Аюрведа називає асафетиду однією із найкорисніших та стимулюючих роботу шлунку пряностей, а ще однією із пряностей із доволі неприємним запахом. Давайте дізнаємось, що це взагалі за пряність і чому про неї стільки говорять.
Асафетида — традиційна аюрведична спеція, за смаком найбільш близька до часнику. Вона стимулює апетит та покращує травлення. Продається у вигляді порошку або шматками у магазинах здорового харчування та індійських магазинах.
Що це таке
Рослина асафетиди — величезний трав'янистий чагарник, що сягає 1,5 м, із роду фенхелю. Тонкі вітки, скупі листя — ззовні нічого не вказує на те, що ця рослина — одна із найпопулярніших спецій Індії та Центральної Азії. Під час збору урожаю рослину надрізають, щоб вона пустила молочний сік темно-янтарного кольору. Застигачи, він перетворюється на густу смолу. Чим більше вона застигає, тим сильніше проявляється запах сірки. Білий порошок, який продається у якості пряності — не що інше, як перемелена смола, часто змішана із борошном.
Сама спеція — світло-жовта зерниста маса із крупинками різних розмірів. При кімнатній температурі асафетида м'яка і з підвищенням температури перетворюється у пластилін. Якщо ж вам потрібно розтерти асафетиду у порошок, то її потрібно спочатку охолодити в холодильнику.
За смаком пряність — як їдка суміш часнику та цибулі із яскравою ноткою сірки. Однак, відлякує, зазвичай, не смак, а аромат спеції — у асафетиди один із найвищих показників летючості запаху та їдкого смаку. Зберігати пряність необхідно у щільно закритій банці. Щось середнє за смаком між часником та цибулею, але значно переважаюче за цілющими властивостями, асафетиду часто смажать у вершковому маслі або рослинній олії перед використанням у рецептах. Це пом'якшує смак та позбавляє порошок від їдкого запаху, залишаючи потрібні пікантність та гостроту. Асафетиду вирощують у Пакистані, Афганістані, Індії, Ірані.
Як ліки, пряність приймають, переважно. При розладах травлення та підвищеному газоутворенні.
Солодка картопля та гарбуз із асафетидою
Інгредієнти
Топлене вершкове масло або оливкова олія першого віджиму — 2 ст.л.
Цибуля-порей — 1 шт.
Асафетида — 1/4 ч.л.
Солодка картоплина — 1 шт.
Сирий гарбуз — 1 склянка.
Подрібнена петрушка — 3 ст.л.
Лимонний сік — 2 ст.л.
Вода — 1/2 склянки.
Вершки — 3 ст.л.
Сіль.
Технологія приготування
Розігріти масло або олію на середньому вогні. Додати подрібнену цибулю та тушкувати протягом 3 хвилин. Додати асафетиду, потім порізаний тонкими скибочками картоплю та гарбуз. Тушкувати, часто помішуючи, протягом 2 хвилин. Додати петрушку, лимонний сік та воду. Довести рідину до кипіння, зменшити вогонь, накрити та повільно тушкувати протягом 8-10 хвилин, поки овочі не стануть м'якими. Додати вершки та приправити сіллю. Тушкувати ще 2-3 хвилини до готовності. Подавати одразу.