Крижане вино - "айсвайн"

Крижане вино або як його, зазвичай, називають “айсвайн” (нім. Eiswein, англ. Icewine), вважається доволі рідкісним серед благородно-солодких вин.

Айсвайн

Айсвайн робиться із винограду, який витискається у замороженому стані. Мороз для такого вина є необхідним. Вода, що міститься у соці, замерзає, перетворюючись у кристали льоду, котрі залишаються під пресом. А цукор, кислоти та інші речовини концентруються у невеликій кількості сусла, що виходить із пресу.

Позаяк, чим нижчою є температура, тим вищою — ступінь замороження і тим концентрованішим виходить сусло. Виноград повинен потрапити під прес при температурі -7ºС. Така температура повітря, зазвичай, буває зимою або при перших осінніх заморозках. Виноград для айсвайн збирають вночі або на світанку вручну, при чому, зазвичай у рукавицях, щоб виноград так і залишався замороженим. Зібрані ягоди одразу передають у виноробню під прес. Приміщення повинне бути попередньо відкритим та охолодженим, щоб виноград. Знову ж таки, потрапив під прес ще замороженим. Як альтернативний шлях — можна винести прес на вулицю.

Збір винограду вручну

Крижане вино, зазвичай, є досить дорогим, при чому, це не маркетинговий хід, а наслідок дорогого процесу виробництва вина.

  • Для виробництва однієї пів-літрової пляшки айсвайн потрібно аж 15 кг винограду.

  • Ягоди збираються вручну, на морозі.

  • Виробництво зазнає високих ризиків через примхи погоди. Насамперед, для повного дозрівання винограду потрібні спекотне літо та тепла осінь. По-друге, потрібне різке похолодання — якщо зниження температури відбудеться занадто пізно, ягоди можуть зігнити.

Айсвайн

Усі, кому пощастило спробувати крижане вино, відмічають не лише солодкавість та міцність, а й неймовірно багатий смак. Букет айсвайн, без перебільшень, не можна порівняти ні з чим. Поетично його можна охарактеризувати, як “сонце, заточене всередину виноградних ягід”.

Айсвайн відрізняється вищим вмістом кислот, ніж вина із ягід з грибком Botrytis Cinerea. Прийнято, що крижане вино не має бути заражене цим грибком, принаймні,  у суттєвих кількостях.

Із постачальників айсвайн, Канада, на сьогодні, є наймасштабнішим виробником. Також, досить відомими виробниками вина є Німеччина та Австрія. У меншій мірі виробляють крижане вино, також,  й інші країни — наприклад. Франція, Австралія, Хорватія, Люксембург, Словенія, Чехія, Угорщина, Румунія, Швеція, США, Ізраїль, Італія, Нова Зеландія.

Виноградна плантація

“Cryoextraction” - процес, при якому штучно заморожені ягоди винограду видушують під пресом. Дана технологія вдало використовується у країнах, які не мають підходящих для виробництва айсвайн температур — наприклад, США, Ізраїль та інші.
Айсвайн вироблять, переважно, із білих сортів винограду, серед яких у Німеччині найбільш благородним вважається Рислінг. У Новому Світі експериментують і з іншими сортами винограду, у тому числі, і червоними.

Канадці, також, експериментують із ігристим крижаним вином, яке виходить більш насиченим та солодшим за класичне, із високою кислотністю.

Айсвайн

Додати новий коментар
Зображення користувача Anonymous.

Коментарі

Зображення користувача Бурий_Лис.
Нещодавно дивилась серіал: "Фарго" то там якраз таке вино пили, мені все було цікаво, що то за крижане вино таке. А тепер знаю)) дякую)

Зображення користувача Ирина.
Друзі привозили з Канади 250 гр. пляшка 50 дол.Слодке і колоритне