Чай за $50 - що особливого?

Згадайте, як ви останній раз пили чай: напевне, це був нашвидкуруч закинутий у горнятко чайний пакетик, залитий кип'ятком. І пили ви його, перебуваючи у стані ранкової напівкоми — або ще вдома, або уже на роботі, намагаючись хоч якось збадьоритись. Правду кажучи, це навіть важко назвати чаєпиттям — такий собі сумний аналог стрітфуду. А який же чай у ідеальному світі? І хоча зрозуміло, що напій апріорі не повинен бути дешевим, але до ціни майже $50 за 250 г чорного чаю з чебрецем виявляєшся морально не готовим. У чому ж його особливість?

Чайне листя у чашці

По-перше, для виробництва дійсно якісного чаю повинна використовуватись виключно та сировина, яка зібрана у так званий прайм-тайм: весняно-літній період, коли чайні кущі дають перше ніжне листя — це гарантує багатий смак та аромат.

По-друге, рівень виробництва повинен відповідати сучасним світовим стандартам. Таким чином, перед фінальною закупкою сировини вона повинна пройти декілька рівнів перевірки тітестерів — чайних сомельє, які знають яким повинен бути той самий ідеальний чай. Окрім того, для різних сортів чаю на фабриці повинні бути створені окремі умови: зелені, фруктові та трав'яні чаї, наприклад, люблять холод, тому їх потрібно зберігати у приміщеннях, де підтримується постійна знижена температура.

По-третє, якість та смак чаю напряму залежить від упаковки та її надійності. Оскільки одними з головних ворогів вважаються світло, вологість та сторонні запахи, для надійного захисту чаю варто використовувати тільки алюмінієву фольгу та багатошарову упаковку — завдяки їм листя не втратить свої властивості протягом 3 років. А ті, хто попри естетику заварювання чаю все-таки надає перевагу зручності пакетиків, нехай також звертають увагу на їх наповнення та матеріал.

Чайна плантація

Багато залежить і від репутації чайного бренду. Наприклад, компанія Newby, чай якої і має ціну $50, була заснована у Лондоні у 2000 році Нірмалом Сетхією, котрий у 13 років відмовився від статків батька, вирішивши заробляти самостійно, а в 16 уже купив свою першу чайну плантацію.

З тих пір чай отримав славу одного з найкращих брендів класу “суперпреміум”, де увага приділяється абсолютно усім аспектам: від збору чайних листів до упаковки, яка порадує навіть найвибагливішого естета. Сьогодні Нірмал Сетхія також є головним чайним сомельє компанії.

Чаї Newby Gourmet Collections

Упаковка, до речі, також була відмічена нагородою за дизайн. Річ у тім, що Нірмал Сетхія, відроджуючи чайну культуру, тримає одну з найкращих колекцій її предметів, побачити яку можна тільки за запрошенням. Сюди входять старовинні сервізи від династії Імперії Сун у Китаї, чайна шкатулка Фаберже, предмети для чаєпиття Вікторіанської епохи та багато інших унікальних речей, зображення яких також прикрашають упаковку чаю.

Останній штрих — інструкція по заварюванню, що супроводжує кожну коробку. Із неї можна дізнатися, що для зеленого чаю краще використовувати воду 70-80 градусів, заварюючи його протягом нетривалого часу. А ось фруктовому чаю потрібно дати настоятись 6-8 хвилин, адже купувати дорогий чай і пити його нашвидкуруч — зовсім нерозумно. 

За всіх цих фактів можна зробити висновок, що ціну чаю формує якість листя, зібраного у найкращий період,репутація фабрики та кількість нагород за якість напою.

Чай Newby Majestic Himalaya

Цікаві факти про чай розкаже інфографіка - http://harchi.info/articles/fakty-pro-chay-infografika.

А чи правда, що чай у пакетиках гірше від листового, читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/chy-pravda-shcho-chay-u-paketykah-girshe-vid-lystovogo.Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.