Безсольова дієта: загальні відомості
Безсольова дієта широко застосовується для позбавлення від зайвих кілограмів та у комплексному лікуванні різноманітних недуг. Хлорид натрію (хімічна назва повареної солі) є життєво необхідним для нормального функціонування організму людини. Однак сучасні люди схильні зловживати сіллю, перевищуючи норму її споживання у десятки разів. Як наслідок, тіло має зайву вагу, а здоров'я є далеким від ідеалу. Розумне обмеження солі у раціоні дозволяє вдосконалювати фігуру та покращувати самопочуття.
Як прожити без звичайної соленої їжі? Існують два шляхи. Один із них це поступово зменшувати кількість солі у раціоні. Краще за все, якщо їжі буде присолюватись лише у тарілці і то мінімально. Другий шлях має на увазі заміну солі іншими спеціями. Це може бути перець або часник, морські водорості або петрушка. Різноманітні спеції дозволяють надати бажаний смак їжі та зменшити потребу у хлориді натрію.
Поставивши за мету досягнення оптимальної ваги, слід максимально обмежити присутність солі у раціоні. Збільште кількість прийомів їжі до п'яти або шести. Об'єм порції зменште. Потрібно виключити банани та виноград, різноманітні солодощі та продукти із вмістом цукру, а також крупи та макарони. Можна споживати житній хліб не більше, ніж двісті грам у день. Загалом, дієта з виключенням солі дозволяє споживати супи з овочів, слабкі бульйони з риби або курки, нежирне м'ясо, птицю або рибу. Із овочів можна капусту, кабачки та помідори, буряк та моркву, гарбуз та огірки. Картоплю краще за все варити у мундирі. Дозволені різноманітні ягоди. Вітаються кисломолочні продукти. Вершкове масло не повинне вживатися більше, ніж п'ятнадцять грам у день. І, звісно, виключаються, чай, каву та цукор.
Безсольова дієта: меню
Існує велика кількість різних варіантів використання даного принципу. Меню може бути наступним. Під час сніданку з'їжте пів чашки вівсяних або пшеничних пластівців, залитих склянкою нежирного молока із додаванням ізюму (не більше 10 штук) та половинки яблука, кориці і крапельки меду. Для другого сніданку підійде груша та пару грецьких горіхів. Обід складається з філе індички (курки), половини тарілки гречаної каші, листя салату, двох столових ложок відварної квасолі, чайної ложки оливкової олії і такої ж кількості бальзамічного оцту. У якості підвечірку можете з'їсти нежирний йогурт із зеленим яблуком. Повечеряйте салатом із тунцем. Приготувати його можна із консервованої риби. Зливши сік, додавши чашку мілко порізаного салату (або капусти), половину солодкого перцю. Додайте кілька помідорів. Для заправки чайну ложку рослинної олії змішайте із столовою ложкою гірчиці (або перетертої журавлини). За смаком можні додати лимонний сік, трави (кріп або петрушка). До вечері можна також додати декілька шматочків цільнозернового хлібу, а через пів години випити зелений чай.
Більш жорсткий варіант безсольової дієти триває два тижні. Перші три дні потрібно їсти філе курки (до пів кілограма на добу). Наступні три дні - риба у такій самій кількості. Ще три дні - треба харчуватися кашею звареною на воді - на добу 250 г крупи (суха вага). Якщо хочете, можна додати у тарілку з кашею молоко. Наступні три дні - овочеві, за виключенням картоплі, на добу кілограм або два. І останні три дні - фруктові, кількість на добу та ж, банани виключаються.
Програма на чотири дні, яка дозволить покращити самопочуття та фігуру є наступною. У цей період не можна вживати ні солі, ні цукру, ні жирів. Дозволений продукт можна їсти у необмеженій кількості. У перший день потрібно їсти відварну картоплю, пити - скільки завгодно (правило на рахунок рідини дієве для усіх днів). Другого дня споживаєте рис або гречку (відварні). А на третій день ваш продукт дня - куряче біле м'ясо. Четвертого дня повторюється раціон першого, але намагайтесь не переїдати.
Безсольова дієта: переваги та недоліки
У першу чергу, про безсольову дієту варто сказати, що вона покликана відновити баланс солі та рідини у організмі. Оскільки, як правило, люди не знають міри у вживанні хлориду натрію, виникає зайва вага - через порушення обміну речовин. Обмеження у цьому питанні дають можливість стати стрункішими, понизити тиск, прибрати набряки. Дотримуватись принципів, які лежать у основі різноманітних безсольових дієт, можна досить довго. Проте, майте на увазі, що крайності завжди мають наслідки - абсолютне виключення цього важливого продукту із раціону може спричинити спазм м'язів, розвитку остеопорозу, порушить роботу системи травлення, ускладнить діяльність серця і судин. Споживання менше десяти грам солі (для мешканців холодного або помірного клімату) та менше двадцяти п'яти (для спекотного регіону) спричиняє захворювання нервової системи, психіки, може спровокувати депресію. Пам'ятайте, що, згідно із дослідженням, люди, які повністю виключили сіль зі свого раціону мають різноманітні порушення роботи внутрішніх органів. Тому фанатичне дотримання методу може мати негативний вплив на здоров'я.
Безсольова дієта: протипоказання
Не найрозумніший хід використовувати безсольову дієту у спеку, або якщо на вас чекають суттєві фізичні навантаження, тяжка робота. За таких обставин хлорид натрію активно виводиться із організму, і його вміст може стати небезпечно низьким. Тому у випадку, якщо ви професійно займаєтесь спортом, не використовуйте дану систему.
Будьте уважними до свого самопочуття. Виникнення головного болю, нудоти, слабкості, запаморочення - основні ознаки недостачі хлориду натрію, у такому випадку потрібно поступово збільшувати дозу солі. При розумному підході та чуткості до власного організму, даний метод принесе лише користь: бажану стрункість та краще здоров'я.
Безсольова дієта: відгуки та результати
Досвід людей, які спробували безсольову дієту, свідчить про її ефективність у лікуванні ожиріння, а також добре впливає на стан нирок та серцю. Можна сказати, що відгуки про безсольову дієту в переважно позитивні.
Олександр (не перевірено) | вт, 05/14/2019 - 16:32
Як вирішити проблему пов'язану з перевищенням вживання солі?
В країнах світу вже давно винайшли спосіб вирішення цієї проблеми. При приготуванні їжі використовують сіль зі зменшеним вмістом натрію з добавкою калію. Таким чином вирішуються декілька проблем, а саме - нормалізується вживання натрію, зменшується дефіцит калію в харчуванні, а також понижується поріг смакової чутливості до натрієвої солі, і людина перестає пересолювати їжу.
Особливо така сіль буде корисною для людей з підвищеним артеріальним тиском. Адже натрій притягує воду та збільшує кількість позаклітинної рідини, яка тисне на стінки судин.