Як правильно заморожувати продукти

Тут ми публікуємо інформацію про те які продукти можна заморожувати і як правильно це робити. Ми плануємо описати способи замороження для більш ніж 200 продуктів та страв. Інформація буде постійно доповнюватися та оновлюватися. Якщо у вас є зауваження чи питання, то залишайте їх в коментарях до цієї сторінки. Також якщо вам потрібно щоб ми якнайшвидше описали замороження якогось продукту, тоді також напишіть про це в коментарях.

Щоб додати цю сторінку в закладки вашого браузера натисніть комбінацію клавіш Ctrl+D

Банани

Вони не замерзають цілими фруктами, але їх можна перетворити на пюре для подальшого використання, наприклад у випічці. Перемішайте пюре з цукром та лимонним соком і запакуйте у невеликі контейнери, яких буде достатньо для однієї порції.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців
Використання: розмерзається за ніч у холодильнику, або за 4 години при кімнатній температурі.

Бекон (шпондер)

Заморожуйте тільки свіжий бекон. Копчений бекон може зберігатися довше ніж сирий, перш ніж він згіркне. Щільно загорніть шматки бекону в фольгу чи харчову поліетиленову плівку і запакуйте їх у пластиковий пакет. Якщо ви вже купили в бекон вакуумній упаковці тоді можете класти його в морозилку так як є.
Рекомендований термін зберігання: скибочками загорнутими в фольгу чи поліетиленову плівку: копчений - 8 тижнів, сирий - 3 тижні; цілим шматком загорнутим в поліетиленову плівку чи фольгу: копчений - 8 тижнів, сирий  - 5 тижнів; у вакуумній упаковці, як порізаний чи цілим шматком: копчений або сирий - 25 тижнів
Використання: розмерзається за ніч в холодильнику.

Біла порічка

Ця порічка споріднена з червоною, але вона є солодшою і з виразним смаком. Якщо треба, промийте ягоди, відділіть від хвостиків і висушіть. Заморозьте в один шар на підставці, не загортаючи їх. Коли ягоди затвердіють, спакуйте їх в поліетиленовий мішок і покладіть назад до морозилки. Якщо хочете, можете їх заморозити порічку з цукром. Для цього змішайте ягоди з цукром в пропорції 100 грам цукру на кожні 500 грам порічки, запакуйте в поліетиленовий мішок і заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: порічки розтануть за 3 години при кімнатній температурі, або ви можете їх використовувати, не розморожуючи. Заморожені порічки добре додавати до фруктових салатів.

Букет гарнí

Зробіть декілька таких букетів, зв'язуючи докупи гілочки петрушки, чебрецю та лаврові листки. Складіть всі букети в поліетиленовий мішок чи контейнер і заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: витягніть з морозилки коли знадобиться, та додавайте до страви не розморожуючи.

Буряк

В ідеалі варто заморожувати молоді буряки. Добре помийте їх, зваріть до готовності. Зніміть шкірку та дайте їм добре охолонути. Невеликі буряки аморожуйте повністю, а більші розрізайте на шматки.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців
Використання: розморожуйте в холодильнику

Буряк листовий

Ця форма буряка вирощується заради листя, а не кореня. Стебла готуються як стеблова селера, а листя як шпинат. Якщо ви вирощуєте такий буряк у себе на городі, тоді не зривайте всі стебла одразу з одної рослини. Беріть по декілька стебел з різних рослин. Відділіть зелені листові частини, бланшуйте 2 хвилини, охолодіть, спакуйте в поліетиленові пакети та заморозьте. Стебла що залишилися поріжте на бруски довжиною 5 сантиметрів та бланшуйте 3 хвилини. Дайте їм остигнути, спакуйте в поліетиленовий мішок чи контейнер та покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: можна класти не розморожуючи в кип'яток.

Вино

Якщо у вас залишилося недопите вино після вечірки, ви можете перелити його в маленькі коробочки, закрити кришками та заморозити. В майбутньому його можна буде додати до страв, наприклад до м'яса.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці. 
Використання: розморозьте та додайте до страви.

Відбивні

Запас відбивних зі свинини, телятини чи ягнятини - це напівфабрикати для швидкого приготування у будь який час. Їх можна смажити бепосередньо з морозилки. Покладіть кожну відбивну в окремий поліетиленовий мішок або перекладіть їх пергаментним папером, для того щоб їх можна було легко розділити і ставте заморожуватися.
Рекомендований термін зберігання: свинина - 3 місяці; телятина - 6 місяців; ягнятина - 6 місяців.
Використання: якщо хочете готувати відбивні на грилі, спочатку покладіть їх на решітку грилю на відстані 5 см від місця, де є основний жар. Коли відбивні будуть майже готові, підсуньте їх до основного жару щоб надати їм гарного коричневого кольору. Якщо смажите відбивні на плиті, покладіть їх на попередньо розігріту та змащену пательню. Спочатку готуйте на слабкому вогні. Коли вони будуть майже готові, збільште вогонь, та обсмажуйте з обох боків до коричневої скоринки. Поступове просмажування є ключовим моментом у приготуванні соковитого м'яса з ніжним смаком. Якщо у вас є достатньо часу, або ви віддаєте перевагу розмороженому м'ясу, тоді покладіть відбивні разом з обгортками в на ніч в холодильник, а далі готуйте як зазвичай.

Відвар/Бульйон

Зваріть овочевий, м’ясний чи інший бульйон, як ви це робите завжди, процідіть, залиште остигати, а потім заберіть зайвий жир. Щоб зекономити місце в морозилці ви можете виварити його на дві третини. Залийте концентрований відвар у форми для льоду та покладіть до морозилки. Коли він замерзне, перекладіть кубики в поліетиленовий мішок та поверніть до морозильної камери.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: розігрійте на малому вогні, та розбавте водою.

Волоський горіх

Очищені від шкарлупи горіхи будуть зберігати свою свіжість в морозилці до року. Їх можна морозити як половинками, так і нарізаними, але не треба їх солити. Складіть їх в маленькі коробочки та заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: вони розмерзнуться за 3 години при кімнатній температурі.

Гриби

Незважаючи на та ще що гриби є доступними протягом всього року, деколи виникає потреба їх заморозити. Гриби малого розміру можна заморожувати цілими як свіжі так і попередньо приготовані. Великі гриби поріжте на шматки та швидко обсмажте на маслі. Їх не треба попередньо бланшувати, хіба що якщо вони брудні. Достатньо просто протерти їх сухою ганчіркою. І ще одне: не знімайте шкірку з грибів. Маленькі гриби спочатку заморозьте поодинці, а потім запакуйте в поліетиленовий мішок. Більші гриби, які ви нарізали та обсмажили на маслі, спакуйте в пакети відповідно до ваших потреб.
Рекомендований термін зберігання: свіжі - 1 місяць; приготовані - 3 місяці.
Використання: заморожені гриби можна додавати в супи, соуси  чи рагу прямо з морозилки. Маленькі цілі гриби можна обсмажувати на маслі без попереднього розморожування.

Грінки

Ці смачні маленькі шматочки смаженого хліба які додають до супів та салатів добре замерзають. Наріжте кубиками чи смужками черствий білий хліб без скоринки і обсмажте на пательні до рум'яного кольору. Викладіть шматочки на серветку. Коли вони остигнуть, спакуйте їх в поліетиленовий мішечок та покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.
Використання: викладіть грінки бепосередньо з морозилки в гарячу духовку (220 градусів) на 5 хвилин щоб підсушити їх, і використовуйте за приначенням.

Горіхи

Всі види горіхів будуть зберігати свіжіть і не будуть висихати в морозилці десь до року. Їх можна заморожувати цілими, нарізаними чи підсмаженими але не соленими. Складіть їх в маленькі коробочки або фольгу та заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: свіжі - 1 рік; якщо змащені маслом та підсмажені - 4 місяці.
Використання: заморожені горіхи розтануть за 3 години при кімнатній температурі.

Вегетаріанське горіхове масло також добре зберігається в морозилці. Горішки кеш'ю, волоські горіхи, лісові горіхи чи горіхи-пекан можуть стати смачною заміною арахісу. Покладіть 200-250 грам подрібнених горіхів та 3 столові ложки архісової олії в блендер. Збивайте доки маса не стане однорідною. Розфасуйте в маленькі жорсткі контейнери, закрийте кришками, та поставте дату замороження.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: масло розтане за 2-3 години при кімнатній температурі.

Гуска

Купуйте молоду гуску з невеликою кількістю жиру. Зазвичай їх продають вже попередньо обробленими для приготування. Але якщо ви ріжете її власноруч, тоді необхідно потримати в холодильнику 5 днів перед тим як класти її в морозилку. Общипайте, випотрошіть, та витріть гуску вологою ганчіркою всередині та ззовні. Далі зв'яжіть її, для того щоб вона займала менше місця та обгорніть фольгою. Запакуйте в поліетиленовий мішок та витисніть з нього якомога більше повітря. Покладіть гуску в морозилку, і не забудьте що потрухи треба зберігати окремо.
Рекомендований термін зберігання: Гуска це досить жирне м'ясо, тому вона має невеликий термін зберігання  - 4 місяці, потрухи  - 2 місяці.
Використання: розморожується в упаковці за 24-36 годин у холодильнику.

Дріжджі

Практично завжди є можливість купити свіжі дріжджі. Але якщо ви готуєте багато дріжджового тіста, тоді варто їх заморозити. Якщо ви купили дріжджі одним великим шматком, тоді розфасуйте їх по порціях і загорніть у фольгу. Потім спакуйте їх до поліетиленового мішка, зав'яжіть і покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць. 
Використання: розтануть за 30 хвилин при кімнатній температурі.

Естрагон

Ця трава  гарно підходить до страв з курки, риби та яєць і легко заморожується. Якщо ви її часто використовуєте, тоді варто заморозити певну кількість. Естрагон не треба бланшувати. Просто помийте його, поріжте на шматки, та розфасуйте порціями в маленьких контейнерах. Також можна скласти естрагон у форми для льоду, залити водою, заморозити, а потім перекласти кубики льоду в поліетиленовий мішок.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: можна додавати безпосередньо до страви, або попередньо розморозити.

Желе

Чисте желе є не дуже придатне для заморожування. Воно стає гранульованим та мутним. Якщо желе зроблене зі згущеного молока, тоді його можна заморожувати.

Індичка

Ціла індичка займає багато місця в морозилці, тому не варто зберігати її довго. Ви можете купити індичку за декілька днів чи тижнів до того як будете її готувати. Свіжу індичку треба покласти до морозилки якомога швидше.
Якщо у вас залишилося трохи печеної індички, її можна нарізати на шматки і також заморозити. Загорніть кожен шматок у вологонепроникний папір. Добре запакуйте шматки індички в контейнер або поліетиленовий мішок щоб запобігти їх пересиханню. Також м'ясо можна дрібно нарізати, розмішати з соусом і зберігати в контейнері в морозилці для подальшого використання у м’ясних пирогах, з макаронами чи у стравах з рисом.
Також ви можете використати рештки індички для приготування відварів чи бульйонів, які потім також можна спакувати в жорсткі контейнери і заморозити. Не забудьте залишити 1-2 сантиметри вільного місця у контейнері.
Рекомендований термін зберігання: свіжа птиця - 6 місяців; приготована - 1 місяць. 
Використання: свіжу індичку розморожуйте в холодильнику перед приготуванням. Маленька птиця буде розмерзатися до 2 днів, а велика 3-4 дні. Приготовану індичку треба розморожувати просто в контейнері у холодильнику, перед вживанням в їжу. М’ясо в соусі потрібно розігрівати на маленькому вогні, попередньо не розморожуючи.

Йогурт

Фруктові йогурти досить добре зберігаються в морозилці, але вони можуть розшаруватися під час танення, хоча збивання покращить їх текстуру. Але йогурт який продається в багатьох магазинах, досить добре зберігається в холодильнику, тому переважно нема потреби його морозити. Якщо ж вам далеко їздити до магазину, то заморожений йогурт буде непоганим виходом у цій ситуації.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць. 
Використання: він розтане за ніч у холодильнику.

Кабачок цукіні

Найкраще морозити молоді кабачки довжиною 7-10 сантиметрів. Протріть їх ганчіркою, поріжте на шматочки товщиною 1 сантиметр. Бланшуйте шматочки 1 хвилину, дайте їм стекти та остигнути, тоді заморозьте на підставці в один шар. Потім перекладіть шматочки в поліетиленовий мішок чи контейнер. Також їх можна потушкувати на маслі приблизно 1 хвилину, охолодити, спакувати в контейнери чи поліетиленові мішки та покласти до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: готуйте не розморожуючи, поки шматочки не зм’якнуть і не підрум’яняться. Або нехай спочатку розтануть на друшляку, а потім використовуйте їх за рецептом.

Кава

Натуральну каву варто заморожувати лише за умови, що вона свіжа. Зерна мають бути свіжо засмажені. Запакуйте їх у товсті поліетиленові мішки, та щільно закрийте, щоб туди не потрапило повітря. Так само можна зробити з меленою кавою. Якщо ви купили каву в заводській герметичній упаковці, тоді її можна заморожувати без додаткового пакування. Розчинну каву, яка продається в банках, треба розфасувати малими порціями у товсті поліетиленові мішки. Витісніть з них якнайбільше повітря, міцно закрийте та покладіть у морозильну камеру.
Щоб заморозити зварену каву, спочатку охолодіть її, залийте у форми для льоду та поставте в морозилку до повного замерзання. Далі запакуйте кожен кубик у фольгу, складіть їх у контейнер і покладіть до морозилки. Ці кубики можна використовувати для охолодження кави, при цьому не розбавляючи її.
Рекомендований термін зберігання: свіжо засмажені зерна кави - 1 рік; свіжо змелена та розчинна кава, запакована в поліетилен - 3 місяці.
Використання: можна використовувати бепосередньо з морозилки.

Консервована їжа

Якщо ви часто готуєте багато страв з консервованих продуктів, тоді можливо дешевше буде купити більші упаковки консервів. Всі залишки продуктів з консервної банки розділіть на порції та складіть в жорсткі контейнери. Не кладіть цілі консерви до морозилки! Залишки м'ясних консервів треба класти до морозилки якомога швидше, в ідеалі зразу після відкриття.
Деякі консервовані продукти можуть змінювати текстуру внаслідок замороження.         
Рекомендований термін зберігання: м'ясні консерви - 2 місяці, фрукти - 6 місяців.

Копчена риба

Свіжо закопчена риба може бути заморожена без проблем. Але переконайтеся, що риба добре загорнута тому, що її сильний запах може передатися іншим продуктам в морозильній камері.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: можна використовувати прямо з морозилки.

Лосось

Як і будь-яка риба, лосось має бути абсолютно свіжим перед замороженням. В ідеалі риба має бути впіймана або куплена живою, і замороженою в той же день.
Зніміть луску, почистіть всередині, ретельно промийте під проточною холодною водою, дайте воді стекти і підсушіть рибу. Її можна залишити цілою або порізати на декілька шматків, а ще можна відрізати голову та хвіст і поділити на стейки товщиною 2,5 сантиметра. Загорніть шматки у товстий поліетилен і покладіть в морозилку.
Якщо ви хочете заморожувати рибу повністю вона не має бути товстішою за 5 сантиметрів. Для того щоб не дати лососеві засохнути в морозилці можна зробити покриття з льоду на ньому. Щоб зробити це покладіть не загорнуту рибу в морозилку і тримайте доти, доки вона затвердіє. Витягніть його, і опустіть на декілька секунд у свіжу холодну воду. Після цього на рибі утвориться тоненька плівка з льоду. Знову покладіть до морозилки. Повторюйте ці дії три рази з півгодинним інтервалом. Потім загорніть рибу в поліетиленовий мішок і поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: якщо риба ціла або порізана на великі шматки, тоді вона має танути в холодному місці. Для цілого лосося треба 24 години. Стейки можна готувати не розморожуючи.

Майонез

Це один з небагатьох продуктів, які не варто заморожувати. Він розділяється під час танення і потім не хоче змішуватися до однорідної консистенції.

Маргарин

Його можна заморожувати загорнутим у фольгу чи поліетиленовий мішок.
Рекомендований термін зберігання: 5 місяців.
Використання: розтане за ніч у холодильнику.

Масло

Залиште масло в його оригінальній упаковці і обгорніть зверху фольгою або покладіть в поліетиленовий мішок. Це потрібно зробити тому, що масло легко вбирає інші запахи в морозилці.
Рекомендований термін зберігання: звичайне масло - 6 місяцв, солене масло 3 місяці.
Використання: розмерзається при кімнатній температурі за 10-15 хвилин.

Масляний крем

Добре замерає. Особливо добре заморожувати шоколадний або кавовий крем, оскільки при цьому зберігається його смак і аромат. Рекомендовано використовувати натуральні ароматизатори та добавки. Для ароматизації краще використовувати стручкову ваніль у вигляді екстракту чи цукру, оскільки синтетичний замінник може втрачати смак.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: розмерзається при кімнатній температурі. Для розморожування 250 г. крему треба 2-3 години.

Мізки

Промийте мізки та висушіть. Видаліть наскільки це можливо оболонку та плівки. Розділіть на частини, спакуйте їх в поліетиленові харчові мішки і покладіть у морозильну камеру.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці
Використання: розмерзається за ніч в холодильнику, або за 3 години при кімнатній температурі.

Млинці (Налисники)

Якщо ви зробите більше млинців  ніж потрібно на один раз, решту ви можете заморозити. Складіть їх один на другий, перекладаючи пергаментним папером. Обгорніть всі перекладені млинці фольгою та заморозьте. Якщо вони з начинкою, тоді для зберігання потрібен контейнер. Складіть їх туди і закрийте кришкою чи фольгою.
Рекомендований термін зберігання: млинці без начинки - 4 місяці; з начинкою - 2 місяці.
Використання: млинці без начинки - розгорніть, розгорніть і залиште при кімнатній температурі на 20 хвилин. Далі їх можна використовувати як захочете. Якщо млинці товсті, тоді можна їх розігрівати в духовці. Розкладіть їх на деко для випічки, прикрийте фольгою і розігрівайте 10 хвилин  при температурі 200 градусів. Також можна розігрівати на легко змащеній жиром сковорідці приблизно 30 секунд з кожної сторони. Млинці з начинкою можна посипати тертим сиром, та запікати в духовці 30 хвилин при температурі 200 градусів.

Молоко

Пастеризоване молоко не варто заморожувати через те, що під час заморозки з нього відділяється жир. Найкращим виходом для створення запасу молока є купівля молока тривалого зберігання. Але якщо ви все ж вирішили заморозити гомогенізоване молоко не кладіть його до морозилки в пакеті чи пляшці в якій воно продається, бо така упаковка розірветься. Перелийте молоко у пластиковий контейнер і залиште зверху 2-4 сантиметри вільного місця. Закрийте контейнер і покладіть в морозилку.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць.
Використання: воно розтане за ніч у холодильнику.

Морква

Вона продається цілий рік у магазинах, але на зиму ви можете заморозити маленькі морквочки щоб потім використовувати їх у своїх стравах чи для декорування. Обшкребіть морквини, відріжте вершки. Якщо вони малі, тоді залиште цілими, а великі поріжте на кружечки або кубики. Побланшуйте в окропі цілі морквини 3 хвилини, а шматочки 2 хвилини. Зразу охолодіть в крижаній воді, дайте їм висохнути та спакуйте в поліетиленові мішки. щоб морквини були розділеними розкладіть їх у більшому мішку в один ряд у морозилці. Коли вони затвердіють запакуйте їх щільніше.
Для економії місця в морозильній камері можна потерти моркву на грубій терці. Якщо плануєте зробити заготовку для супів, обсмажте натерту моркву в олії, охолодіть і складіть у жорсткий контейнер, а потім заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: можна готувати прямо з морозилки кинувши в киплячу воду чи на сковорідку.

Нирки

Зі свіжих нирок потрібно видалити жир та плівку, а потім промити їх та висушити. Розкладіть нирки на підносі та заморозьте. Потім складіть заморожені нирки в поліетиленовий мішок. Можна ще додатково замотати кожну нирку в пергамент перед тим як класти їх до мішка. Якщо ви купили вже почищені нирки в магазині, і не плануєте їх зразу готувати, тоді негайно покладіть їх до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: нирки можна смажити на малому вогні не розморожуючи, але це при умові що ви зняли з них попередньо плівку. Якщо плівка не знята, тоді зачекайте, нехай нирки розтануть і готуйте за власним рецептом.

Ожина

Ці ягоди дуже добре заморожуються, зберігаючи свій особливий смак і аромат. Якщо потрібно, помийте ожину на друшляку під холодною водою. Висушіть, складіть в поліетиленові мішки та заморозьте. Якщо ягоди роздавлені, тоді зробіть з них пюре. Помийте ожину, але не висушуйте її. Покладіть до каструлі мокрі ягоди і додайте 100 грам цукру на кожні пів кілограма ожини, злегка потушкуйте. Коли ягоди розм'якнуть, перемніть їх, охолодіть та спакуйте в жорсткі контейнери залишивши 1-3 сантиметри вільного місця, потім заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: цілі ягоди і пюре  - 1 рік.
Використання: для розмороження ягоди покладіть на ніч у холодильник. Для пюре має бути достатньо потримати його 3 години при кімнатній температурі.

Палтус (Камбала)

Палтус треба заморожувати коли він є дуже свіжим. Почистіть рибу від нутрощів, відріжте голову хвіст та плавники. Промийте під проточною холодною водою та підсушіть. Почищену рибу можна морозити цілою, а також її можна розділити на стейки чи філе. Добре загорніть кожен шматок у поліетиленовий пакет і заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці. 
Використання: цілу рибу треба розморожувати в холодильнику. Це займе приблизно 5 годин на кожні 500 грам. Філе чи стейки можна готувати безпосередньо з морозилки.

Паштет

Він добре заморожується але ненадовго. До багатьох паштетів додають бекон який має короткий термін зберігання. Приготуйте свій улюблений паштет та спечіть його якщо потрібно. Коли остигне, накрийте фольгою форму для запікання та ставте в морозилку. Або можете викласти його з форми та порізати на зручні для вас шматки, і, загорнувши в фольгу, скласти в морозилку.
Рекомендований термін зберігання: паштет з беконом - 1 місяць; інші види паштету - 3 місяці.
Використання: паштет розтане за ніч у холодильнику, або за 6 годин при кімнатній температурі.

Петрушка

Зелень петрушки можна заморожувати як цілою так і нарізаною. Не потрібно її попередньо бланшувати. Просто промийте, просушіть, а потім заморозьте. Цілі стебла петрушки складіть у фольгу чи поліетиленовий мішок. Подрібнену петрушку можна зберігати порціями в маленьких пластикових контейнерах. А ще зелень можна скласти у форми для льоду і залити водою. Після того як вода замерзне, треба перекласти кубики в пластиковий мішок. Корінь петрушки перед замороженням треба добре промити та висушити. Поріжте корені на кружальця чи смужки та складіть у пластиковий пакет.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: Додавайте до супів, соусів чи інших страв просто з морозилки. Заморожені цілі стебла петрушки можна нарізати, не розморожуючи.

Печінка

Багата на залізо печінка є чудовою стравою для всієї сім'ї. Вона також добре замерзає як в сирому вигляді так і в готовому. Спершу добре промийте її, видаліть всю кров та кровоносні судини та висушіть. Поріжте її на шматки, та обгорніть пергаментом. Розділіть на порції, запакуйте в поліетиленові мішки та поставте заморожуватися. Якщо ви заморожуєте приготовану печінку, тоді  запакуйте її в контейнер і переконайтеся що шматочки печінки покриті підливою. Закрийте контейнер і кладіть в морозилку.
Курячу печінку треба очистити від зеленкуватих частин жовчного міхура, помити, обсушити та скласти в поліетиленові мішки чи контейнери.
Рекомендований термін зберігання: свіжа - 3 місяці; приготована - 2 місяці.
Використання: свіжу печінку розморожуйте в холодильнику доти, доки вона не почне ставати м'якою, поріжте її, та готуйте як зазвичай. Печінку не можна готувати надто довго. Готова печінка всередині повинна бути блідо рожевою. Приготовану печінку можна розігрівати прямо з морозилки. Курячу печінка треба розморожувати в холодильнику доти поки не почне ставати м'якою.

Піца

Більшість готових магазинних піц можна заморожувати. Якщо ви робите піцу самі, тоді і в цьому випадку нема проблем. Приготуйте піцу з будь якою начинкою, це можуть бути помідори, шинка, гриби, сир, молюски та спечіть її в духовці. Після того як вона вистигне, заморозьте кожну піцу окремо не загортаючи. Далі кожну заморожену піцу, чи її шматок, загорніть у фольгу, запакуйте це все в поліетиленовий мішок і поверніть назад до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці.
Використання: розігрівайте в духовці приблизно 35 хвилин при температурі 200 градусів. Або залиште розморожуватися на 2 години при кімнатній температурі та потім розігрівайте її 15 хвилин при температурі 200 градусів.

Полуниця

Їх не дуже добре морозити цілими, бо вони стають занадто м'якими після танення. Але з них можна зробити смачне пюре, яке потім можна додавати до морозива чи суфле. Щоб приготувати пюре просто перетовчіть чисті сухі фрукти, додайте цукру до смаку та розмішайте. Коли цукор розчиниться, запакуйте пюре в жорсткі поліетиленові контейнери, залишивши зверху 1-2 сантиметри вільного місця. Закрийте кришкою і ставте замерзати.
Якщо ж ви все таки вирішили заморозити цілі ягоди, тоді це потрібно робити без цукру. Виберіть тверді та сухі полуниці - чим менші тим краще. Заберіть чашолистки, легенько зітріть з них зайву землю, але в жодному разі не мийте. Запакуйте ягоди в поліетиленові мішки і покладіть в морозилку так, щоб вони лежали в один ряд. Коли полуниці затвердіють, потрясіть мішок. Плоди опиняться внизу мішка. Витисніть з мішка якомога більше повітря та зав'яжіть. Для додаткового захисту можете покласти мішечки з полуницями в жорсткий контейнер. Ще кращий результат буде, якщо ви будете заморожувати кожну полуницю окремо. Розкладіть їх на підставці чи тарілці, покладіть до морозилки та дочекайтеся поки вони затвердіють. Далі перекладіть ягоди в поліетиленовий мішок чи контейнер та поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: фрукти розтануть за 3 години при кімнатній температурі. Використовуйте цілі фрукти коли вони ще не повністю розмерзлися. Пюре розтане при кімнатній температурі також за 3 години і його можна використовувати за призначенням. Можна прискорити розмерзання пюре поставивши контейнер у воду. Якщо вам потрібне гаряче пюре, тоді його можна розігрівати на малому вогні, попередньо не розморожуючи.

Потрухи

Вони мають менший термін зберігання ніж м'ясо птиці.Їх треба зберігати окремо в поліетиленових мішках. Печінку можна запакувати окремо для подальшого приготування, а решту потрухів можна використати в супах чи підливах.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: вони розмерзнуться у холодильнику за ніч.

Ревінь

Купуйте ревінь на початку сезону, поки стебла молоді та ніжні. Помийте його, обріжте кінці, та розділіть на шматочки довжиною 2,5 сантиметра. Бланшуйте 1 хвилину, швидко остудіть і спакуйте в поліетиленовий пакет. Ревінь можна заморожувати і в сирому вигляді, але він займає більше місця та втрачає колір. Його також можна потушкувати, підсолодити, перетовкти, та заморозити у вигляді пюре в жорсткому контейнері. Залиште зверху контейнера 1-3 сантиметра вільного місця та закрийте кришкою.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: викладіть заморожений ревінь в каструлю, додайте стільки води щоб він не пригорав, та додайте 90-100 грам цукру на кожні пів кілограма ревеню. Варіть на слабкому вогні до готовності. Для пирогів та тортів ревінь попередньо треба розморозити. Пюре розтане при кімнатній температурі десь за 3 години.

Рис

Він добре замерзає, але його розморожування і розігрівання займає стільки ж часу, які  звичайне приготування, тому недоцільно тримати його в морозилці. Але якщо у вас залишився зайвий рис після приготування, заморозьте його для фарширування овочів чи для супу. Спакуйте рис у поліетиленовий пакет, але залиште в ньому трохи місця. Покладіть до морозилки та дочекайтеся щоб рис наполовину замерз. Потріть пакет обома руками щоб розділити зерна рису, і поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: заморожений рис можна додавати прямо в гарячий суп, який потім знову треба довести до кипіння. Щоб використати його для фарширування, розморожуйте рис одну годину при кімнатній температурі.

Рідке тісто (Кляр)

Приготуйте тісто, як ви звичайно це робите. Розділіть на порції та помістіть тісто в жорсткі контейнери, залишивши зверху 1-2,5 см вільного місця. Закрийте та поставте в морозилку. Не забудьте, що контейнер має стояти вертикально доки тісто не замерзне.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці
Використання: залиште тісто танути хоча б на 2 години

Салат-латук

Оскільки в ньому дуже багато води, латук після заморожування та розморожування не буде добрим для салатів. Однак його можна стушкувати  і потім заморозити.

Салатні овочі

Латук, помідори, водяний крес, огірки зелена цибуля є не дуже добрими для вживання в їжу після замороження. Вони стають мокрими та дуже м'якими.

Свинина

Для більшості сімей є недоцільним купувати м’ясо цілої свині для подальшого замороження, адже сумнівно що вам знадобиться ціла голова чи всі ніжки. До того ж свинина має менший термін зберігання (6 місяців), ніж інші види м'яса через свою жирність. Тому не варто купувати більше свинини, ніж ви можете з'їсти за цей період. Зробіть собі запас з окремих свіжих шматків куплених у магазині. Вибирайте таку свинину, яка має світле рожеве м'ясо і кремово-білий жир.
Перед тим як класти до морозилки, зріжте зайвий жир та додатково обмотайте кістки щоб вони не пробили упаковку. Далі добре загорніть шматок у фольгу чи поліетиленовий мішок і кладіть до морозилки. Перед тим як класти відбивні до поліетиленового пакету, треба спочатку заморозити кожну окремо або перекласти їх воскованим папером. Це потрібно для того щоб вони не злипалися.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: щоб розтанути в холодильнику свинині треба приблизно 5 годин на кожних 500 грам, або її можна готувати в духовці при температурі 180 градусів не розморожуючи. На це треба приблизно годину на кожних 500 грамів м’яса. Як готувати відбивні дивіться відповідний пункт.

Серце

Можна заморожувати як сире, так і приготоване серце. Для початку очистіть його від зайвого жиру та кровоносних судин і добре промийте у холодній воді. Дайте час воді стекти та підсушіть серце. Складіть його в поліетиленові мішки та покладіть в морозилку. Або зваріть чи стушкуйте очищене серце і складіть у пластикові контейнери.
Рекомендований термін зберігання: сире  - 3 місяці, приготоване - 2 місяці.
Використання: для того щоб 500 грамів свіжого серця розмерзлося в холодильнику треба приблизно 5 годин. Приготоване серце можна розігрівати без попереднього розморожування.

Скумбрія

Риба повинна бути абсолютно свіжою перед тим як класти її в морозилку, і скумбрія не винятком. Ця риба є досить жирною, і є приємною на смак. Випотрошіть рибу, та, якщо треба, відріжте голову, хвіст і плавники. Добре промийте під холодною проточною водою та обсушіть. Загорніть кожну рибку в поліетиленовий мішок та витисніть з нього якомога більше повітря, тоді кладіть в морозилку.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці.
Використання: витягнувши з морозилки, її можна зразу готувати.

Смалець

Він добре зберігається в холодильнику але його також можна морозити, якщо його добре загорнути. 
Рекомендований термін зберігання: 5 місяців.
Використання: розмерзається за ніч в холодильнику.

Солодкий перець

Неважливо якого кольору перець ви виберете, плоди можуть бути жовті, червоні чи зелені. Головне, щоб вони були твердими з гладкою шкіркою. Помийте або протріть їх, відріжте стебла і заберіть насіння та мембрани. Поріжте на половинки, смужки або кільця. Бланшуйте половинки 3 хвилини, а смужки і кільця - 2 хвилини. Дайте їм остигнути, спакуйте в поліетиленовий мішок і покладіть до морозилки. Якщо ви не плануєте довго зберігати перець, тоді можете його не бланшувати.
Рекомендований термін зберігання: бланшований - 1 рік; сирий - 3 місяці.
Використання: можна без розмороження класти в каструлю або на сковорідку. Але, якщо потрібно, то можна і розморозити.

Соуси

Заморозьте певну кількість білого, коричневого та томатного соусу для подальшого їх використання в багатьох стравах. Немає проблем в тому, щоб зробити велику кількість соусу. Тому приготуйте літру або навіть дві соусу, та заморозьте його в півлітрових контейнерах. Потім їх можна буде використовувати в такому вигляді, або в якості основи для інших соусів.
Із 500 грамів основного білого соусу який розтанув можна зробити:
- грибний соус  додавши 70 грам тушкованих грибів та приправи.
- сирний соус додавши 50 грам тертого сиру та готової гірчиці.
- цибульний соус додавши велику цибулину, яку попередньо треба подрібнити, потушкувати на маслі доки не стане м'якою, та перетерти на пюре. Також додайте спеції.
- креветковий соус додавши 50 грам креветок та вичавивши туди лимонного соку.
Таким самим способом основний коричневий соус чи іспанський соус можна швидко перетворити у велику кількість інших існуючих соусів таких як мадера (madeira), шасер (chasseur), бігарад (bigarade).
Томатний соус можна використати для надання цікавого смаку м'ясу, овочам, стравам з макаронів чи як основу соусу для барбекю. І не забудьте, що готові соуси, такі як м'ясний, хлібний, карі чи яблучний,
також добре замерзають і можуть зекономити вам час у майбутньому.
Залийте соуси в жорсткі контейнери, залиште зверху 1-2 сантиметри вільного місця, закрийте кришкою та ставте до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: білий та коричневий соуси - 6 місяців; томатний та яблучний соуси - 1 рік; м'ясний, карі та хлібний соуси - 3 місяці. 
Використання: яблучний соус треба розморожувати при кімнатній температурі. Решта соусів розігрівайте на малому вогні на тонкій сковорідці з антипригарною поверхнею, та додайте спеції за потреби. Білий соус треба збивати під час розігрівання.

Спагеті

Їх також можна успішно заморожувати. Але, у більшості випадків, це є зайвою тратою вільного місця в морозильній камері, оскільки свіжі спагеті готуються досить швидко. Якщо ж вам таки треба заморозити їх, тоді трохи не доваріть їх, охолодіть у друшляку під холодною проточною водою. Струсіть зайву воду і зачекайте, нехай спагеті підсохнуть. Спакуйте в поліетиленові мішки, та покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 місяць. 
Використання: покладіть замерзлі макарони в кип'ячу воду. Коли вода знову закипить відцідіть їх і можете подавати на стіл.

Спеції

Після 3-4 місяців їхній смак стає гострим або прісним. Тому, щоб зберегти їх справжній смак, найкраще буде не залишати в морозилці контейнер з спеціями більше ніж на 2 місяці.

Стейки

М'ясо для стейків треба спочатку розділити на окремі порції. Потім заморозьте кожен шматок окремо без обгортки. Коли стейки замерзнуть, витягніть їх з морозилки, обгорніть поліетиленом або перекладіть пергаментним папером. Спакуйте декілька штук в поліетиленовий мішок  і покладіть в найхолодніше місце морозилки для швидшого замерзання.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: стеки можна розморожувати в упаковці в холодильнику, або приготувати, не розморожуючи. Щоб підсмажити на грилі заморожені стейки, для початку покладіть їх на гриль, але на відстані 5 сантиметрів від того місця, де ви зазвичай смажите звичайний стейк. Коли стейк буде майже готовий, підсуньте його до вогню, щоб він підрум'янився. Щоб підсмажити заморожений стейк, покладіть його на змащену жиром і розігріту сковорідку, та готуйте на малому вогні. Коли ви побачите що стейк майже готовий, збільште газ та підсмажуйте м'ясо з обох боків доки воно не стане коричневим.

Стручкова квасоля

Збирайте квасолю поки вона ще молода. Якщо потрібно, відріжте кінчики стручків та жилку що є між стулками. Наріжте на великі шматки і бланшуйте 2 хвилини. Охолодіть, обсушіть і спакуйте в поліетиленовий мішок. У цьому випадку стручки змерзнуться докупи і їх прийдеться розморожувати всіх разом. Щоб було простіше брати тільки необхідну кількість квасолі, її треба попередньо заморозити кожен шматочок окремо. Для цього розкладіть порізані стручки квасолі на підставку і покладіть до морозилки. Коли вони затвердіють, перекладіть у поліетиленовий мішок та поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: кладіть не розморожуючи в окріп.

Суп

Можна приготувати подвійну чи навіть потрійну порцію будь-якого вашого улюбленого супу, та заморозити надлишок. Для початку охолодіть та зберіть зверху зайвий жир. Найкраще буде додати молока чи сметани після розмороження. Перелийте суп у жорсткі контейнери, залишивши зверху 1-2,5 сантиметра вільного місця, добре закрийте кришкою та заморозьте.
Рекомендований термін зберігання: 3 місяці. 
Використання: потримайте закритий контейнер під гарячою водою, доки трохи не відтане. Бульйони та м'ясні супи можна розігрівати в каструлях на маленькому вогні. Не кип'ятіть суп. Додайте приправи перед подачею на стіл.

Телятина

Свіже пісне теляче м'ясо добре заморожується. Лопатка і грудинка добре підійде для смаження чи тушкування; обрізки підуть на гуляш, рагу,фрикадельки, чи на м'ясний пиріг; з філе можна зробити ескалопи чи відбивні.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: розморожуйте цілу ніч у холодильнику, а далі використовуйте за рецептом.

Трави

Більшість трав добре замерзають - базилік, м'ята, петрушка, зелена цибуля, естрагон та інші. Всі вони не втрачають цінності після замороження, тому можете заморожувати майже всі трави, які ви часто використовуєте. Їх не потрібно бланшувати, але обов'яково промийте та висушіть їх перш ніж класти до морозилки цілими чи нарізаними.
Цілі трави просто пакують в поліетиленові мішечки. Зелень петрушки, кропу, цибулі і лаврові листки пакують разом і використовують як букет гарні.
Дрібно нарізані трави фасуються на порції та зберігаються в маленьких пластикових контейнерах. А ще можна скласти трави у форми для льоду та залити водою. Після того як вода замерзне можна перекласти кубики льоду в поліетиленовий пакет.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: додавайте в рагу, супи чи соуси прямо з морозилки.

Фарш

Будь-який фарш, приготований за вашим рецептом, можна заморозити. Розділіть його на необхідні за величиною порції, складіть в поліетиленові мішки, запакуйте, та заморозьте. Якщо ви плануєте пізніше пекти фарш, тоді можете скласти його в контейнери з фольги. Пісний м’ясний фарш зі спеціями також можна запакувати і заморозити. Коли буде треба, можна взяти необхідну кількість фаршу і змішати його з салом і яйцями.
Рекомендований термін зберігання: готовий фарш -1 місяць; пісний фарш - 6 місяців; фарш для ковбаси - 2 місяці. 
Використання: готовий фарш розтане за ніч в холодильнику, тоді нафаршируйте ним тісто, м’ясо чи рибу та спечіть. Якщо фарш є в контейнері з фольги, тоді його можна пекти не розморожуючи. Сухий фарш можна використовувати не розморожуючи.

Форель

Як і будь-яку рибу, форель треба заморожувати коли вона є абсолютно свіжа. Випотрошіть рибу, якщо потрібно, відріжте голову хвіст та плавники. Добре промийте під холодною проточною водою та просушіть. Загорніть кожну рибку в поліетиленовий пакет, витисніть якомога більше повітря, зав’яжіть мішок і покладіть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 2 місяці. 
Використання: можна готувати не розморожуючи.

Цибуля різанець

Поріжте цибулю в маленькі пластикові контейнери розміром в одну порцію. Або можете скласти по столовій ложці нарізаної цибулі у фольгу і покласти в морозильну камеру.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців
Використання: можна з морозилки додавати бепосередньо в салат чи суп, або використовувати для прикрашання страв.

Цибуля шалот

Як і звичайна цибуля, шалот добре зберігається і без замороження. Але якщо вам більше підходить приготувати його та заморозити, тоді ви можете це легко зробити. Очистіть цибулини, бланшуйте їх цілими 2 хвилини, а порізані - 1 хвилину. Охолодіть, обсушіть, і заморозьте не загортаючи. Після того як цибулини замерзнуть, спакуйте їх в поліетиленовий мішок. Добре загорніть мішок, щоб запах цибулі не передався іншим продуктам в морозилці.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: можна додавати не розморожуючи до рагу чи соусів.

Чай

Ви можете заморозити надлишок свіжо завареного міцного чаю і використати його для охолодження гарячого чаю, або додавати до коктейлів чи пуншів. Залийте проціджений чай у форми для льоду, та покладіть до морозилки. Витрясіть заморожені кубики чаю в поліетиленовий мішок та поверніть до морозилки.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.

Чебрець

Ця приправа добре заморожується. Помийте та висушіть рослини, бланшувати не потрібно. Поріжте листочки на дрібні шматки, та розфасуйте по маленьких пластикових контейнерах, чи загорніть у фольгу, та поставте до морозилки. Цілі гілочки чебрецю можна зв'язати з гілочками петрушки та лаврового листка і зробити букет гарні.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців. 
Використання: додавайте до страв з помідорів, макаронів чи пікантного фаршу. Використовуйте невелику кількість.

Чорна смородина

Для замороження цілих ягід відберіть спілі але тверді ягоди, а решту відкладіть для виготовлення соку. Відділіть ягоди від хвостиків, якщо потрібно помийте, та висушіть. Спакуйте їх в поліетиленові мішки з цукром або без нього. На 500 грамів смородини треба взяти 150 грамів цукру. Також ягоди можна попередньо заморозити на підставці, ні у що не загортаючи, а вже потім класти до мішка.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік.
Використання: треба 3 години щоб ягоди розмерзлися при кімнатній температурі.

Чорниці

Купуйте чорниці які мають синювато-чорний колір і є спілими та твердими. Очистіть ягоди від плодоніжок, промийте та висушіть. Розкладіть чорниці на підставці чи тарілці в один шар та покладіть до морозилки. Коли ягоди замерзнуть, спакуйте їх в поліетиленові мішки та покладіть до морозильної камери.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: можна використовувати не розморожуючи, або залиште на 3 години при кімнатній температурі.

Шинка

Шинка має обмежений термін заморожування тому що, велика кількість солі за короткий час може надати їй гіркоти. Вона не стане неїстівною, але вже не буде так добре смакувати.
Варену чи копчену шинку  можна порізати на товсті шматки. Їх треба перекласти пергаментним папером, а потім спакувати в поліетиленовий мішок.
Нарізану на скибочки шинку можна загорнути в харчові поліетиленові мішки або покласти в контейнери. Далі її можна використовувати в салатах.
Сира шинка зберігається одним шматком, який треба загорнути в фольгу. Далі загорніть її в поліетиленовий мішок і поставте в морозильну камеру.
Рекомендований термін зберігання: приготовану та нарізану на скибочки шинку можна зберігати - 1 місяць, сиру- 2 місяці.
Використання: розморожуйте разом з упаковкою в холодильнику. Нарізана шинка розмерзнеться за 3 години. А для шматка шинки вагою 500 грам треба 5 годин.

Шпинат

Ви не зможете бланшувати велику кількість шпинату за раз, тому це може зайняти у вас багато часу, щоб зробити великий запас у морозилці. Простіше буде приготувати його, а тоді вже заморожувати.
Відділіть листя від стебел, добре помийте та складіть їх у широку сковорідку чи каструлю. Не потрібно додавати води, для приготування буде достатньо і тієї що залишиться на листках після миття. Готуйте доки листя не стануть м'якими, підсушіть та дайте остигнути. Витисніть з листя зайву вологу, поріжте та спакуйте порціями в поліетиленові мішки, тоді ставте заморожуватися.
Рекомендований термін зберігання: 1 рік. 
Використання: не розморожуючи розігрівайте в товстій каструлі на малому вогні зрідка помішуючи. Приправте спеціями та додайте трохи масла чи вершків.

Язик

Телячий, ягнячий чи яловичий язики можна заморожувати свіжими або приготованими. Відріжте зайвий жир та хрящі, помийте та висушіть сирий язик, запакуйте в поліетиленовий мішок та заморозьте. Якщо ви плануєте спакувати декілька менших язиків в один пакет, тоді додатково загорніть кожен шматок у пергаментний папір.
Телячий язик може бути приготований, а коли остигне його треба загорнути в фольгу чи поліетилен і покласти до морозилки. Також язик може бути приготований в соусі і його можна заморозити разом з соусом.
Рекомендований термін зберігання: сирий язик зберігається - 3 місяці; приготований - 1 місяць. 
Використання: сирий язик можна розморозити за ніч у холодильнику і далі використовувати за власним рецептом. Щоб розморозити приготований цілий язик у холодильнику, потрібно приблизно 6 годин на кожних 500 грам. Язик у соусі треба розігрівати на малому вогні, попередньо не розморожуючи.

Яйця

Не заморожуйте зварені на твердо яйця. Під час замороження псується структура білка. Свіжі яйця можна без проблем заморожувати, але варто це робити без шкарлуп.
Щоб заморозити цілі яйця - злегка перемішайте жовтки та білки за допомогою виделки. Додайте 1/2 чайної ложки солі або цукру на кожні 6 яєць, щоб запобігти згущенню. Складіть цю суміш у гладкі контейнери, і не забудьте позначити на них кількість яєць і що саме ви додали до них - сіль чи цукор. Також можна використати форми для льоду замість контейнерів. Після того як перемішані яйця замерзнуть в формах для льоду, їх можна скласти у поліетиленовий мішок. Не забудьте записати собі скільки кубиків відповідають одному яйцю.
Жовтки - перемішайте їх з невеликою кількістю солі або цукру та заморожуйте у контейнерах чи формах для льоду. 1 столова ложка жовтків - це приблизно 1 цілий жовток.
Білки - їх можна заморожувати без збивання і добавок. Спакуйте їх в контейнери і не забудьте позначити їх кількість. 2 столові ложки білків - це приблизно білок з 1 яйця.
Рекомендований термін зберігання: 6 місяців.
Використання: вони розтануть за 40 хвилин при кімнатній температурі. Якщо ви плануєте використовувати білки для приготування безе, тоді їх можна класти прямо до міксера і зразу збивати.
Додати новий коментар
Зображення користувача Anonymous.

Коментарі

Зображення користувача Міша.
Куряче філе?