Блоги

"Йо-хо-хо та пляшка рому!" - цікаві факти про напій

  • Походження слова “ром (rum)” є невідомим. Існує декілька версій. Перша: слово є похідним від данського “roemer” – бокал або “rummers”, як частіше говорили голландські моряки. Друга версія: слово “ром” як корінь слова “rumbullion”, що означає “шум та веселощі”.

Склянка рому

  • Ром виробляють шляхом зброджування та переробки цукрової тростини та продуктів його пост-виробництва — меляси або темної патоки, яка залишається у центрифузі після виготовлення цукру.
  • Із 1 тонни цукрової тростини отримують всього лиш 100 л рому.

Бочки з ромом

  • Найперші згадки про ром знайдені зовсім не у країнах Карибського басейну. Про зброджування цукрової тростини говориться у текстах про давню Індію та Китай, а на території сучасної Малайзії знайдені найдавніші докази виробництва подібного напою, які нараховують більше тисячі років. Також, купець та мандрівник Марко Поло згадує “чудове тростинне вино”, яким його пригостили в Ірані.
  • Ром часто асоціюється із мореплавцями. Дійсно, не вміючи довго зберігати воду, щоб вона не протухла у бочці під час плавання, моряки брали з собою достатній запас інших “рідин”, серед яких почесне місце відводилось рому.

Ром "Капітан Морган"

  • Ром — один із небагатьох універсальних напоїв, які можна пити у чистому вигляді, додавати у коктейлі та пунші, а, також, до гарячих напоїв (наприклад, грог). Також, поважають ром і в кулінарії — його використовують для ароматизації випічки (наприклад, ромова баба), вимочування фруктів та у деяких видів маринаду.
  • Вислів “Йо-хо-хо та пляшка рому!” відомий усім шанувальникам роману “Острів скарбів”. Популярним його зробив, також, однойменний радянський мультфільм. Легендарні “Пятнадцать человек на сундук мертвеца. Йо-хо-хо, и бутылка рома! ” вперше прозвучали у екранізації мюзиклу за романом “Острів скарбів” у 1981 році. Текст та пісню написав Янг Едвін Еллісон.

Ром та пірати

  • Ім'ям Ернеста Хемінгуея названа величезна кількість ром-барів. Письменник був палким прихильником напою. Є його заслуга і у популярності рому у 20 столітті. Саме Хемінгуею належить крилатий вислів “Мій Мохіто в Богедіті”.
  • Різні історичні події давали рому різні прізвиська. Із найпопулярніших у різні часи - “кров Наполеона”, “Барбадоська вода” та “Кров диявола”.
  • Найдорожча пляшка ромуLegacy by Angostura – була продана за 25 000$.

Найдорожча пляшка рому

Найдорожча пляшка рому
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.