нирки, тощо.

Далі>>

Лікувальна дієта №10і застосовується після інфаркту міокарда. Лікувальна дієта №10і характеризується значним зниженням енергоцінності за рахунок зменшення кількості білків, вуглеводів та, особливо, жирів, обмеження об'ємів споживаної їжі, солі та рідини. Лікувальна дієта №10і передбачає три раціони, які почергово призначаються лікарем на різних стадіях одужання.

Далі>>

Лікувальна дієта №10с застосовується при захворюваннях серця. Раціон лікувальної дієти №10с передбачає зменшення кількості тваринних жирів та легкозасвоюваних вуглеводів при нормальній кількості білків. Також, правилами лікувальної дієти №10с обмежується кількість солі, рідини, екстрактивних речовин та холестерину.

Далі>>

Лікувальна дієта №11 застосовується при туберкульозі. Раціон лікувальної дієти №11 характеризується підвищеною калорійністю. У раціоні лікувальної дієти №11 збільшена кількість тваринних білків, зокрема, молочних, вітамінів та мікроелементів, а, також, жирів та вуглеводів.

Далі>>

Лікувальна дієта №12 застосовується при нервових розладах. Раціон лікувальної дієти №12 характеризується обмеженням кількості вуглеводів та жирів, солі, а, також, продуктів, що збуджують нервову систему. Кількість продуктів, багатих на фосфорні солі, що мають позитивний вплив на нервову систему, при лікувальній дієті №12, навпаки, збільшена.

Далі>>

Лікувальна дієта №13 застосовується при гострих інфекціях. Раціон лікувальної дієти №13 характеризується зниженою енергоцінністю за рахунок зменшення кількості жирів, вуглеводів та певною мірою білків. Рекомендує лікувальна дієта №13 посилене споживання вітамінів та рідини. При лікувальній дієті №13 перевага надається легкозасвоюваним продуктам та стравам.

Далі>>

Лікувальна дієта №14 застосовується при сечокам'яній хворобі. Раціон лікувальної дієти №14 характеризується нормальною енергоцінністю. Правилами лікувальної дієти №14 дещо обмежена кількість продуктів, які чинять лугуючу дію та є багатими на кальцій, і, навпаки, збільшена кількість продуктів, що змінюють реакцію сечі у кислу сторону.

Далі>>

Лікувальна дієта №15 застосовується при різноманітних захворюваннях. Раціон лікувальної дієти №15 є практично нормальним за енергоцінністю, кількістю білків, жирів та вуглеводів, передбачених для здорової людини, що не займається фізичною працею. Лікувальною дієтою №15 рекомендовано споживання вітамінів у підвищених кількостях.

Далі>>

Правильне харчування згідно із дієтою для вагітних дозволить позбутися основних проблем із травленням, викликаних вагітністю, а, також забзепечить повноцінний розвиток плоду та хороше самопочуття майбутньої матері. Дієта для вагітних орієнтована на три триместри вагітності, кожний з яких характеризується індивідуальними особливостями та різним вмістом поживних речовин. Їсти під час вагітності рекомендується маленькими порціями 5-6 разів на добу, правильно розподіливши калорійнсть та поживну цінність страв протягом доби.

Далі>>

Раціон дієти для годуючих мам повинен відповідати двом основним принципам: різноманітність та безпечність. Таким чином,раціон дієти для годуючих мам повинен бути багатим на усі необхідні для росту та розвитку поживні речовини та вітаміни, зокрема, кальцій та фосфор, залізо, тощо. Також, до раціону дієти для годуючих мам не повинні бути включені продукти, що можуть порушити травлення матері та малюка і викликати алергічні реакції. Їсти під час дієти для годуючих мам потрібно 6 разів на добу маленькими порціями.

Далі>>

У наш час усе більшої популярності набуває безглютенова дієта. Відмова від продуктів, що містять глютен допоможе не лише нормалізувати травлення, а і позбутися зайвої ваги. Також, безглютенова дієта у обов'язковому порядку показана людям, хворим на целіакію. При безглютеновій дієті із раціону виключається борошно та більшість круп - основні джерела глютену.

Далі>>