Бурякова дієта

Тип дієти
Звичайна

Бурякова дієта: загальні відомості

Бурякова дієта - це по всій своїй суті розвантажувальний тиждень (мінімум 3 дня, максимум 10 днів). Протягом цього тижня їсти дозволяється лише варений буряк, а пити - воду або свіжий буряковий сік. Завдяки цій дієти можна легко позбутися 5-7 зайвих кілограмів, а на додаток збагатити організм корисними мінеральними речовинами.

У яких випадках підходить бурякова дієта

  1. Якщо ви любите їсти буряк та не проти її великої кількості на тарілці. У випадку, коли тертий буряк одним лише виглядом викликає у вас легку нудоту, варто без жалю пройти повз бурякову дієту. Те ж саме стосується і бурякового соку.Про буряковий соки варто говорити окремо. Його користь є незаперечною, він має чудову дію на формулу крові. Але смак та запах залишають бажати кращого - одразу після приготування він має запах сірки, яка у надлишку міститься у клітинах буряка. Тому варто пити сік не раніше, ніж через дві години після приготування, коли сірка вивітриться.
  2. Якщо ви можете споживати один і той самий продукт тривалий час і не відчувати при цьому роздратування або негативні емоції. Варто чітко усвідомити, що основа будь-якої монодієти - це споживання одного продукту у їжу, і ця дієта із буряка не є виключенням. По суті бурякова дієта є такою ж монодієтою, як і, наприклад, кефірна, гречана, картопляна, бананова, яблучна дієти. Можна додати до одноманітного меню дієти трохи свіжих овочів, таких як морква або білокачанна капуста, з'їсти одне яблуко, але це швидше виключення, ніж норма. Ви втрачаєте вагу за рахунок того, що буряк - низькокалорійний овоч, і, дотримуючись бурякової дієти, ви різко зменшуєте добову норму кілокалорій. Тому варто намагатись не розбавляти цю дієту іншими видами продуктів.
  3. Якщо у вас немає бажання або часу приводити в життя складні дієтичні схеми чи проводити розрахунки на калькуляторі калорій, просто запам'ятайте, що сто грам буряка рівні сорока калоріям, тому для добової норми у 500 кілокалорій доведеться з'їсти два кілограми буряка, що не так вже і мало за об'ємом, і шлунок буде заповнений.
  4. Якщо ви не хочете або не можете готувати, усе, що потрібно буде зробити - відварити кілограм-півтора буряка зранку і, почистивши його, натерти на терці або нарізати шматочками. Пам'ятайте, що чим довше ви пережовуватимете буряк, тим швидше відчуєте ситість, а це допоможе не відчувати вовчих приступів голоду. Буряк потрібно варити правильно - добре почистіть щіткою, відріжте "верх" та "низ" і опустіть у киплячу несолену воду. Пароварка має більшу перевагу, у неї кладуть очищений та нарізаний шматочками буряк. Найсмачніший варіант - запікання коренеплоду цілим у духовці.
  5. На буряковій дієті можна економити. Буряк коштує недорого, його легко знайти у будь-якому супермаркеті, а якщо заглянути на базар, то можна ще й обрати і набудь який колір та смак, оскільки у продажі є рожевий, жовтий та білий буряк. Смак коренеплоду залежить також від форми, більш солодким присмак притаманний продовгастому та циліндричному буряку, вона також є більш соковитою.
  6. Якщо ви хочете оздоровитись. Буряк добре очищує, його волокна, подібно вінику, "обмітають" стінки кишечника, а оскільки він ще й послаблює, то можна позбутися і давніх покладів у товстому кишечнику. Буряк посилює імунітет, і ви перестанете часто підхоплювати простудні захворювання. Буряк "працює" із жіночими захворюваннями завдяки тому, що підвищує рівень заліза у крові.

Бурякова дієта: протипоказання

Не варто практикувати даний вид дієти, якщо у вас:

  • хронічний цистит;
  • цукровий діабет;
  • сечокам'яна хвороба нирок.

Загалом, бурякова дієта - корисна та не дуже складна процедура, і якщо терпіння вистачить, то вже за декілька днів можна буде порадіти новій вазі.

Радіти, до речі, можна буде і під час дієти, тому що такі складові буряка, як триптофан і бетаїн, будуть нам у цьому допомагати: перший - підвищує життєрадісність, другий - покращує настрій.

Як не дивно, але після бурякової дієти вага утримується досить легко. Вихід з дієти повинен бути по можливості поступовим протягом стількох днів, скільки дотримувалась сама дієта. Для початку - салати та соки, потім фрукти, каші, супи та відварне м'ясо. Найбільшим плюсом для жінок є те, що фолієва кислота, котрої багато у буряках, продовжує молодість.


 



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.