Біофізик, винахідник та великий любитель вина Даніель Перлман з Брандейського університету створив новий дизайн пляшки для вина, завдяки якому краплини цінного напою не будуть стікати по горловину донизу та залишати плями на скатертині. З цією проблемою зіштовхувались усі, кому доводилось розливати вино у келихи, а рішення виявилось геніально простим.
Що у нього вийшло?
Дослідник помітив, що через хороше змочування скла рідкий потік загинається на зовнішню сторону горлишка, і при поверненні пляшки у вертикальне положення декілька краплин може пролитися на стіл або заляпати одежу. Щоб уникнути цього, Даніель Перлман пропонує зробити у самого краю невелике заглиблення шириною 2 мм і глибиною 1 мм. Воно не дасть рідині стікати донизу. Біофізик займався вивченням даного питання протягом 3 років. Скільки вина було випито у процесі — не повідомляється.
Дорогу інноваціям
Сучасна пляшка для вина виглядає так само, як і понад 200 років тому. З початку 1800-х років її дизайн майже не змінився, але Перлман вважає, що прийшов час виправити головний недолік старої конструкції. Він же веде переговори з виробниками скляних пляшок, але поки невідомо, до чого вони приведуть. На рахунку винахідника понад сотні запатентованих розробок, починаючи зі спеціалізованого лабораторного обладнання та закінчуючи першим мініатюрним домашнім детектором радону.