Багатий на різні хімічні речовини мускатний горіх знайшов широке застосування у народній медицині та косметології.
І ось тепер вчені Бірмінгемського університету вирішили провести дослідження, покликане перевірити його лікувальні властивості і те, наскільки наявні у горіху речовини допомагають боротися з різноманітними захворюваннями. Дослідження опубліковане у виданні Expert Opin Pharmacother.
До раціону учасників дослідження протягом тривалого часу були включені страви з присутністю мускатного горіху. При цьому вони пройшли обстеження до і після початку щоденного споживання спеції.
Вчені відмічають, що даний горіх не можна споживати у необмежених кількостях. Коли споживання мускатного горіху перевищує 1 г на 10 кг маси людини, може наступити передозування, що становить небезпеку для життя.
Застосування даної спеції терапевтичних цілях показано, незважаючи на вміст отруйної речовини, яка може викликати неприємні наслідки, оскільки споживання мускатного горіху у розумних межах володіє суттєвим лікувальним ефектом.
У дослідженні відмічається, що добова норма спеції обмежена двома ядрами мускатного горіху. У ході дослідження було відмічено, що речовини, які знаходяться у складі спеції, володіють стимулюючою дією на нервову систему та чинять легкий заспокійливий вплив.
Речовини у складі даного горіху сприяють забезпеченню нормальної життєдіяльності організму та проявляють стійкий терапевтичний ефект. Мускатний горіх чинить позитивну дію при безсонні, нервовій збудливості, захворюваннях серцево-судинної системи.
Також відмічено легкий стимулюючий та тонізуючий ефект, однак є протипоказання при епілепсії та розладах центральної нервової системи. У окремих випадках перевищення рекомендованого дозування викликає задишку, аритмію, проблеми травного тракту.
Більше про корисні властивості спецій читайте тут - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/chudo-speciyi.
А про спеції, про які мало хто чув, розкаже стаття - http://harchi.info/articles/speciyi-pro-yaki-malo-hto-chuv.