Усі ми все більше любимо довгу італійську пасту, але, на жаль, не всі ми вміємо правильно її їсти, або принаймні маємо бажання навчитися.
Дехто йде найпростішим шляхом — розрізає спагетті ножем і вилкою, і відправляє уже вкорочені шматочки до рота. Уявіть собі, що в Італії це вважається абсолютно нетактовно. Ходить чутка, що італійці навіть можуть судити про характер людини спостерігаючи за тим, як вона їсть пасту. Як же їсти пасту так, щоб: 1 — за правилами, 2 — щоб скласти гарне враження і не показати себе невихованим грубіяном?
Будь-який шеф-кухар вам скаже, що використовувати ніж для довгої пасти — дуже груба помилка. Довгі макаронні вироби повинні намотуватись. Як же ж з ними справитись?
Допоможе ложка
Якщо навіть ножі — це хамство, то що ж взагалі можна сказати про ложку, їсти нею спагетті взагалі можна? Виявляється, що ложку не тільки можна використовувати, а й потрібно. Ложка призначена для того, щоб допомагати нею собі намотувати пасту на вилку.
Не переборщіть зі спеціями та приправами
Більшість із нас любить побільше смаку: приправи, соус, тощо. Враховуйте той факт, що якщо ви посипете пасту, наприклад, червоним перцем і додасте ще соусу, то усе це виявиться звеху страви, а перемішати це все буде дещо проблематично. Позаяк, не переборщіть зі спеціями, тим більше, що ймовірніше за все, кухарі уже додали у пасту все, що потрібно для чудового смаку.
Закінчіть трапезу по-італійськи
Якщо ви хочете доїсти пасту за усіма правилами, робіть наступним чином. Соус, який залишився на тарілці, потрібно доїсти за допомогою “fare la scapretta”, що дослівно перекладається з італійської як “зробити взуття”. Потрібно зробити із хліба “scapretta” - маленький черевичок, яким і “вилизати” тарілку.
Дізнайтесь більше про італійську пасту - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/pasta-vid-do-ya.
Також, читайте про традиційні страви італійської кухні у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/znayomstvo-z-italiyskoyu-kuhneyu.