Блоги

Цікаві факти про пиво

Давайте знову поговоримо про пиво. Ми зібрали для вас цікаві факти про пінний напій.

Пиво у барі

1

Близько мільярда людей на землі випиває мінімум одну пляшку пива на добу. Це робить пиво одним із найпопулярніших напоїв на землі - поряд з водою і чаєм.

2

У Давньому Єгипті варили декілька десятків видів пива. Більше того, щоденний раціон будівника пірамід був таким: три хліба, три дзбанки пива і пара цибулин на добу. При цьому пиво пили не тільки прості робочі, а й фараони. Наприклад, збереглося настінне панно, яке зображує, як Нефертіті наливає собі хмільний напій через спеціальне ситечко.

3

Перший податок на пиво ввела Клеопатра. Само собою, під виглядом захисту єгипетського народу від пияцтва.

Фреска з Нефертіті

4

У давньому Шумері існувала навіть окрема богиня пивоваріння - Нінкасі. Гімн Нінкасі - чудовий взірець поезії з витримкою у майже 4 000 років. У Шумері готували пиво з ячменю та спельти, додавали у нього духмяні трави, пили через соломинки. Іноді золоті.

5

У Кодексі Хаммурапі є цікава стаття про контроль над цінами на пиво. Власників кабаків, які невиправдано завищували ціни на пиво, дозволяли топити у чанах з водою.

6

У Середні віки при університетах створювались вигадані пивні “королівства Гамбрінуса”. Щоб стати королем, потрібно було перепити попереднього владику. Іноді перемога коштувала 60 випитих літри пива за один вечір.

Різні види пива

7

До того, як у Європу завезли картоплю, основними продуктами харчування мешканців Центральної та Північної Європи були пиво та хліб. Наприклад, у 17 столітті член кожної типової європейської родини випивав як мінімум 3 літри пива на добу. Так, дітей це також стосувалось.

8

Типовим сніданком в Європі у 16-17 столітті був пивний суп. Його готували у різних варіаціях, один із найвишуканіших рецептів, наприклад, включав гаряче та холодне пиво, масло, яйця, хліб та цукор.

9

Протягом багатьох століть пивоваріння було прерогативою жінок. Якщо мова йшла про приготування пива на домашній кухні, то за це, само собою, відповідали жінки. А також жінки варили пиво на продаж. В Англії взагалі сформувалась окрема категорія жінок-пивоварів, яких називали Ale Wives.

Ale Wives

10

У кінці 17 століття сучасної України монополія на виробництво пива знаходилась у руках шляхти і найбільш впливових людей із скарбниці. При цьому на честь особливих свят - наприклад, народження або хрещення дитини - пиво можна було варити усім. Пили пиво з високих кружок, додаючи у нього підсмажені на олії шматочки хліба.

11

17 жовтня 1814 року у Лондоні відбулося справжня “пивна повінь”. Вибухнули цистерни з пивом, внаслідок чого 1 500 000 літрів пива вилились на вулиці, затопивши вулиці та зруйнувавши декілька будинків. На жаль, цей пивний потоп для 9 людей закінчився сумно - 8 чоловік захлебнулися пивом, а один помер від алкогольного отруєння, не розрахувавши свої сили.

12

У Норвегії у 1980-му вирішили знизити міцність пива “Пілснер” з 4,5% до 3,2%. Це викликало таке обурення серед населення, що питання довелося винести на обговорення у парламенті країни.

Пивна миля

13

У 1989 році компанія канадських спортсменів-бігунів придумала “пивну милю”. Це забіг на 1069 метрів, у якому учасники біжать 4 кола, перед кожним з них випиваючи по банці пива.

14

Пиво чудово поєднується з устрицями. Насамперед це стосується портерів, стаутів та ІРА. Мідії та виноградні равлики - також чудові закуски для пива. До речі, шикарний обід, описаний у Сомерсета Моема у “Театрі”, був таким: пиво, смажені устриці, біфштекс із цибулею та смажена картопля.

Пиво та устриці

А як поєднати пиво і пиріг читайте у статті - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/yak-poyednaty-pyvo-i-pyrig.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.