Як зекономити на їжі під час подорожі — гастрономічний розгул із розумом

Витрати на їжу становлять суттєву частку бюджету у будь-якій мандрівці. У незнайомому місті, країні завжди дуже багато спокус, скільки б грошей у гаманці не лежало. Затишні кав'ярні із відкритими верандами, ресторани з ідеальними скатерками, вітрини кондитерських, усипані глазурованими тістечками та шоколадним печивом, ятки зі смаженими каштанами та вершковим морозивом, запахи ванілі щойно спечених булочок,кавових зерен та цукрової вати. Усе крутиться навколо немов карусель, і усе, звісно, хочеться спробувати. Проте, давайте виділимо декілька правил, щоб грамотно та економно розподілити свій бюджет і впадати у гастрономічний розгул із розумом.

Дівчина з валізою

У рамках бюджету

Перед мандрівкою розрахуйте та виділіть частину грошей, які ви готові витратити на їжу. Виходячи із того, яка сума у вас вийде на добу, подумайте, як як розпланувати його у плані харчування. Наприклад, зранку можна поїсти на місці проживання, вдень обійтись перекусами, а вже ввечері — ситно поїсти. Або ж використати даний алгоритм у будь-якій іншій послідовності.

Намагайтесь не витрачати більше тієї суми, яка запланована бюджетом.

Супермаркети та ринки

Дослідіть місцеві супермаркети та ринки. Зайдіть у декілька різних точок, порівняйте ціни. Пробуйте продукти місцевого виробництва. Не соромтесь цікавитись у місцевих мешканців підказки про найбільш популярні продукти та місця їх продажу.

При бронюванні помешкання, наперед подивіться на карті, де поблизу розташовані продуктові магазини. Повірте, ця інформація не буде зайвою. Особливо, якщо готель буде розташований подалі від центральних вулиць, а заселятися доведеться пізно ввечері. Тривалий пошук місця, де повечеряти або купити провіант дуже швидко перестане здаватися захопливим квестом, особливо, якщо він припаде на темний період доби і після дороги.

Місцевий ринок

Готуйте самостійно

Звісно, на відпочинку хочеться максимально відпочити від домашніх справ. Але самостійне приготування їжі може значно зекономити ваш бюджет. Особливо, коли ви їдете у мандрівку не на 2-3 дні, а на тривалий час. У такому випадку. Знявши помешкання із невеличкою кухнею у кімнаті або із великою, але загальною на поверх, ви відчуєте економію.

Вибирайте прості та легкі страви, щоб не стирчати годинами біля плити. Каша або омлет на сніданок. Салат та варена/смажена риба чи курка на вечерю. Один або два прийоми їжі на добу можна цілком перенести у місце проживання. Особливо приємно влаштувати собі смачний сніданок або ситний обід у теплу погоду на терасі готелю або балконі свого номеру із видом на місто або природу.

Якщо ви збираєтесь влаштовувати перекуси у готелі, не забудьте взяти із собою ножик, розкладну вилку, ложку та штопор. У мандрівках вони завжди стануть вам у нагоді.

Стратегічний запас

Голод може застати де завгодно у незнайомому місті, особливо, якщо ви багато ходите і вивчаєте місцеві пам'ятки. І необов'язково поблизу виявляться демократичні кафе або продуктові кіоски із доступними цінами. Позаяк, на тривалу прогулянку візьміть із собою легкий перекус, який, без сумнівів, може бути корисним — фрукти, горішки, йогурт, печиво зі злаками. А якщо дозволяє погода, то можна взагалі влаштувати повноцінний обід на свіжому повітрі, захопивши із собою ще сиру, хлібу та салату зі свіжих овочів. Досить часто у парках відпочинку можуть розташовуватись спеціальні альтанки для таких цілей, часом, навіть, безкоштовні. Розвідайте наперед про таку можливість, щоб перетворити свій пікнік у справжній бенкет.

Не забувайте брати із собою на прогулянку пляшечку води без газу. Сік або газована вода(особливо солодка) не втамовують спрагу потрібним чином. Тому надайте перевагу саме простій мінералці, що буде не тільки дешевше, а й корисніше. У багатьох містах Європи запас води можна поповнити безкоштовно у питних фонтанчиках або і взагалі із крана, підключеного до водогону — як, наприклад, у Празі або Женеві. Про таку можливість, звісно, потрібно дізнатись наперед.

Снеки з собою

Мінімум туристичних місць

Головні вулиці, площі, центральні парки, околиці основних пам'яток — усе це місця із щільним туристичним трафіком. Що це значить, як думаєте? Правильно, ціни у таких місцях різко злітають догори. Це стосується не тільки кафе та ресторанів, а й вуличних яток та продуктових магазинчиків. Варто піти на другорядні вулиці, і, як правило, різниця у ціні вас приємно здивує.

Не бійтеся заходити у заклади, які не засліплюють яскравою вивіскою та вишуканим інтер'єром. Дуже часто саме там можна знайти найсмачніші національні страви, щедрі порції та душевний прийом. Власники таких кафе схильні приділяти більше уваги кухні, аніж зовнішньому лоску та шику, і орієнтовані більше на місцевих мешканців, ніж на туристів. Візьміть на замітку, що велика кількість містян за столиками у закладі — вірна ознака того, що він вартий вашої уваги.

Дізнавайтесь секретні місця

Існує ще один варіант поїсти смачно і недорого — столові. Університети, державні установи, великі підприємства, бізнес-центри — основні місця, де можна їх зустріти. До багатьох із них вхід вільний, всупереч поширеній думці. Проста домашня їжа, черги у обідній час-пік, підноси та приємні ціни. Досить непоганий варіант, якщо ви маєте час. Навмання, звісно, відправлятись на пошуки столової не варто. Перед виходом скористайтесь картою або, що краще — підказкою місцевих мешканців.

Street-food – не проходьте повз

Вулична їжа може стати хорошим варіантом доступного обіду. Бургери, хот-доги, піца — загальновідомі приклади такої трапези. Але намагайтесь не зациклюватись на класиці, а знаходити та пробувати щось характерне для місця, адже у багатьох країнах, ятки та віконця із вуличною їжею уже давно стали частиною національної кухні. Стамбульський балик та іспанський чуррос, чорногорський бурек і яєчний тарт у Гонконгу. Повірте, кожній країні, кожному місту є чим здивувати ваш смак.

Окрім того, що street-food – це недорого та смачно, це ще й, що не менш важливо у подорожі, швидко. Без втомливих черг та очікування офіціанта. Таку їжу можна жувати на ходу або, присівши на сходинки моста або широку лавочку однієї із міських площ. Переконайтесь тільки, що кіоск із вуличною їжею виглядає більш-менш надійно — їжа нормальної якості.

Вулична їжа

Бізнес-ланч

Відмінний спосіб пообідати із суттєвою знижкою. Деякі страви в обідню перерву по будням коштують значно дешевше, ніж ввечері. Ресторани і кафе дуже часто виставляють спеціальні пропозиції із ціною на бізнес-ланч на вулиці перед входом у заклад або прикріпляють до вітрини, запрошуючи зайти всередину. Скористайтесь такою можливістю, не проходьте повз.

Потрібно бути готовими до того, що у більшості країн меню на такий обід може бути доступним тільки на місцевій мові. У такому випадку вам допоможе розібратись перекладач або хороший офіціант. Не соромтесь питати: те, що ви турист — не привід відмовити вам у спеціальній ціні на обід.

Харчуйтесь безкоштовно, де це можливо

Якщо у подорожі, харчування входить до вартості проживання — не відмовляйтесь. Дуже часто готель або пансіон пропонує сніданок та/або ланч. Харчуючись таким чином, ви зекономити і гроші, і час, який був би витрачений на пошук демократичного кафе щодня.

Їжте стоячи

У багатьох європейських кафе страви будуть коштувати дешевше, якщо замовлення оплачувати та забирати біля каси або на барі самостійно. Такі заклади. Зазвичай, позначені вивіскою “self-service”, тобто, самообслуговування. У подібних закладах у приміщенні або ззовні встановлені високі столи без стільців, за якими можна перекусити навстоячки. Також, часто політика закладу така, що у випадку, коли у кафе є два типи столиків — зі стільцями і без — поїсти на сидячих місцях коштуватиме дорожче. Такий варіант поширений у закусочних та кафе і не практикується у ресторанах.

Стоячі місця у кафе

Користуйтесь туристичними картами

Такі карти продають у багатьох великих містах. Вони вигідні тим, що дають знижки на транспорт, пільговий вхід у музеї, галереї та інші пам'ятки, а, також, знижки у кафе та ресторанах. Розмір знижки має індивідуальний характер, але зазвичай становить не менше 20%. Карти можна придбати на офіційних сайтах туристичних міст, аеропортах, вокзалах, туристичних центрах.

Користуйтесь купонними сервісами

Сайти із продажу знижок у різноманітні заклади міста набули популярності у всьому світі. Перед подорожжю варто приділити час їх вивченню. Велика кількість таких сервісів дозволяє знайти і обрати найбільш вигідну пропозицію сходити у ресторан, бар або кафе із хорошою знижкою.

Алкоголь

Якщо ви не противник спиртних напоїв, то ще однією статтею витрат у подорожі стане алкоголь. Тому пошукайте заклади, де є “щасливі години”, у ресторанах замовляйте домашнє вино, а на дім краще купуйте у тих місцях, де скуповуються місцеві мешканці.

Деякі бари під час “щасливих годин” пропонують і безкоштовні закуски. У Іспанії, наприклад, у багатьох закладах до випивки вам безкоштовно приносять тапас (так вони називають закуску).

Алкоголь



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.