Суп-пюре з гарбуза з бальзамічним оцтом

Ніщо не зігріє краще прохолодними осінніми вечорами за крем-суп. А крем-суп з гарбуза - це не лише смачно, а й корисно, та й просто у приготуванні. І так по-осінньому.

Інгредієнти 600 г гарбуза в очищеному вигляді.
70 г оливкової олії.
50 г вершків.
40 г очищеної цибулі-порей.
20 г бальзамічного оцту.
1,5 л води або овочевого бульйону.
130 г груш.
10 мл коньяку.
Сіль, цукор і перець.
Крок #1
Свіжий гарбуз очистіть від шкірки та насіння, наріжте довільними шматками. Цибулю-порей очистіть, білу частину наріжте соломкою. Очистіть грушу від шкірки та наріжте кубиками.
Крок #2
Розігрійте каструлю, додайте 20 г оливкової олії, покладіть цибулю-порей і обсмажте. Додайте у каструлю нарізаний гарбуз і 10 мл коньяку. Залийте весь овочевий бульйон або воду. Рідина повинна повністю закривати гарбуз. Додайте нарізану грушу. Варіть протягом 30-40 хвилин на повільному вогні.
Крок #3
Додайте у каструлю нарізаний гарбуз і 10 мл коньяку. Залийте весь овочевий бульйон або воду. Рідина повинна повністю закривати гарбуз. Додайте нарізану грушу. Варіть протягом 30-40 хвилин на повільному вогні.
Крок #4
Після додайте сіль, перець і цукор (за смаком). Збийте усе блендером прямо у каструлі до однорідного стану.
Крок #5
Перед подачею заправте страву вершками і 50 г оливкової олії.
Крок #6
При подачі на дно посуду налийте 15 г бальзамічного оцту. Обережно залийте зверху супом. Зверху прикрасьте страву краплями бальзамічного оцту, свіжим базиліком.