Шлях до серця чоловіка лежить через його шлунок, а смачно приготований борщ цінується вище за всякі кулінарні експерименти. Давайте спробуємо оволодіти цією навичкою за допомогою даної інструкції. Обіцяємо, перед такою першою стравою встояти неможливо.
З історії
Досі йдуть суперечки на тему, хто ж насправді винайшов борщ. Українці, росіяни, литовці, поляки і навіть румини приписують собі створення цієї страви. Однак у кожного народу є свої тонкощі та особливості його приготування, тому про чіткі канони мови бути не може.
“Бърщ” — старослов’янська назва буряку.
Втім, існує думка, що слово “борщ” пішло не від цього варіанту назви буряка, а від рослини борщовик, традиційного компоненту основних страв у селян.
Борщ є важливою частиною культури південних народів. Варили страву навесні з продуктів, придатних для тривалого зберігання. Старий рецепт борщу включав у себе буряк, кислу капусту, грудинку та сало.
Різниця між різноманітними рецептами борщу полягає, по-перше, у виді бульйону та поєднанні у ньому різноманітних видів м’яса, птиці або ковбасних виробів, по-друге, у наборі овочів.
Існує багато регіональних різновидів борщу (близько 1000), але все ж основна складова частина цієї страви - буряк. Вона надає йому смак, аромат та колір, і саме тому борщ відноситься до овочевих супів. Загалом же борщ можна розділити на гарячий та холодний — його готують в основному весною або влітку.
Класика жанру: рецепт
У нашому борщі ми дотримуємося швидше класичного рецепту, однак готуємо не на звичайних яловичих кістках, а на хвостах. Борщ виходить більш наваристим.
Інгредієнти для борщу
Зажарка з буряку.
Яловичий бульйон.
Яловичі кістки — 4 кг (кістки — 2 кг, м’ясо — 2 кг).
Морква — 300 г.
Цибуля ріпчаста — 200 г.
Картопля — 300 г.
Капуста білокачання — 350 г.
Часник — 20 г.
Вода — 4 л.
Інгредієнти для зажарки з буряку
Буряк — 800 г.
Вода — 800 г.
Томатна паста — 200 г.
Оцет винний білий — 30 г.
Технологія приготування
Розділіть хвости — відділіть м’ясо від кісток. Кістки залишіть для бульйону. М’ясо обсмажте на пательні, перекладіть у каструлю, залийте усе рослинною олією, щоб вона закривала м’ясо. Приберіть у духовку на 6 годин при температурі 85 градусів. Коли хвости будуть готові, дістаньте їх, просушіть, наріжте та залишіть.
Приготуйте яловичий бульйон. Яловичі кістки обсмажте у духовці при 200 градусах близько 15 хвилин, перекладіть у каструлю, залийте водою. Як тільки бульйон закипить, додайте цибулю (цілу, очищену) і моркву (очистіть та довільно наріжте). Варіть до готовності (приблизно 2-3 години). Потім бульйон процідіть та залишіть.
Буряк помийте, почистіть, наріжте тонкою соломкою. Томатну пасту обсмажте, змішайте з буряком, додайте цукор, сіль, оцет і бульйон (до середини маси). Усе перемішайте та приберіть у духовку на 80 градусів (буряк не повинен кипіти) на 2 години.
Очистки від буряка (попередньо промиту шкірку) варіть на повільному вогні окремо у малій кількості воді для додаткового кольору (поки готується борщ). Процідіть та залишіть.
Прогрійте бульйон, додайте картоплю і капусту. Через 10 хвилин додайте обсмажену цибулю і моркву. Варіть бульйон до готовності капусти. Потім зніміть з плити, з’єднайте з м’ясом, буряком, при необхідності додайте сіль, цукор, оцет, перець. Додайте бурякову воду, отриману у процесі варіння очистків від буряку. Доведіть страву до кипіння. Зніміть борщ з вогню.
А як приготувати ідеальне картопляне пюре розкаже стаття - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/yak-prygotuvaty-idealne-kartoplyane-pyure.