Кавунова дієта: загальні відомості
Кавунова дієта належить до так званих монодієт, тобто, полягає у використанні лише одного виду продуктів - у даному випадку, улюблену багатьма гігантську ягоду.
Протягом п'яти днів вам потрібно дотримуватись дієти - харчуйтесь виключно соковитими спілими кавунами. За цей час ви втратите від трьох до семи кілограм. Обмежуючи себе у харчуванні додаткові десять днів, результат можна зробити ще більш вражаючим. Таким чином ви можете втратити ще чотири-п'ять зайвих кілограм.
Найважливішим у кавуновій дієті для нас є те, що кавун низькокалорійний, проте цим не вичерпуються усі його переваги. У цій ягоді у великих кількостях присутні різні види цукру, які сприяють спалюванню жирів у організмі людини. Також кавун є багатим на корисні мінерали та ціні вітаміни. Але будь-яка користь від нього може бути зведена нанівець великою кількістю нітратних добрив. Як перевірити кавун на наявність нітратів? Потрібно кинути шматочок м'якоті у ємність з водою - безпечний для здоров'я кавун здатний лише замутити воду, але збереже свою форму, а його нітратний побратим майже повністю "розчиниться" та забарвить рідину. Крім того, якщо стиснути велику ягоду, то вона затріщить, а ось вирощена за допомогою додавання нітратів - ні в якому разі. М'якоть "благополучного" кавуна має у собі крупинки цукру, а прожилки не товсті і не жовті.
Кавунова дієта: меню
Перший варіант кавунової дієти. Їсти можна лише кавун, із розрахунку на кожні десять кілограм вашої ваги - один кілограм м'якоті великої та солодкої ягоди. Тобто, якщо ваша вага становить шістдесят кілограм, то вам можна з'їдати шість кілограм м'якоті щоденно. Можна практикувати не більше, ніж п'ять днів такої дієти. Уважно спостерігайте за самопочуттям. У деяких людей надлишок кавуна може спровокувати діарею, прояв метеоризму та інші не дуже приємні симптоми. Якщо ж усе добре, сміливо споживайте кавун усі п'ять запланованих днів. Їсти бажано кожні три години. З іншого боку, не рекомендується їсти більше п'яти кілограм кавуна на добу. Позаяк, можливо, для вас зручнішим буде інакший варіант кавунової дієти.
Другий варіант. Із кожним прийомом їжі ви їсте не лише соковиту кавунову м'якоть, а і один або два шматочки підсушеного чорного хліба. Цей варіант також чудово підійде тим, хто відчуває дуже сильний голод сидячи на одному лише кавуні. Цей варіант кавунової дієти ви можете протягом восьми або десяти днів.
На цьому ваш "подвиг" не завершується. Із дієти на основі кавуна потрібно правильно виходити. Саме цьому присвячені наступні десять днів. Протягом цього періоду потрібно обмежувати себе у харчуванні. Для цього снідайте вівсянкою - можна із невеликою кількістю сиру, але без цукру. Посеред дня з'їжте шматочок риби, птаха або м'яса із невеликою кількістю овочевого салату без олії. Ввечері можна "відірватись", повечерявши солідною порцією кавунової м'якоті - із розрахунку на кожні тридцять кілограм вашої ваги одного кілограму ягоди.
Загалом, протягом десяти днів кавунової дієти харчування повинне містити у достатній кількості білки та складні вуглеводи, але мало жирів. Тому, їжте овочі та фрукти у будь-якому вигляді, різноманітні крупи та злакові. Також, не відмовляйте собі у сирі, яйцях, рибі та курятині. Вечеря, яка складається із кавуна і може доповнюватись житнім хлібом, повинна проходити за чотири години до сну - як правило, о 18 годині.
Кавунова дієта: результати та відгуки
Це недорогий спосіб стати стрункіше у кавуновий період. А також "від пуза" наїстися смачною ягодою. Кавунова дієта є дуже приємною та легко переноситься у спекотну погоду. До речі, варто прийняти до уваги, що не варто використовувати ранні ягоди - вони містять велику кількість хімії, що допомагає дозріти їм раніше терміну. Це може привести до отруєння, якщо тільки ви не маєте власного баштану, щоб самостійно вирощувати кавуни. Плюсом дієти на основі кавуна є і те, що при її дотриманні немає відчуття голоду. Крім того, ви не лише здобудете більш струнке тіло, а, також, поліпшите своє здоров'я, адже сік кавуна дозволяє вивести із організму непотрібні та шкідливі речовини. До недоліків дієти варто зарахувати е, що наряду організм втрачає і певну кількість корисних елементів - вони виводяться разом із зайвою рідиною. Також варто відмітити, що за зовнішнім виглядом досить важко визначити, скільки у кавуні нітратів та інших непотрібних для нашого здоров'я хімікатів.
Найбільш вражаючих результатів досягають ті, хто ретельно дотримується усіх рекомендацій кавунової дієти, а по її завершенню нормалізує своє харчування, роблячи його більш здоровим та помірним.
Кавунова дієта: протипоказання
На жаль, не кожному підходить цей досить радикальний засіб позбавлення від зайвих кілограмів. Оскільки дієта має сечогінну дію, то для людини, яка має пісок або каміння у нирках, використовувати її небезпечно - можуть виникнути ниркові коліки. При наявності проблем із серцево-судинною системою необхідно обмежувати споживання рідини, тому кавунова дієта, також, не є підходящою. Для людей, що страждають на цукровий діабет, споживання кавуна є обмеженим невеликими порціями. У випадку, якщо спостерігається знижена кислотність шлункового соку або присутні недуги підшлункової залози, варто утриматись від даної дієти.
Якщо ж у вас відсутні протипоказання за станом здоров'я, завдяки цій ненав'язливій дієті на основі кавуна, ви не лише позбудетесь зайвої ваги, а і очистите організм від шлаків та токсинів, а також покращите своє самопочуття.