Блоги

"Табаско" - вогонь у пляшці

Табаско” — легендарні соуси на основі чилі. Давайте дізнаємось більше про те, як все починалось, як вирощують перці та виробляють соус і як його їдять.

Перець чилі

Історія соусу

Едмунд Макайленні заснував компанію “Табаско” у Луїзіані, на острові Евері, у далекому 1868 році, опираючись на успіх витриманого соусу із перцю чилі сорту табаско (зараз більше відомого як каєнський), солі (регіон — місце соляних копалень) та оцту. Сорти особливого перцю одразу були висаджені плантаціями по всьому острові. Соус став еталоном поєднання гостроти та пікантності (щоб не означало це слово) не тільки на півдні США, але й у світі.

Різновиди соусів "Табаско"

Робочі будні соусу

Як і 100 років тому, фабрика із виробництва соусу на острові Евері працює без упину.
І, хоча, більша частина перцю зараз вирощується у країнах Латинської Америки, насіння туди доставляють прямо із острову. Вирощений перець збирають вручну, використовуючи у якості еталону кольору палички, видані кожному працівнику, а потім повертають на Евері для переробки. Свіжі стручки перцю одразу перемелюють, змішують із місцевою сіллю та закорковують у бочки з-під віскі, покривши усе ізолювальним шаром солі. У такому вигляді перець 3 роки проводить на складі. Після — масу змішують із оцтом та розливають у пляшки, попередньо процідивши. На фабриці завжди раді гостям. Компанія регулярно проводить екскурсії по історичним для “Табаско” місцям, на офіційному са йті можна слідкувати за розкалдом заходів — музичних та гастрономічних фестивалів, які організовує компанія Макалейні.

Бренд Макалейні

І нарешті — про смак

Головне, за що люблять соус Табаско” — чистий, практично без будь-яких сторонніх ноток, смак свіжого чилі. Баланс пекучості, солонуватості із легким ароматом дубових дощок.

Соус використовують у супах, рибних стравах, подають із молюсками та додають у заправки для салатів.

Соус "Табаско"

Кривава Мері”

Один із найбільш знаменитих рецептів із “Табаско” - коктейль “Кривава Мері”.

Інгредієнти

  • Горілка — 45 мл.

  • Томатний сік — 90 мл.

  • Лимонний сік — 15 мл.

  • Вустерський соус — 3 краплі.

  • Соус Табаско” - за смаком.

  • Морська сіль.

  • Чорний мелений перець.

  • Сік селери або пюре із стебла — 1 склянка.

Технологія приготування

Усі інгредієнти змішайте у шейкері із декількома кубиками льоду та добре перемішайте. Подавайте, прикрасивши свіжою зеленню селери.

"Кривава Мері"
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.