Синдром нічного ненажерства

Американські вчені вияснили, що так званий “синдром нічного ненажерства” може виникати через помилки у генах, що синхронізують ритм харчування зі сном.

Від синдрому нічного ненажерства страждає близько1-2% людей. Його симптоми включають пробудження посеред ночі та неможливість знову заснути, не вгамувавши голод. У людей змінюється режим прийому їжі, вони сильно набирають у вазі, часто справа доходить до ожиріння. Нещодавно синдром нічного ненажерства був визнаний розладом травлення, хоча причини його виникнення досі були невідомими. 

Однак, нещодавно вчені вияснили це за допомогою експерименту на мишах, виведених з людськими версіями гену, що впливає на режим сну. Виявилось, що коли ген PER1 “не працював”, миші починали хотіти їсти у той час, коли їм слід було спати. А коли не працював PER2, миші засинали набагато раніше, ніж зазвичай. У нормальній ситуації гени розподіляють час їжі та час сну, так що мутація у будь-якому з генів порушує порядок першого або другого відповідно.

Синдром нічного переїдання

А як впливає на харчування хронічна нестача сну читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/hronichne-nedosypannya-zagrozhuye-ozhyrinnyam.Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.