Харчі інфо

Дієта П'єра Дюкана

Тип дієти: 
Звичайна

Дієта Дюкана: загальні відомості

Дана дієта була розроблена відомим дієтологом П'єром Дюканом. Дієта є протеїновою, що значить, що її суть полягаю у підвищеному засвоєнні протеїнів. Основу раціону дієти складають продукти, що містять багато білка. Доповнюється раціон овочами. Дієта Дюкана дозволяє варіювати між різними бажаними результатами: за допомогою неї ви можете як трохи "відточити" фігуру за рахунок втрати пари зайвих кілограмів, так і взятися за свою вагу та здоров'я ґрунтовно, і добитися серйозних результатів наполегливо працюючи.

Дієта Дюкана: етапи та меню

Перший етап: фаза "атаки"

Під час цього етапу дієти Дюкана їмо м'ясо: біле (курятину, індичку без шкірки), телятину, яловичину; варто відмовитись від свинини та баранини. Також корисними будуть печінка, нирки, риба та морепродукти. Доповніть свій раціон яйцями та знежиреними молочними продуктами. Усі ці продукти дозволяється поєднувати між собою. Дана система схуднення передбачає споживання великої кількості рідини: пийте близько 2 л води на добу. Спеціалісти рекомендують доповнити меню першої фази вівсяними та пшеничними висівками (по 2 ст.л) - це допоможе нормалізувати роботу кишківника. Саме протягом цього етапу спостерігається найбільш інтенсивна втрата зайвих кілограмів. Тривалість фази "атаки" є різною, залежно від надлишкової ваги, якої ви позбуваєтесь: до 10 зайвих кілограмів - етап триває 3 дні, 10-20 кг - фаза триває від 3 до 5 днів, від 20 до 30 кг - 5 або 6 днів, а від 30 кг та більше - дотримуєтесь правил 5-10 днів.

Другий етап: фаза "чергування" або круїз

Продукти із меню першої фази залишаємо у своєму раціоні. Додаємо овочі у будь-якій кількості. Це можуть бути: огірки та помідори, редис, солодкий перець, буряк і морква, шпинат, зелена стручкова квасоля, спаржа, гриби, селера, капуста, кабачки та баклажани. Овочі можуть бути сирі або відварені.

Харчуватися потрібно за наступним принципом - чергуємо "протеїнові" дні із днями "протеїни + овочі". Тривалість та чергування, як і під час першого етапу, залежать від кількості завої ваги: до 10 кг - чергуємо дні 1 через 1 або 2/2, при 10-20 зайвих кг - 3 через 3, більше 20 кг - 5/5. При потребі дозволено змінити схему чергування будь-якої миті.

У якості додатків до раціону та страв протягом даного етапу є допустимими: вершки 3-4% жирності - 1 ч.л, вершки соєві - 2 ст.л, какао знежирене - 1 ч.л, крохмаль - 1 ст.л, вино червоне або біле 3ст.л, кетчуп - 1 ст.л, рослинна олія - 2-3 краплі, сир менше 6% жирності у сухій вазі - 30 г. Обирайте лише два продукти на добу із цього списку.

Третій етап: фаза "закріплення" або консолідація

Метою цього етапу є закріплення отриманих результатів та повернення організму в режим нормального харчування. Дуже важливо не допустити того, щоб втрачені кілограми повернулися. Тривалість даної фази, які попередніх, напряму залежить втраченої ваги. Розрахунок наступний: для кожного втраченого 1 кг - 10 днів "закріплення".

На даному етапі дієти Дюкана можна їсти продукти із меню першої фази та овочі із раціону другої фази. Додаємо 1 порцію фруктів (у день), але уникаємо бананів та винограду. Також, можна з'їсти 2 шматочки хліба та 40 г сиру за добу. До тижневого меню можна додати 3 порції крохмалистих продуктів: це можу бути макарони, картопля, рис, горох, квасоля або кукурудзяна каша. Приємною новиною є те, що можна "влаштувати святковий бенкет", як це називає П'єр Дюкан, 2 рази на тиждень. Суть полягає у тому, що ви можете дозволити собі з'їсти, що забажаєте, але один раз за день і не частіше 2 разів за тиждень.

Четвертий етап: фаза "стабілізації" або остаточне закріплення результату

На цьому етапі ми стабілізуємо нашу вагу, щоб не поправлятися миттєво від будь-якої калорійної та шкідливої дрібнички. Поступово повертаємось до нормального харчування, проте, беремо собі за правило три наступних принципи. Раз на тиждень влаштовуємо своєму організму день чистих протеїнів. Кожного дня їмо 3 ст.л вівсяних висівок. Завжди потрібно пити багато води - близько 1,5-2 л на добу. Дотримуємось цього етапу протягом усього життя і тримаємо своє тіло у гарному стані.

У випадку зриву

Це властиво будь-якій людині. У випадку, якщо ви з будь-якої причини порушили правила системи, не занепадайте духом, усе можна виправити. Наступні чотири дні керуємось наступними принципами. Харчуємось чотири дні згідно із меню фази "атаки": тільки білками. Обмежуємо кількість солі у раціоні - це попередить затримку рідини в організмі. Кількість води,яку потрібно випити протягом дня - не менше 2 л. Також, дуже важливими є щоденні прогулянки - не менше години кожного із чотирьох днів.

Дієта Дюкана: переваги

Основною перевагою дієти є її безпечність - завдяки натуральності продуктів, що входять до раціону. Також, позитивною характеристикою є те, що дана методика допоможе позбутися зайвих кілограмів навіть за умов, коли подібні експерименти не є новинкою для вашого організму і він уже має стійку реакцію на них, дієта Дюкана все одно подіє. Ви бачите результат наочно та відчуваєте зміни практично починаючи з першого дня дієти, як наслідок, мотивація міцнішає. У системи відсутні будь-які рамки щодо часу прийому їжі та обсягу порцій. Також, дієта є доволі простою, не вимагає якихось особливих зусиль, що не перешкодить її дотриманню як вдома, так і в кафе або на роботі.

ДІєта Дюкана: недоліки

Під час дотримання даного раціону в нашому організмі утворюються кетонові тіла, метою яких є зниження апетиту. Побічним ефектом цього може бути більша втомлюваність під час перших днів дієти. Меню дієти Дюкана може привести до дефіциту вітамінів та мікроелементів, тому радимо додатково пропити вітамінний комплекс. Так само, мала кількість жирів у раціоні - додавайте невелику кількість рослинних жирів. Не дуже важливим, але помітним мінусом, може стати все ж деяка обмеженість дозволених продуктів та способів їх обробки для тих, хто любить готувати.

Дієта Дюкана: протипоказання

Дана система харчування, розроблена П'єром Дюканом, особливо рекомендації щодо першої фази "атаки", розрахована на здорових людей. Тому, перед початком дієти радимо проконсультуватись із лікарем на предмет того, чи підходить вам дієта Дюкана, щоб запобігти проблем зі здоров'ям.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.