Даний калькулятор допоможе визначити вміст алкоголю у крові виходячи з кількості випитого, міцності алкоголю, статі, ваги та часу, який пройшов з моменту споживання спиртного. Калькулятор вмісту алкоголю у крові є корисним, якщо ви хочете розрахувати для себе максимально можливу дозу алкоголю або дізнатись, коли дія алкоголю стане безпечною, щоб ви могли без побоювань сісти за кермо. Для того, щоб отримати результат введіть у відповідні поля: кількість випитого алкоголю, його міцність, вашу стать, вагу, і скільки годин пройшло від початку споживання.
Максимально допустимий вміст алкоголю у крові водія в Україні становить 0,2 проміле. Проміле — одиниця вимірювання вмісту алкоголю у крові. 1 проміле — це 1 г спирту на 1 л крові. Межа у 0,2 проміле враховує людей, у яких рівень природного алкоголю у крові є завищенним: це можливо при цукровому діабеті, вживанні ліків, тощо. І різниз країнах максимально допустимий вміст алкоголю у крові змінюється від 0 до 0,8 проміле.
Ступені сп’яніння людини
Легка — 0,5-1,5 проміле — наступає у перші хвилини після споживання алкоголю. М’язи розслаблюються, покращується настрій, з’являється відчуття комфорту. Людина стає більш привітною, сміливою, активною.
Середня — 1,5-2,5 проміле — мовлення монотонне, іноді незрозбірливе. Порушується координація рухів. З’являється подразливість, грубість до оточуючих або незнайомців, агресія. При середній степені сп’яніння більшість людей готови почати сварку або бійку. Трапляються короткочасні провали пам’яті.
Сильна — 2,5-3 проміле — координація повністю втрачається, мовлення нерозбірливе, часто супроводжується повною втратою пам’яті. Часто при сильному сп’янінні людина втрачає свідомість.
Алкогольне отруєння — 3-5 проміле — загрожує втратою здоров’я або смертю. Концертрація понад 5 проміле вважається смертельною дозою алкоголю, при якій врятувати людину можна тільки у лікарні.
Слід зауважити, що калькулятор не можна вважати на 100% точним, оскільки є дуже багато індивідуальних особливостей, які такод чинять вплив на швидкість засвоєння алкоголю. Таких як: швидкість обміну речовин, їжа, з якою був спожитий алкоголь, кількість випитої води, ліки, які ви приймаєте, наявні захворювання, тощо. Позяак, не слід користуватись цим калькулятором для того, щоб визначити напевне, чи можна вам сідати за кермо, тим більше протиставляти показник калькулятора вмісту алкоголю у крові результатам медичної перевірки або перевірки алкотестером. Використовуйте його в інформаційних цілях. Також, майте на увазі, що після бурного застілля, де алкоголю було багато, або ж змішувалось кілька видів спиртного бажано мати добу у запасі, перш ніж сідати за кермо.