Куркума є родичем імбиру не тільки із ботанічної точки зору. За корисними властивостями для нашого організму їх можна поставити у один ряд. Пряність допоможе при внутрішніх та зовнішніх запальних процесах, проблемами із травленням, очистить організм і, навіть, допоможе при раку.
- Куркума — тонкий темний корінь родини імбирних. Під верхнім блискучим шаром ховається яскраво-помаранчева м'якоть. Яка при доторканні має здатність фарбувати все. Сік свіжої куркуми дуже важко відіпрати.
У кулінарії широко використовують свіжу подрібнену або потовчену куркуму. Висушений помаранчевий порошок із кореню куркуми із часом втрачає свою силу та аромат, хоча його набагато простіше знайти у продажу. Пряність наповнює страви свіжим, живим, дещо земляним ароматом, який чимось нагадує гірчицю та мелений білий перець.
Свіжий корінь куркуми завдячує інтенсивним кольором та ароматом речовини куркумін, наявній у його складі. Цю речовину дуже ретельно досліджують протягом останніх десятків років.
Куркума — одна із найкорисніших прянощів. Її протизапальні та антиоксидантні властивості не мають собі рівних ( у деяких дослідженнях куркума показала себе краще, ніж деякі протигрибкові та протизапальні препарати). Пряність є корисною при складних захворюваннях травного тракту, а також при будь-яких дерматологічних запаленнях. В Індії куркуму широко використовують як потужний очищувач крові. Приправлені пряністю страви та напої виводять токсини, омолоджують клітини та, навіть, чинять протиракову дію.
Колись куркуму застосовували переважно як барвник для тканин. Цікаво, що на батьківщині пряності, у Індії, деякі віри (наприклад, джайнізм) забороняють споживання куркуми у їжу, оскільки корінь вирощується під землею, а, відповідно, на ньому можуть бути живі організми.
Про користь спецій для нашого здоров'я, читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/chudo-speciyi.
А про те, як їх використовувати - http://harchi.info/articles/yak-vykorystovuvaty-speciyi-infografika.