Блоги

Книги про їжу, які слід прочитати цієї зими

Зима невпинно наближається до свого закінчення, а отже для виконання усіх запланованих зимових цілей залишається не так багато часу. А як щодо того, щоб додати до них ще пару кулінарних книг.

“Часник і сапфіри” Рут Рейчл

Професія ресторанного критика часом не дуже відрізняється від професії актора, таємного агента або поліцейського під прикриттям - і Рут, яка вирішила написати сенсаційне дослідження про “кулінарні палаци” Нью-Йорку, не одноразово у цьому переконається. Сьогодні вона перетворюється у багату провінціалку, а завтра - у ґречну вчительку, післязавтра - у вульгарну старлетку, а потім - у хіпову художницю… Яка із цих ролей допоможе Рут отримати першокласне обслуговування в елітному ресторані? Так починаються захопливі і неймовірно смішні пригоди Рут у “кулінарних джунглях”, про які і йдеться у книзі.

“Часник і сапфіри” Рут Рейчл

“П’ять четвертинок апельсину” Джоанн Харріс

Від матері у спадок Фрамбуаза отримала книгу з кулінарними рецептами - негусто, якщо врахувати, якщо її брату Кассісу дісталася ферма, а старшій сестрі Рен-Клод - винний льох з усім, що в ньому є. Але весь фокус у тому, що на полях кулінарного альбому, поряд з рецептами різних страв і трав’яних зіль, мати записувала своєї думки та зізнання стосовно деяких подій у її житті - словом, вела своєрідний щоденник. І у цьому щоденнику Фрамбуаза намагається знайти відповіді на похмурі загадки минулого.

“П’ять четвертинок апельсину” Джоанн Харріс

“Ласощі”, Мюріель Барбері

Мюріель Барбері завоювала визнання одразу після виходу у світ її першого роману - “Ласощі”. Французькі критики відмітили цей успіх, присудивши автору ряд літературних премій. Відомий дегустатор і кулінарний критик на порозі смерті намагається згадати той дивний смак, який йому хочеться відчути востаннє. Він перебирає у пам’яті смакові відчуття з раннього дитинства, від найпростіших до найбільш екзотичних, і кожний його внутрішній монолог - це справжнє свято смаку, сповнений поезії. У кінці книги йому все ж намагається згадати ті забуті ласощі, і це повна несподіванка для читача.

“Ласощі”, Мюріель Барбері

“Шлях довжиною у сто кроків” Річард Мораіс

Гассан народився у Бомбеї, у домі дідуся, який тримав власний ресторан. У цього худого індійського хлопчика є те, що зустрічається серед кухарів лише одного разу у цілому поколінні. Він природжений кулінар. Він художник. Великий художник! Захопливий роман Річарда Ч. Мораіса - це яскрава, наповнена екзотичними ароматами розповідь про таємний дар істиного смаку. Розповідь про професійне сходження Гассана Хаджі, який по велінню долі потрапив у Францію, до вершин кулінарного мистецтва.

“Шлях довжиною у сто кроків” Річард Мораіс

“Післясмак”, Мередіт Мілеті

Мередіт Мілеті живе з чоловіком і дітьми у Пітсбурзі, штат Пенсильванія, де вона протягом багатьох років читала лекції по психології в університеті. Кулінарія - давнє захоплення Мілеті, і хоча їй самій не судилося було стати відомим шеф-кухарем або власницею модного ресторану, вона подарувала таку можливість чарівній та темпераментній героїні своєї першої книги. “Післясмак” - дебютний роман про те, як важливо не втрачати смак до життя, навіть якщо у якийсь момент тобі добре зіпсували апетит, який підкорив читачів та критиків.

“Післясмак”, Мередіт Мілеті

А якщо ви більше полюбляєте серіали - https://harchi.info/blogs/san-ayt-j/naycikavishi-serialy-pro-yizhu-ta-alkogol.
Додайте свій коментар

To prevent automated spam submissions leave this field empty.