Статті

Краще менше, ніж більше - не переплачуйте за добавки

У наш час прилавки супермаркетів манять просто неймовірною кількістю продуктів. Окрім мінімального набору: хліб, молоко, м'ясо, овочі та фрукти, перед нами постає безліч яскравих упаковок та пляшечок — аж очі розбігаються. Акції, знижки, і головне — новий смак! І ми купуємось на це — ну як тут можна не спробувати, адже новий смак. Проте, не варто забувати, що найкраще для нас — усе натуральне. Найкраще і для здоров'я, і для гаманця.

Не забуваймо, що усе, що є у продукті і на продукті — інгредієнти, добавки, упаковка, реклама — усе входить у його остаточну ціну. Позаяк, чим більше туди напаковано, тим продукт буде дорожчим. А що казати про абсолютну відсутність користі для здоров'я.

Згідно із результатами досліджень, 90% українців важлива інформація, вказана на упаковці продукту. Проте, 60% населення не довіряють тому, що написано. Дані цього ж дослідження показують, що більше половини українців готові заплатити більше — від 5 до 30% — за натуральні продукти харчування без харчових добавок. Окрім того, більше 20% населення не можуть сказати впевнено, споживали вони харчові добавки або ні.

Полиця із молочною продукцією

"Легкі" продукти

Продукти із позначкою “light”, написами на упаковці “знежирений”, “легкий”, “не містить цукру” і т.д. уже не перший рік знаходяться на вершині популярності. І коштують вони, як мінімум на третину більше, за своїх звичайних товаришів. Проте. Це часто не є достатнім стимулом відмовитися від їх покупки.

А у цей час, дієтологи не рекомендують робити висновки про користь продукту, базуючись тільки на помітці його “легкості” на упаковці. Те, що жир і цукор є ворогами здоров'я та стрункої фігури — відомо. Однак, цукор є, окрім шкоди, є природним консервантом, а жир надає продукту приємного смаку та потрібної консистенції. Якщо, наприклад, низькокалорійний йогурт має щільну желеподібну консистенцію, характерну для продукту високої жирності, значить, у нього додали багато загусників — щоб не втрачав презентабельного вигляду. Для виробництва “легких” сирків, кефірів, морозива та інших молочних продуктів використовується знежирене молоко, а для покращення смаку - хімічні добавки, як, по суті, є вуглеводами (наприклад, модифікований крохмаль). А надлишок вуглеводів, як ми знаємо, також, негативно відображається на фігурі. Не кажучи вже про куди більшу шкоду добавок через їх “хімічність”. І після всього цього — зміни та доповнення складу продукту, щоб зробити його знежиреним — від його первинної користі та поживної цінності залишається пусте місце, і навіть гірше.

За такі “корисні” продукти ми, зазвичай, переплачуємо 30-50%. Замість того, щоб фанатично налягати на знежирені та “легкі” продукти, краще зменшіть порції споживаної їжі.

"Легкі" продукти

"Зі шматочками справжніх тропіків"

Таких прикладів у супермаркетах — повні полиці. Наприклад, згадаймо про мюслі. Реклама заявляє, що мюслі — універсальний та надзвичайно здоровий продукт. Там і злаки, і фрукти з горіхами. Одним словом, їж і насолоджуйся. Проте, коштує упаковка мюслі не так вже й дешево — звісно, там же ж стільки інгредієнтів. Давайте дивитись раціонально — якщо купити окремо цільнозернові вівсяні пластівці, сухофрукти або фрукти, горішки, приправити усе це медом. Отримаємо те саме, і, навіть, краще — напевне, у фабричних мюслі не обійшлося без консервантів та покращувачів смаку. А якщо порахувати вартість окремих інгредієнтів і те, що можна кожного разу змінювати склад пластівців — виходить однозначно вигідніше.

А тепер погляньмо на полицю із молочною продукцією. Як уже не раз говорилось, якщо ви хочете харчуватися здорово, економно, просто харчуватися для того, щоб насичувати свій організм поживними речовинами, а не забивати шлунок аби-чим — забудьте про усі ці “натуральні йогурти” за смаком манго-маракуйя. Купуйте або готуйте йогурти без добавок, і самостійно додавайте до них шматочки фруктів, сухофрукти, горішки, навіть, пластівці. Таким чином, ви не будете платити виробнику за наповнення йогурту ароматизаторами.

Вибір мюслі у мгазині

Вибір за вами

Це зрозуміло, що у міру особливостей людського характеру, чим незвичайніший продукт — тим більше нам хочеться його з'їсти, або, принаймні, спробувати. Але, що занадто, то нездорово. Усе, що продається у магазині “зі смаком”, можна розкласти на компоненти і приготувати самостійно — із здорових інгредієнтів. Звісно, чіпси зі смаком крабу ви навряд будете готувати — але чіпси просто як продукт повинні бути у вашому стоп-листі покупок.

Що стосується мюслі, йогуртів та сирків, навіть, морозива із будь-якими добавками або-що — робимо самі. Усе що потрібно - купити основний продукт і можливі добавки: фрукти, горішки, сухофрукти, цукати, шоколад, мед (хто що любить), і за допомогою декількох простих рухів поєднати це у порції вашої страви. Порахуйте вартість окремих інгредієнтів, кількість страви, яку ви з цього отримаєте і порівняйте із аналогічною кількістю готового магазинного продукту. До того ж, кожний із інгредієнтів ви можете використати і для інших страви, або просто з'їсти самостійно. І врешті-решт — згадайте, що усі ваші добавки натуральні, що не можна сказати із впевненістю про магазинний продукт. Хіба це не достатня мотивація?

Вибір натуральних добавок
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.