Що потрібно знати про сухофрукти

Історія виникнення сухофруктів сягає корінням у далеке минуле людства. Ще у часи первісного строю люди помітили приємний смак і поживність висушених на сонці плодів. Окрім того, вони могли зберігатися протягом довгих місяців до наступного врожаю.

Різні сухофрукти

Сухофрукти - це ті ж фрукти, тільки без води. Їх часто називають корисними солодощами. Сухофрукти зберігають в собі усі необхідні людині біологічно активні речовини, до того ж у концентрованій формі. У них немає штучних харчових добавок: різних ароматизаторів, барвників, підсилювачів смаку, зате збереглися мікроелементи, вітаміни, клітковина і пектин - важлива речовина, що впливає на роботу ендокринної системи. Сухофрукти - це природний концентрат вітамінів. Наприклад, кілька плодів кураги здатні задовольнити добову потребу організму в калії та залізі, а 50 г сушеної вишні - забезпечити організм кобальтом, вітаміном B6 і магнієм. Тобто, сухофрукти іноді навіть кращі за свіжі плоди. Недарма один давній китайський філософ сказав, що сухофрукти - це фрукти, які пізнали мудрість. Втім, слід бути обережними: основний недолік сухофруктів полягає у тому, що енергетична цінність сушених плодів значно зростає. Наприклад, 100 г свіжих абрикосів містить 50 ккал, а кураги - вже 200-250 ккал. Чорнослив є набагато солодшим за сливу, а родзинки - за виноград. На щастя, у них міститься не білий цукор, а глюкоза та фруктоза - природні вуглеводи. Вони не мають настільки шкідливого впливу на організм, як оброблений цукор, не сприяють підвищенню рівня інсуліну в крові, та все ж слід знати міру.

Родзинки

  • У Давньому Китаї сушені плоди були традиційним подарунком на весілля. Кожний з сухофруктів означав певне побажання майбутньому подружжю: груша символізувала потребу бути нерозлучними, курага означала побажання успіху та зростання благополуччя, вишня уособлювала ніжність і турботу.

  • Світлі фрукти в процесі сушіння темніють. Яскравий колір магазинних сухофруктів - результат хімічної обробки. Такі сушені плоди слід ретельно промити гарячою водою перед споживанням. Якщо хочете їсти натуральний продукт, не купуйтеся на привабливий вигляд і обирайте курагу темного кольору.

  • Людина може харчуватися одними фініками і жити довго та відносно щасливо. Сухофрукти містять до 80% вуглеводів (глюкоза, фруктоза, сахароза), магній, мідь, цинк, залізо, кадмій, фтор, який захищає зуби від карієсу, селен, який зміцнює імунну систему, всі 23 амінокислоти і трохи жирів. Тобто, майже всі необхідні нутрієнти.

Сушіння фруктів

  • Багато плодів у сушеному вигляді перетворюються не лише на солодощі, а й на ліки. Наприклад, споживання родзинок позитивно впливає на стан порожнини роту та ясен. Курага сприяє нормалізації травлення. Інжир контролює діяльність щитоподібної залози. Кілька ягід сушеної журавлини після їжі зменшують ризик виникнення карієсу. Яблучні чіпси допомагають нормалізувати гормональний фон при клімаксі.

  • Деякі фрукти (ананас, манго, ківі, папайя, полуниця) при сушінні втрачають форму, тому їх не сушать, а карамелізують у цукровому сиропі. У такому випадку частка цукру у сухофруктах може сягати 70-80%.

Банки з сушеними фруктами

Готуємо корисні цукерки з сухофруктів

  • 200 г кураги.

  • 200 г родзинок.

  • 200 г фініків.

  • 200 г смаженого мигдалю.

  • Сік ½ лимона.

  • 1 ст.л. меду.

  • Сіль, кунжут для посипки.

Усі сухофрукти подрібнити у блендері або пропустити через м’ясорубку. Мигдаль подрібнити окремо. Змішати всі інгредієнти, додати лимонний сік, мед, дрібку солі, ретельно перемішати.

З отриманої маси сформувати кульки та обваляти їх в кунжуті. Кунжут можна замінити на іншу улюблену посипку (какао, кориця, льон, мелені горіхи, тощо).

Цукерки з сухофруктів



Додайте свій коментар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.