Статті

Поліетиленові пакети та упаковка як зайва трата грошей

Сьогодні пластикові пакети можна зустріти скрізь. Кожного дня ми користуємося величезною кількістю поліетиленових пакетів: коли ідемо до магазину, в кафе або кудись деінде. Звісно, пластикові пакети надзвичайно зручні: водонепроникні, легкі, міцні та досить дешеві, порівняно із паперовими пакетами.

Проте, не варто забувати, що, незважаючи на свою практичність, поліетиленові пакети та упаковка мають два суттєвих мінуси:

  • Непоправна шкода для екології.

  • У більшості випадків це все ж невиправдана і марна трата грошей.

Чи обов'язково кожну окрему річ запаковувати у індивідуальну пластикову упаковку? Чи потрібно щоразу купувати новий пакет у супермаркеті, якщо у більшості з нас вдома є “пакет із пакетами”. Можливо, варто задуматись над цим.

Ще більше упаковки

Я думаю, кожен із нас помічав, що продукти на вагу — байдуже, овочі, фрукти чи крупи — коштують завжди дешевше, ніж їх аналоги в упаковці. Ціна може відрізнятись, на гривню, на дві, або й у рази. Чим гарніша упаковка, тим різниця і більша. Проте, не варто і тут піддаватись на пастки маркетологів.  

Звісно, купити упаковку сосисок або рису здається швидше і простіше, але давайте подумаємо: чи справді так багато зусиль від нас потребуватиме купити ті ж самі продукти, але на вагу. Здебільшого, якщо їх якісь нічим не поступається якості розфасованих.

До того ж, варто згадати про один із улюблених ходів виробників — пачки по 850, 900 або 950 г замість 1000. Часто ми не звертаємо на це уваги, і ніяким чином не економимо, якщо взагалі не переплачуємо. Тому, якщо на перший вигляд ціна упакованого продукту та на вагу є однаковою, зверніть увагу на ємкість.

Не можна, також, і забувати про аспект користі та надійності — якість розсипного продукту перевірити набагато легше. Овочі та фрукти можна оглянути із усіх боків на предмет наявності пошкоджень, вибрати ті, які сподобались найбільше. Крупу легко перевірити на наявність шкідників або вологи. І знову ж таки, вибрати той продукт і стільки, скільки ви забажаєте.

Те саме стосується і нарізаних і розфасованих самим магазином продуктів — ковбасна нарізка, сири, тощо. Здавалось би, зручно, приніс додому, відкрив упаковку і одразу клади на канапку. Проте, доведено. Що така нарізка коштує у рази дорожче за ту ж саму кількість продукту цільним шматком. Плюс — ви ніколи не можете бути впевненими у якості такої їжі, адже термін придатності на такій упаковці або досить невизначено вказаний, або може бути переклеєний взагалі. Та й продукт міг пройти яку завгодно обробку для покращення вигляду перед тим, як був запакований наново.

Продукти на вагу

Поліетиленові пакети

Відмовтесь від звички, приходити кожного разу із супермаркету із новим пакетом. Поліетиленові пакети є досить довговічними для того, щоб можна було використати один і той самий пакет як мінімум декілька разів. Перед тим, як іти за продуктами, захопіть декілька пакетів із дому. Це щоразу зекономить вам гривню-дві на касі супермаркету. А якщо ввійде у звичку — стане нехай невеликим, але вашим особистим вкладом у збереження навколишнього середовища.

Також, зверніть увагу на наступне. Часто касир додатково запаковує у маленькі “одноразові” прозорі поліетиленові пакети такі продукти, як сметана, масло, тощо. Та чи потрібно це, якщо виробник і так досить надійно упакував продукт і пластикову упаковку. Така послуга, зазвичай, є безкоштовною і не зробить вашу покупку дорожчою, але якщо вже про те зайшла мова — для екології це важливо.

Візьміть собі за правило — чим менше поліетилену тим краще. Для гаманця, для екології, для здоров'я. Використовуйте упаковку і пакети тільки тоді, коли це справді необхідно.

Якщо варіант носити пакети з дому вам ну ніяк не подобається, є чудова альтернатива — спеціальні торби для продуктів, еко-сумки. Звісно, ціна такої сумки є більшою за пакет, але якщо здійснити таке придбання, і надалі забути про покупку пакетів, то незабаром така сумка окупиться. А, також, це сучасно, стильно і повністю екологічно.

Еко-сумки

Екологічна криза

У навколишньому середовищі викинуті поліетиленові пакети зберігаються протягом тривалого часу і не піддаються біологічному розпаду. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення.

4 трильйони пакетів на рік використовуються по всьому світу. Вони, у свою чергу, вбивають 1 мільйон птахів, 100 тисяч морських ссавців та незчисленні косяки риб.

6 мільйонів 300 тисяч сміття, більшу частину котрого становить пластик, щорічно викидається у світовий океан. Капітан Чарлз Мур, учасник морських подорожей Морської дослідницької організації “Альгаліта” (AMRF), дійшов до висновку, що четверта частина водної поверхні покрита плаваючим пластиковим сміттям.

Всесвітня громадська організація “За природу” встановила, що щорічно від поліетиленових пакетів тільки у Ньюфаундленді гине більше 100 тисячі китів, тюленів, черепах.

А підприємствам по переробці відходів невигідно приймати пласткові пакети, оскільки вони мають дуже низьку цінність у якості перероблюваної сировини.

 Пакети і медузи

Щоб впевнитись у ефективності відмови від зайвих пакетів та упаковки, проведіть невеличкий експеримент. Завжди ходіть за продукти зі своїми пакетами або спеціальною продуктовою сумкою, а, також, не купуйте упаковані продукти коли це не потрібно. Замість цього — ті кошти, які ви б витратили на пакети або упаковку, складайте вдома до скарбнички. Як показує досвід, сума заощаджень може сягати від 200 гривень за півроку.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.