Існує думка, що алкоголь перед сном розслабляє і допомагає заснути швидше. Невелика порція алкоголю дійсно знімає напруження, але ми не завжди обмежуємося одним келихом. Розповідаємо, чому не слід використовувати алкоголь у якості снодійного.
Недосипання
Алкоголь допомагає заснути швидше, це правда. Але при цьому під впливом алкоголю нормальний хід сну порушується. Ми миттєво занурюємося у фазу глибокого сну, пропускаючи важливий етап дрімання. Як результат - у другій половині ночі ми спимо гірше, і зранку сонливості та млявості не уникнути.
Чутливий сон
Ідеальний сон - це чергування фаз глибокого і швидкого сну для відновлення організму. Як тільки дія алкоголю припиняється, ми отримуємо чутливий та поверхневий сон зі скороченою кількістю циклів швидкого сну. Ми часто прокидаємося і від цього зранку почуваємо себе розбитими.
Перерви на туалет
Сильна сечогінна дія алкоголю змушує переривати сон для походів у туалет. Такі “уривки” сну не дають відчути себе бадьорим зранку.
Порушення дихання і хропіння
Розслаблені під дією алкоголю м’язи продукують хропіння. Хронічне хропіння небезпечне для здоров’я, оскільки воно порушує ритм дихання і стає причиною його зупинок. Особливі ризики у людей із захворюваннями серця та легень.
Звикання
Щоденне споживання алкоголю викликає звикання. Якщо ви привчили себе засинати після порції віскі або декількох келихів вина, відмовитись від них стане складніше, як і засинати без допомоги алкоголю. Медики називають регулярне споживання алкоголю перед сном першою стадією алкоголізму.
Втома
Поганий сон позбавляє нас життєвих сил на наступний день, а якщо ця проблема хронічна - отримуємо безперервну втому, слабкість і пригнічений стан. Це приводить до погіршення загального стану здоров’я, негативно впливає на ефективність і якість життя в цілому.
А наскільки взагалі правдиві теорії про користь алкоголю читайте у статті - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/koryst-vid-alkogolyu-mif-chy-realnist.