Блоги

Австрійська класика - торт "Захер"

Надзвичайно смачний десерт родом із Відня, Австрія — торт Захер”. Він складається із шару повітряного супершоколадного тіста, яке межує із абрикосовим джемом, покритий блискучим шаром того ж шоколаду. Давайте більше дізнаємось про історію десерту і, звісно, рецепт.

Шматок торта "Захер"

 • Торт Захер винайшов у 1932 році помічник легендарного австрійського дипломата Маттерніха Франц Захер. Одного разу дипломат замовив десерт для своїх гостей якраз у дні, коли кондитер захворів. А молодий Франц вирішив зайняти його місце і спік торт, відомий і сьогодні.

 • Найстарший син Захера, Едуард, отримав освіту у авторитетній кондитерській Відня “Демель”. Едуард Захер дещо змінив рецепт торта, який спочатку продавався у кондитерській, а з 1876 року і у заснованому Едуардом готелі “Захер”.

Готель "Захер"

 • Перший судова сутичка між “Демелем” та “Захером” за право називати саме свій рецепт десерту оригінальним відбулася у 1934 році. Після смерті вдови Едуарда Анни Захер, а, також, банкрутства однойменного готелю, у 1934 році, їх син — також, Едуард — продав оригінальний рецепт десерту “Демелю”. З тих пір демелевський торт продавали із шоколадною медаллю та надписом “Едард Захер. Відень”. Офіційно суперечка вирішилася тільки у 63-му: “Original Sacher-Torte” готують у готелі “Захер”, і він має круглу печатку. Торти із- кондитерської “Демель” повинні бути оздоблені трикутною медаллю “Eduard Sacher-Torte”.

"Original Sacher-Torte"

 

"Eduard Sacher-Torte"

 

 

 • Щороку у готелі “Захер” готують близько 300 000 тортів — спечених із 1,2 млн яєць, 80 тонн цукру, 70 тонн шоколаду, 37 тонн абрикосового конфітюру, 25 тонн масла та 30 тонн борошна.

 • ТортЗахер” досі випікають у всій Австрії, ретельно зберігаючи оригінальний рецепт. У країнах Східної Європи популярною є варіація торта Захер” - торт “Прага”.

Торт "Захер"

Рецепт торта “Захер”

Інгредієнти

 • Цукор — 120 г.

 • Борошно — 120 г.

 • Темний шоколад — 120 г.

 • Масло — 120 г.

 • Абрикосовий джем — 120 г.

 • Яйця — 6 шт.

 • Лимонний сік — 1 ст.л.

 • Для глазурі: 60 г масла + 80 г шоколаду.

Технологія приготування

Розтопити масло та шоколад. Жовтки збити із 1/2 цукру до густої піни. Вилити шоколад до жовтків, акуратно перемішати ложкою. Всипати борошно, і знову обережно розмішати. Добре збити білки до густої піни, всипати іншу частину цукру та збивати ще близько хвилини до щільності та блиску. Додати частину білків у тісто, щоб його розм'якшити. Ввести іншу частину білків, після чого тісто набуде рідкуватої консистенції. Перелити його у форму та випікати 40 хв при температурі 180ºС.

Розрізати охолоджений бісквіт навпіл. Джем підігріти, протерти через сито, промазати торт половиною джему. Накрити другим коржем. Підігріти іншу частину джему із лимонним соком до кипіння. Заглазурувати торт іх усіх боків, змазуючи пензликом або ножем. Розтопити масло із шоколадом, вилити глазур на охолоджений торт, розмазати.

Торт "Захер"
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Коментарі

Anonymous
Столиця Австрії - Відень! Вена это на русском языке

san-ayt-j
Дякуємо за зауваження, виправили.

Іра
Чудовий рецепт! Найпростіший у приготуванні і найменш вибагливий з точки зору інгредієнтів з тих, які я знайшла в інтернеті! Все вийшло красиво, смачно і легко. Єдине побажання: вкажіть, будь ласка, на який діаметр форми розрахована кількість продуктів.