Блоги

Глінтвейн для лінивих

І знову про глінтвейн — напій, що зігріває тіло і серце. Лінь варити напій? Спробуйте скористатися досвідом легендарного британця Негуса.

Бідні дореволюційні студенти щедро приймали на душу цей зігріваючий напій, що нагадує глінтвейн.

А винайшов його, за легендою, у середині 19 століття англійський полковник Негюс, який був великим шанувальником будь-якого рідкого допінгу.

Від глінтвейнунегус відрізняється не тільки прянощами — їх як раз можна змінювати за власним смаком. Головне — глінтвейн варять,а напій негус просто розбавлять окропом, не піддаючи більше жодній термічній обробці. І від негусу, до речі, голова паморочиться, як від шампанського.

Негус

Для приготування напою беруть червоне вино та розбавляють його окропом у співвідношенні 1:1 або 2:1 — хто як більше полюбляє. І тільки потім додають прокип'ячені лимонні шкірки із прянощами (кориця, гвоздика, кардамон) та цукром.

Дають напою настоятися декілька хвилин та п'ють гарячим. Зверху негус можна посипати тертим мускатним горіхом, додати декілька крапель апельсинового або лимонного соку — за смаком. Любителям пікантного можна порадити посипати поверхню напою чорним перцем. Навіть найдешевше вино у такому доповнення набуде благородного смаку. 

Що потрібно для негусу

  • Портвейн (або херес) — 100-200 г.

  • Кип'яток — 100 г.

  • Цукор — 1 ч.л.

  • Цедра лимону — декілька шматочків.

  • Кориця, гвоздика, тертий мускатний горіх — за смаком.

  • Мелений чорний перець — на кінчику ножа.

Негус
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.