Статті

Кухонний посуд: необхідність чи розкіш, і як на ньому зекономити

Сьогодні кухонний посуд це не тільки необхідність, а, часом, і розкіш. Проте, насправді, значення кухонного посуду не можна ігнорувати. По-перше, ми вже давно вийшли з тієї ери, щоб сидіти на підлозі і їсти руками із загальної миски. По-друге, функціональний посуд — запорука швидко та якісно приготованої страви, а гарний посуд — запорука відмінного апетиту. Саме тому, кухонний посуд — окрема стаття витрат нашого бюджету. Давайте подумаємо, що можна зробити, щоб оптимізувати витрати на кухонний посуд, і зробити цей процес економним, але практичним, функціональним та смачним.

Копплект

Вирішіть, чи потрібні вам окремі предмети посуду або повний набір. Зазвичай, більшість окремих одиниць із купленого набору просто-на-просто припадає пилюкою на полиці. Набагато практичніше та економніше у такому випадку купувати кухоннийпосуд окремо, вибираючи тільки ті предмети, які регулярно використовуються.

Щоб не витрачати гроші на дорогий сервіз, а часом і 2, якщо ви з родиною та друзями полюбляєте збиратись великою компанією, зберіть комплект посуду самостійно. Купіть декілька тарілок із із якимось малюнком улюбленого кольору, і доповнюйте набір іншими тарілками, які підходитимуть за кольором та формою — саме ці параметри і мають стати об'єднувальним елементом вашого нового сервізу. За таким самим принципом підберіть і горнятка.

Комплект чашок

Функціональність

Полюбіть знімну ручку. Можна придбати, наприклад, комплект сковорідок різного діаметру, але зі знімною ручкою одного розміру. Такі сковорідки, можна застосовувати і на плиті, і у духовці, позаяк, для смаження та запікання вам не потрібний буде зайвий посуд. У деяких випадках, якщо зібрати набір посуду із окремих одиниць, загальна ціна може вийти у 2 рази меншою за ціну набору.

Підбирайте посуд однакового діаметру. У такому випадку для 3-4 предметів можна буде використати 1-2 кришки.

Намагайтесь купувати найбільш функціональний кухонний посуд. Подумайте, чи так вам важлива ексклюзивна форма пирога, який ви печете раз на рік, щоб купувати для цього дорогий фігурний посуд.

Знімна ручка для сковорідок

Практичність і довговічність

Купуючи каструлю або сковорідку перевірте, чи досить товсті у них стінки та дно. Тонкостінний посуд більше уразливий для деформацій, а ось каструлі та сковорідки із товстими стінками та дном прослужать вам не один рік.

Вибираючи кришки для каструль та сковорідок (якщо вони не входять до комплекту посуду), обходьте стороною скляні. Так, вони гарні і начебто дозволяють контролювати процес приготування через прозоре скло, але… Коштують такі кришки найдорожче, а бачити, що твориться у посуді під час приготування вам все одно заважатиме пар. Тому задовольніть себе звичайною, але практичною кришкою.

Влаштовуючи дитячі свята, сервіруйте стіл паперовим, пластиковим або пластмасовим посудом. Це не тільки економно, а й менш травмо-небезпечно, якщо діти будуть бавитись за столом. Проте, купуючи пластиковий посуд, обов'язково звертайте увагу на маркування. Безпечний посуд зроблений із поліпропілену (маркування РР). Купуйте такий посуд у спеціальних магазинах дитячих товарів, і поцікавтесь у продавця сертифікатом якості, адже здоров'я дитини понад усе.

Одноразовий посуд для свята

Енергоємкість

У посуду для газової плити дно повинно бути покритим ззовні концентричними канавками, як у грампластинки. У такому посуді їжа готується швидше, і, відповідно, газ використовується економніше.

Якщо хочете зекономити електроенергію, обирайте страви, які готуються під кришкою. При варінні у відкритому посуді витрати електроенергії збільшуються у 2,5 разів. При чому, якщо кришка хоч ледь-ледь привідкрита — це рівносильно тому, що її немає взагалі.

До речі! Значно економлять час приготування та електроенергію скороварки. Час приготування страви у них скорочується приблизно у 3 рази, а витрати електроенергії - у 2-4. Така перевага скороварок збезпечується їх герметичністю та особливим тепловим режимом.

Каструля з кришкою

Ціна-якість

Алюмінієвий посуд, попри привабливу дешевизну, має суттєвий недолік: у ньому не можна готувати кислі страви і зберігати продукти, оскільки метал починає проникати у їжу. Інші матеріали, із яких виготовляють кухонний посуд, такої вади не мають. Позаяк, якщо бюджет дозволяє, надайте перевагу нехай дорожчому, але безпечному для здоров'я посуду.

Вартість ззовні схожих літрових каструльок може відрізнятись у 2-3 рази. Переважно, це зумовлено матеріалом, із якого вироблений посуд. Найбільш практичними (у них можна приготувати майже все) та доступними по ціні є емальовані каструлі. Єдиний недолік емалі — крихкість, тому обирайте посуд із товстішим шаром емалі.

Не вибирайте кухонний посуд виключно по ціні. Не забувайте звертати увагу і на його якість — адже, як, відомо, скупий платить двічі. А найдешевший посуд рідко служить довше кількох місяців.

Кухонний посуд
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.