Блоги

Вегетаріанські ресторани - коротка історія

Вегетаріанство та веганство — рухи, що найстрімкіше розвиваються за останні роки у Європі. Попри те, що термін “веганство” з'явився тільки у 1944 році, а роздуми та обговорення про нестачу у безм'ясному раціоні вітаміну В12 є актуальними уже багато років, корені такої системи харчування варто шукати у глибокій історії. Про них ми і поговоримо далі.

Ми перебудуємо вас

Ми перебудуємо вас” — гасло першого вегетаріанського ресторану, який відкрився у Франції у 18 столітті. Господаря на ім'я Буланже, який просував ідею здорового та етичного харчування, вважали дивним та проповідуючим незрозумілі принципи у їжі, проте це не завадило йому вести успішний бізнес.

Сьогодні день без м'яса

Меню природи

У 1830 році у популярному журналі “Graham Journal of Health and Longevity” (Журнал про здоров'я та довголіття) публікують статтю “Меню природи”, де рекомендують виключати із раціону м'ясо, яке у той час їли на сніданок, обід та вечерю, хоча б із деяких прийомів їжі, а ще — ретельно пережовувати їжу, пити багато води. Сумнівну статтю прийняли погано та гостро, однак обговорювали довго, а у деяких вузьких колах вона знайшла відгук і визнання.

Не тільки овочі

1 травня 1895 року відкривається перший у США вегетаріанський ресторан у самому центрі Нью-Йорку. Під ім'ям “Vegetarian Restaurant No.1” заклад пропагує не тільки вегетаріанський спосіб життя, а й відмову від алкоголю та цигарок. Протягом 5 років філіали відкриваються у Лос-Анджелесі та Бостоні. Їжа у них коштує значно дешевше, ніж у звичних раніше кафе. У м'ясному виробництві відбувається публічний скандал — люди скаржаться на дороговизну м'яса. У готелях просять готувати “так, як у “Вегетаріанському ресторані номер 1””. За 20 років у країні відкривається більше 30 веганських та вегетаріанських закладів, усі із яких працюють вкрай успішно.

Вегетаріанський ресторан

Веганські новини”

Британська вегетаріанська асоціація, утворена ще у 1847 році, у Лондоні випускає свою першу газету, яка пропагує не тільки відмову від м'яса, але і від усіх продуктів тваринного походження. Спад інтересу до культури відбувається від час Другої світової війни, коли редакція і придумує термін, що означає таке харчування - “веганство”. У останній момент газета виходить замість звичної назви “Вегетаріанські новини” під назвою “Веганські новини”. Читач приймає новий термін.

Експансія

У 1980 році численні м'ясні мережі ресторанів включають у своє меню вегетаріанські страви, оскільки рухи за права тварин та здорове харчування набирають серйозних обертів. У ті ж роки по усім Штатам активно відкриваються вегетаріанські готелі та магазини здорового харчування із вегетаріанськими товарами.

Вегетаріанський ресторан

Перший європейський вегетаріанський бар

У східній Європі перший подібний бар був відкритий у Празі. Він проіснував 60 років і тривалий час був місцем тусовок богемної молоді Чехії. Ресторан носив назву “Вегетаріанський бар”. Частим гостем тут був відомий веган Франц Кафка. Це додало популярності місцю, адже спосіб життя письменника був для багатьох прикладом, незважаючи на його ранню смерть.

Вегетаріанське королівство

На сьогодні світовим лідером за кількістю “рослинних закладів” є Великобританія. Тут відкривають вегетаріанські та веганські пекарні, кафе, бістро, ресторани та магазини. За нею слідує Германія.

Дерево і вилка
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.