Блоги

У пшениці знайдено новий небезпечний білок

Німецькі вчені з Johannes Gutenberg University виявили у пшениці білок, який здатний викликати запальні процеси, погіршуючи перебіг хронічних захворювань. При цьому він не має жодного відношення до глютену, який завжди вважався найбільш небезпечним компонентом у продуктах харчування з пшениці.

Пшениця

Наявний у пшениці білок може приводити до розвитку запалень у тканинах за межами кишечника, включаючи лімфатичні вузли, нирки, жовчний міхур та мозок. До такого шокуючого висновку прийшли німецькі вчені. Мова йде про інгібітори амілази-трипсину (ATIs), здатні погіршувати перебіг ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу, астми, вовчанки та неалкогольного гепатозу, а також запального захворювання кишечника.

Вміст білку ATIs у пшениці становить близько 4%, цей білок може викликати потужну імунну реакцію у кишечнику, яка поширюється на інші тканини організму. А це робить пшеницю ще небезпечнішим продуктом. Досі шкоду пшениці для здоров'я людини пов'язували виключно з глютеном, що викликає проблеми зі здоров'ям у жерти целіакії. 

Борошно

Дослідження показало, що білок з пшениці активує специфічні різновиди імунних клітин у кишечнику та інших тканинах. Тим самим ATIs володіє потенціалом погіршувати симптоми уже наявних запальних захворювань. Відмітимо, що у медицині з'явився новий діагноз — набута чутливість до глютену, під який потрапляють люди, які не страждають від целіакії, але отримують користь від безглютенової дієти. При наявності глютену у раціоні вони зіштовхуються з такими симптомами, як біль у животі, нерегулярні рухи кишечника та втома.

Хліб

Більше про глютен та особливості його впливу на організм читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/shcho-take-glyuten-i-chomu-yogo-ne-yidyat.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.