Зігріватись гарячим вином уже давно стало добрим звичаєм. До вашої уваги три рецепти ароматного глінтвейну на будь-який смак.
Правила глінтвейну
У приготуванні глінтвейну (glühender wein — палаюче вино) важливо пам'ятати одне — не варто брати у основу дороге вино. Гаряче вино зі спеціями пили ще у Давньому Римі, певне, не приділяючи особливої уваги підбору вина-основи. Весь аромат тут дадуть прянощі, а, значить, у певному сенсі і заберуть, перекриють рідні нотки вина, які і так випаровуються при нагріванні. Просте, ординарне вино — найкращий вибір. Друге правило — не нагрівайте вино вище 70°С, адже “майже кипіння” випарує алкоголь та зовсім позбавить вино характеру.
Рецепти
Яблучний глінтвейн
Інгредієнти
- Червоне вино — 500 мл.
- Цукор — 4 ст.л. (більше, якщо любите солодкі вина).
- Паличка кориці.
- Сухий імбир — 1 ч.л.
- Велике яблуко — 1 шт.
Технологія приготування
Вино, прянощі та нарізане кубиками яблуко покласти у каструлю. Готувати, помішуючи, на середньому вогні, поки по краям не почнуть з'являтись бульбашки та з'явиться перша пара. Вимкнути вогонь, накрити кришкою та дати вину настоятися, насититись спеціями та яблучним ароматом. Ще раз нагріти та розлити і горнятка.
Пряний глінтвейн
Інгредієнти
- Червоне вино — 500 мл.
- Гвоздика.
- Невелика дрібка мускатного горіху.
- Мелена кориця — 1/2 ч.л.
- Сухий імбир — 1/2 ч.л.
- Зелений кардамон — 5/6 коробочок.
- Апельсин — 1 шт.
- Чорний перець горошком.
- Духмяний перець.
- Лавровий лист — 1 шт.
- Цукор — 5 ст.л.
Технологія приготування
Вино влити у каструлю, апельсин нарізати кільцями, у найбільше втивнути 7-8 шт гвоздики. Покласти до вина, додати по дрібці інших прянощів. Помішуючи, готувати на середньому вогні, поки не почне йти пара. Вимкнути вогонь, дати глінтвейну постояти 10 хвилин. Ще раз підігріти. Подавати гарячим.
Сливовий глінтвейн
Інгредієнти
- Сливове вино — 500 мл.
- Бадьян — 2 зірочки / Аніс — 1/2 ч.л.
- Цедра 1 лимону або лайму.
- Мелена кориця — 1 ч.л.
- Дрібка натертого мускатного горіху.
Технологія приготування
У каструлі змішати вино та прянощі, нагріти на повільному вогні, не доводячи до кипіння. Подавати гарячим. Якщо глінтвейн має занадто інтенсивний смак, розбавити невеликою кількістю гарячої води.