Салат — король весняного та літнього меню — легка і корисна страва, основним компонентом котрої є свіжі овочі та зелень, багаті на вітаміни і клітковину. Процес приготування салату відкриває безмежний простір для фантазії: окрім звичних томатів, кабачків, редиски, огірків та перцю у страву можна додати усе, що душа забажає (топінамбур, кольрабі або артишоки), а посилити смак та зробити його більш насиченим допоможуть ароматні спеції та цікаві заправки. І якщо основу різноманітних весняних та літніх салатів варто шукати прямо на грядках, то для приготування заправки краще звернутися до практики світової кулінарії. Кількість можливих варіантів легко сперечається з різноманіттям інгредієнтів: свіжа сметана, знежирений йогурт, домашні або магазинні соуси і навіть майонез. Однак не з кожною заправкою салат може вважатися по-справжньому корисною стравою, вважають дієтологи. Щоб салат вийшов легким, апетитним та насправжі смачним, до вашої уваги декілька варіантів заправок на основі рослинної олії, які ідеально доповнять страву, зробивши її насиченою та низькокалорійною.
Вінегретна заправка
Інгредієнти
Соняшникова олія — 4 ст.л.
Винний оцет — 3 ст.л.
Гірчиця — 2 ст.л.
Базилік — за смаком.
Сіль, перець, кунжут — за смаком.
Технологія приготування
Вінегретна заправка — класика слов’янської кухні з французьким корінням. Рецепт її приготування нескладний: достатньо змішати соняшникову олію з винним оцтом або лимонним соком. Через різницю у щільності зробити це можна, використовуючи морську сіль і перець. Втім, вітається творчий підхід та імпровізації, здатні краще розкрити смак страви. Так, якщо у салаті багато зелені, додайте у заправку пікантну гірчицю, яка зробить його більш гострим та незвичайним. Закуску зі свіжих оігрків урізноманітнить холодний соус з додаванням рослинної олії та кунжуту, що посилює смак, а до соковитих томатів підійде вінегретна заправка з духмяним базиліком.
Італійська заправка з цибулею і часником
Інгредієнти
Соняшникова олія — 2,5 ст.л.
Часник — 0,5 зубчики.
Цибуля ріпчаста — 0,3 шт.
Морська сіль — за смаком.
Технологія приготування
Найпростіший у приготуванні, але при цьому цікавий та незвичайний холодний соус — італійська заправка з цибулею і часником. Щоб надати салату італійської пристрасті, достатньо змішати інгредієнти, довести до кипіння на повільному вогні та дати охолонути. Настоювати ароматну заправку не потрібно, а значить, навіть найпростіший салат, приготований нашвидкуруч, може бути поданий як вишукана середземноморська страва.
Ароматна олія, настояна на спеціях
Інгредієнти
Соняшникова олія — 0,5 л.
Перець чилі — 1 шт.
Перець чорний (горошком) — 30 г.
Лавровий лист — 2 шт.
Винний оцет — 40 мл.
Технологія приготування
Цей рецепт підійде тим, хто навіть легку закуску не уявляє без гостроти. Олія пом’якшує смак перцю, але у готовій заправці усе рівно будуть відчутні пікантні нотки. “Перцеву” олію отримують методом гарячого томіння: для приготування її необхідно розігріти на повільному вогні, заправити різноманітними спеціями і дати охолонути до кімнатної температури. Залежно від того, наскільки насиченим повинен бути смак, олію настоюють протягом 2-3 чи 5-7 днів.
Соняшникова олія, настояна на травах
Інгредієнти
Соняшникова олія — 0,5 л.
Розмарин.
Чебрець.
Базилік.
Орегано.
Кріп.
Фенхель.
Технологія приготування
Для отримння ароматної заправки краще використовувати сушені трави, серед яких розмарин, який володіє хвойним запахом з нотками цитрусу, чебрець, що надає страв легкої приємної гірчинки, або терпкий базилік з відтінками кориці та лимону. Також можна додати орегано, що збуджує апетит, пряний та трохи солодкавий фенхель або добре знайомий господиням кріп. Їх необхідно ретельно подрібнити та заправити соняшниковою олією. Щоб багатогранна композиція настоялась, її варто тримати у захищеному від світла місці при кімнатній температурі протягом 1-2 тижнів. Охолоджувати олію перед заправкою салату не треба: просто додайте її у страву та насолодіться незвичайним смаком та ароматом.
А про ідеальні інгредієнти для салатів розкаже стаття - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/idealni-ingrediyenty-dlya-salatu.