Як оптимізувати простір на маленькій кухні

Практично кожна господиня впевнена, що маленька кухня є незручною. Обмежена площа створює труднощі під час приготування їжі і зовсім не сприяє спільним сімейним вечерям та чаюванням. Однак це не вирок, головне - знайти способи раціонального використання простору.

Кухня

Для початку потрібно умовно розділити кухню на зони:

  • Зона приготуванні їжі - це, насамперед, плита, витяжка, мікрохвильова піч, холодильник. Тут потрібно сконцентрувати приправи, крупи, консерви, рослинну олію та необхідні у приготуванні їжі кухонні приналежності.

  • Зона миття - територія раковини: під нею і над нею. Це місце для посудомийної машини, різноманітних засобів для миття.

  • Зона прийому їжі, якій потрібно приділити особливу увагу, облаштувавши її затишно та максимально комфортно.

  • Зона зберігання - територія, де необхідно розмістити столові прибори, посуд.

  • Після цього починаємо організовувати простір кухні.

Гачки і полички на кухні

Відбираємо потрібне

Для початку необхідно витягнути усі наявне кухонне приладдя, прилади і посуд, перебрати їх і суворо відсортувати ті предмети, якими ви користуєтесь щодня. Їх потрібно поставити ближче. Те, що використовується 1-2 рази на рік, наприклад, свічки для торта, краще прибрати на верхні полиці шаф. До речі, шафи краще мати високі, у них можна помістити набагато більше.

Органайзери для баночок на кухні

Перетворення підвіконня у стільницю

Підвіконня на кухні частіше всього зайняте горщиками з квітами. Втім, якщо його модернізувати та подовжити, з’єднавши зі стільницею, з’явиться додаткова площа і можливість облаштувати під ним нішу.

Приховані ящички

Практично у будь-яких кухонних меблів існує простір знизу, прихований від наших очей панеллю. Це місце можна обладнати висувними ящиками для різноманітних дрібничок.

Ящики і шафки на кухні

Шафки

Пам’ятайте, що кожний сантиметр вашої кухні повинен використовуватися з користю. Великою популярністю  у господинь користуються висувні шафки різної ширини. У ящиках, які слугують для зберігання дрібного кухонного приладдя, обов’язково поставте розмежовувачі, тоді кожна річ матиме своє місце. Застосування кутових шаф значно розширює корисний простір. Для них існують спеціальні системи полиць, які діють за принципом “карусель”.

Гачки для кухонних рушників

Гачки

Не залишайте без уваги двері столів та шаф, саме на них можна розташувати гачки та вузькі полички.

Магніт-помічник

Для численних ножів встановіть магнітні тримачі, ви звільните досить багато місця, позбувшись від звичайних підставок для ножів. Такий тримач чудово впишеться у будь-яку по габаритам кухню.

Магнітна стрічка для ножів

Рейлінги

Однією з найбільш вдалих знахідок сучасних розробників кухонних аксесуарів є рейлінгова система, яка може розташовуватись і вертикально, і горизонтально. Така конструкція дозволить розмістити множину необхідних речей, наприклад, черпаки, лопатки, дошки, різноманітні багатоярусні полички.

Рейлінгова система на кухні

А як зробити кухню не лише зручною, а й економною, читайте тут - https://harchi.info/articles/kuhnya-ekonomnogo-pokolinnya-yak-zekonomyty-na-obladnanni.Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.