Блоги

Люди впевнені, що здорова їжа має бути дорогою

 “Дорого — значить корисно”, — вважає більшість споживачів, навіть якщо немає ніяких обєктивних фактів на користь цього твердження.

Американські вчені провели серію експериментів, щоб вияснити, наскільки сильно покупці звертають увагу на ціни при виборі корисних для здоровя продуктів. Як виявилось, більшість споживачів стали заручниками міфу про те, що здорова їжа повинна бути дорогою.

Пакет з покупками і чек

Для кожного еспрерименту набирали нову групу добровольців. На одному з етапів учасникам пропонували оцінити нові мюслі та припустити, скіьки вони можуть коштувати. Група добровольців, яких впенили, що цей продукт вищої якості, назвали більш високу ціну, ніж друга група споживачів, яким сказали, що це продукти сорту С. Запропонувавши учасникам іншого експерименту однакові крекери з різними цінниками на упаковках, соціологи виявили, що і в цьому випадку більш дорогий варіант асоціювався з більшою користю для здоровя.

У наступному експерименті добровольців попросили купити обід для колеги. Причому половина групи повинна була вибрати “здорову їжу”, тоді як іншим не давали такої настанови. На вибір були запропоновані дві страви з курки, до кожного з яких були переразовані усі інгредієнти. Покупці, які намагались вибрати більш корисний обід, купили більш дорогу їжу, не звертаючи уваги на склад страви.

Органічний продукт

У ще одному експерименті учасникам запропонували спробувати новий продукт, реклама якого казала: “Перед вами — найздоровіший протеїновий батончик на планеті”. Якщо його ціна була нижче ринкової, то учасники експерименту частіше цікавилися складом та відгуками про продукт. Більш охоче споживачі вірили у користь протеїного батончика, який коштував у два рази дорожче аналогічних продуктів

Люди не просто вважають, що здорова їжа повинна бути дорожчою, а й роблять покупки на основі цього переконання, попереджають вчені. Особливо цей ефект є помітним, коли мова йде про незнайомі компоненти.

Лосось та овочі

А чи може здорове харчування бути економним читайте у статті - http://harchi.info/articles/ekonomne-ale-zdorove-harchuvannya-naskilky-ce-mozhlyvo.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.