Блоги

Крижане вино - "айсвайн"

Крижане вино або як його, зазвичай, називають “айсвайн” (нім. Eiswein, англ. Icewine), вважається доволі рідкісним серед благородно-солодких вин.

Айсвайн

Айсвайн робиться із винограду, який витискається у замороженому стані. Мороз для такого вина є необхідним. Вода, що міститься у соці, замерзає, перетворюючись у кристали льоду, котрі залишаються під пресом. А цукор, кислоти та інші речовини концентруються у невеликій кількості сусла, що виходить із пресу.

Позаяк, чим нижчою є температура, тим вищою — ступінь замороження і тим концентрованішим виходить сусло. Виноград повинен потрапити під прес при температурі -7ºС. Така температура повітря, зазвичай, буває зимою або при перших осінніх заморозках. Виноград для айсвайн збирають вночі або на світанку вручну, при чому, зазвичай у рукавицях, щоб виноград так і залишався замороженим. Зібрані ягоди одразу передають у виноробню під прес. Приміщення повинне бути попередньо відкритим та охолодженим, щоб виноград. Знову ж таки, потрапив під прес ще замороженим. Як альтернативний шлях — можна винести прес на вулицю.

Збір винограду вручну

Крижане вино, зазвичай, є досить дорогим, при чому, це не маркетинговий хід, а наслідок дорогого процесу виробництва вина.

  • Для виробництва однієї пів-літрової пляшки айсвайн потрібно аж 15 кг винограду.

  • Ягоди збираються вручну, на морозі.

  • Виробництво зазнає високих ризиків через примхи погоди. Насамперед, для повного дозрівання винограду потрібні спекотне літо та тепла осінь. По-друге, потрібне різке похолодання — якщо зниження температури відбудеться занадто пізно, ягоди можуть зігнити.

Айсвайн

Усі, кому пощастило спробувати крижане вино, відмічають не лише солодкавість та міцність, а й неймовірно багатий смак. Букет айсвайн, без перебільшень, не можна порівняти ні з чим. Поетично його можна охарактеризувати, як “сонце, заточене всередину виноградних ягід”.

Айсвайн відрізняється вищим вмістом кислот, ніж вина із ягід з грибком Botrytis Cinerea. Прийнято, що крижане вино не має бути заражене цим грибком, принаймні,  у суттєвих кількостях.

Із постачальників айсвайн, Канада, на сьогодні, є наймасштабнішим виробником. Також, досить відомими виробниками вина є Німеччина та Австрія. У меншій мірі виробляють крижане вино, також,  й інші країни — наприклад. Франція, Австралія, Хорватія, Люксембург, Словенія, Чехія, Угорщина, Румунія, Швеція, США, Ізраїль, Італія, Нова Зеландія.

Виноградна плантація

“Cryoextraction” - процес, при якому штучно заморожені ягоди винограду видушують під пресом. Дана технологія вдало використовується у країнах, які не мають підходящих для виробництва айсвайн температур — наприклад, США, Ізраїль та інші.
Айсвайн вироблять, переважно, із білих сортів винограду, серед яких у Німеччині найбільш благородним вважається Рислінг. У Новому Світі експериментують і з іншими сортами винограду, у тому числі, і червоними.

Канадці, також, експериментують із ігристим крижаним вином, яке виходить більш насиченим та солодшим за класичне, із високою кислотністю.

Айсвайн
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Коментарі

Бурий_Лис
Нещодавно дивилась серіал: "Фарго" то там якраз таке вино пили, мені все було цікаво, що то за крижане вино таке. А тепер знаю)) дякую)

Ирина
Друзі привозили з Канади 250 гр. пляшка 50 дол.Слодке і колоритне