Блоги

Про що говорить пристрасть до гіркого смаку

Кава без цукру, тонік та гірка їжа. Хтось надає перевагу саме гіркому смаку. Здавалось би, чим погано? Однак люди, що мають подібні смакові вподобання, приваблюють увагу вчених.

Люди, схильні пити гіркі напої та їсти гірку їжу, з більшою ймовірністю мають риси макіавелізму (психологічний синдром, власники котрого впевнені у необхідності маніпулювати оточуючими, чим і займаються), садизму та нарцисизму. Вони є двуликими, марнославними, егоїстичними та отримують задоволення від страждань інших, стверджують вчені з Інсбрукського університету імені Леопольда і Франца (Австрія).

Психологи провели дослідження, у якому прийняли участь 500 чоловіків та жінок. Добровольцям видавали списки, що містять рівну кількість солодких, солоних, кислих і гірких продуктів. Їм було запропоновано оцінити смак продуктів (у тому числі шоколадного пирога, бекону, оцту, редису) за 6-бальною шкалою, висловивши своє ставлення від сильної нелюбові до вподобання.

Гіркий смак

Після чого добровольці заповнювали чотири особистих анкети, перша з яких показувала рівень агресії учасників експерименту, друга — наявність або відсутність макіавелізму, психопатичних та нарцисичних рис, третя — рівень екстраверсії, м'якості, добросовісності та емоційної стабільності, четверта демонструвала тенденцію до “повсякденного садизму”. Проведений пізніше аналогічний експеримент за участі 450 добровольців підтвердив результати, отримані у першому дослідженні. 

Вчені показали, що загалом пристрасть людини до гіркого смаку дозволяє впевнено припустити наявність у неї макіавелізму, психопатії, нарцисизму та схильності до повсякденного садизму. Вони порівняли таких людей з тими, хто любить кататись на американських гірках, коли людина насолоджується тим, що зазвичай викликає страх. При цьому приємні, добрі та чуйні люди не люблять гірку їжу, надаючи перевагу іншим смакам.

Чорна кава

А як визначити характер людини за улюбленим напоєм читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/yak-vyznachyty-harakter-lyudyny-za-ulyublenym-napoyem.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.