Сидр виробляють не тільки із яблук, а й із груш, а, також, інших фруктових соків без додавання дріжджів. Цікаво, що для виробництва напою не підходять ті яблука, які ми споживаємо у їжу — у них дуже мало танінів.
Міцність сидруможе бути від 1 до 8%. Колір напою — від блідо-жовтого до янтарного. А вміст цукру — від сухого до солодкого.
Сидр згадується у мультфільмах “Ну погоди!”, “Том і Джері”, “My Little Pony: Friendship is Magic” та «Незрівнянний містер Фокс”, а, також, у багатьох європейських народних піснях.
У сидру існують алкогольні родичі. Якщо декількома словами пояснити, що таке кальвадос — це фактично яблучний бренді, який виробляється шляхом перегонки сидру.
У 1972 році у Нормандії, Франція, був відкритий музей сидру. Тут можна спостерігати за процесом виготовлення сидру, дізнатись про 2 класичних сорти цього напою та про те, який сорт із якою їжею краще поєднувати.
У кулінарії сидр використовують як інгредієнт для приготування десертів (у тому числі, домашньої випічки та млинців), соусів, підливок, у ньому тушкують м'ясо та рибу, готують коктейлі та глінтвейн.
Найсмачнішим у Європі вважається сидр із Франції, Іспанії, Німеччини та Великобританії, де напій щільно закріпився у історії держав і з ним зв'язані багато національних традицій та свят.
Існує лірична легенда, що сидр вперше був винайденим у часи правління Карла Великого, коли король сів на мішок яблук, і спілі фрукти під його вагою прим'ялись. Із пюре приготували першу подобу напою. Однак, існують і свідчення, які доводять, що схожий на сидр напій готували із яблук та груш ще за часів Давньої Греції.
У помірних кількостях сидр є корисним для травлення. Напій стимулює роботу шлунку та кишечнику, нормалізує перистальтику, тиск, а, також, підвищує апетит та настрій.