Блоги

Чому пусті пляшки прийнято класти під стіл

Звідки у нас з'явилась традиція прибирати зі столу пусті пляшки з-під алкоголю? Мовляв, вони до небіжчика. Насправді ж спорожнілий посуд, скажуть нам хранителі традицій, слід не ставити під стіл, а залишати на ньому, але обов'язково покласти пусту пляшку горизонтально. Чому? Як кажуть, у давнину пляшки бути пласкими, а кожна перекинута на стіл пуста пляшка означала, що сьогодні покійнику серед гостей не бути, оскільки усі випили за здоров'я. Ну а коли пляшки стали циліндричної форми, вирішили складати їх під стіл.

Пусті пляшки з-під пива

Раніше казали: “клади небіжчика!”, тепер — “Покійничка під стіл!”. До речі, традиція не тільки слов'янська. Є така англійська пісня “Down among the dead men”, де dead men — не “покійник”, а “пусті пляшки”. Тобто значення вислову — напитись до останнього небіжчика, коли людина трупом буде валятись під столом поряд із пустим посудом.

За іншою версією ця традиція має історичне підґрунтя. А почалось усе завдяки козакам, що повернулися з походу 1812-14 років і побували у Парижі. Зрештою, у Франції пусті пляшки з-під вина можуть спокійно стояти на столі. Звичай же виник через-те, що у паризьких ресторанах не рахували кількість відпущених пляшок. Офіціанти просто рахували в кінці трапези кількість пустих пляшок на столі і вносили їх вартість у рахунок. У армії хтось швидко додумався, як можна зекономити, і пусті пляшки моментально відправлялись під стіл.

Застілля у ресторані

А чому четвер - рибний день, читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/chomu-chetver-rybnyy-den.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.