Хто із людей першим придумав ласувати у спеку (і не тільки у спеку) свіжими фруктами, змішаними з льодом або снігом, достовірно невідомо. І китайці, і давні єгиптяни, і перси створювали свої варіанти охолоджуючого десерту.
Араби спочатку просто змішували мед та цукровий сироп зі снігом і тільки потім почали додавати фруктові соки. Так виник перший сорбет. У арабів, які жили на півдні Італії, місцеві мешканці навчились готувати освіжаючі у спеку десерти та напої. На Сицилії досі влітку готують граніту — десерт, що представляє собою суміш колотого льоду та фруктового соку.
А ось перше вершкове морозиво, у яке окрім льоду та фруктів почали додавати збите молоко, вершки та яєчні жовтки, з'явилось тільки у 16 столітті. Винайшли його у Флоренції при дворі Медичі. Коли Катерина Медичі вийшла заміж за французького короля, вона привезла з собою і кухаря, який готував для неї улюблений десерт. Секрет виготовлення цього морозива довгий час зберігався у таємниці. Коли століття по тому онука Катерини Медичі Генрієтта вийшла заміж за англійського короля Карла І, таємниця приготування десерту стала відома і при англійському дворі.
Перші рецепти, опубліковані у кулінарних книгах, стали доступними для широкої публіки тільки на початку 18 століття. Наприклад, у французькій кулінарній книзі “L'Art de Faire des Glases” («Мистецтво робити морозиво”). У той час у Європі з'являються перші кафе, де аристократам пропонували спробувати різні сорти морозива.
Цей холодний десерт довгий час залишався досить дорогим задоволенням за рахунок трудомісткості процесу приготування. Адже безперервно і потужно збивати масу для морозива доводилось майже годину.
Усе змінилось століття по тому, коли Ненсі Джонсон запатентувала першу ручну морозивницю, а потім у 1851 році Джейкоб Фассел створив машину для збивання та заморожування вершків. У другій половині 19 століття у Франції винаходять морозиво пломбір, в Неаполі при іспанському дворі входить у моду поєднувати у одній порції декілька видів морозива. З тих пір цей спосіб подачі так і називається — морозиво по-неаполітанськи. А в Австрії популярним стає пити каву з морозивом або додавати його до гарячого струдлю.
Усіма улюблений вафельний ріжок для морозива ввійшов у моду тільки на початку минулого століття. Хоча однією з перших висловила ідею продавати морозиву у ріжках Агнесс Маршалл у кулінарній книзі “Mrs Marshall's Cookery Book” (1888 рік). У цей же час народилось і відоме ескімо.
У наші дні з'явилось безліч машинок для приготування морозива у домашніх умовах. Тому експериментувати з різноманітними рецептами нічого не зважає. Якщо у вас є морозивниця, спробуйте приготувати наступне.
Морозиво-йогурт з лісовими ягодами
Інгредієнти
Морозиво пломбір — 1 кг.
Йогурт — 400 г.
Варення з лісових ягід — 500 г.
Технологія приготування
Готове морозиво пломбір з'єднайте з йогуртом, залишіть на добу. Потім пропустіть через морозивницю. Викладіть у форму, чергуючи шари морозива з шарами варення, перемішайте та заморозьте.
Інгредієнти для пломбіру
Вершки — 0,5 л.
Молоко — 0,5 л.
Згущене молоко — 0,5 л.
Сирі жовтки — 10 шт.
Цукор — 1,5 склянки.
Ванільний цукор — 10 г.
Стабілізатор для морозива — 15 г.
Технологія приготування
Усі продукти з'єднайте, окрім яєць, доведіть до кипіння та заваріть жовтки, попередньо перемішані з цукром. Залишіть у холодильнику до охолодження.
Інгредієнти для ягідного варення
Полуниця — 500 г.
Малина — 500 г.
Чорна смородина — 500 г.
Чорниця — 500 г.
Цукор — 700 г.
Технологія приготування
Усі ягоди змішайте з цукром, доведіть до кипіння та варіть хвилин 15. Охолодіть.
Карамельне морозиво
Інгредієнти
Цукор-пісок — 400 г.
Молоко — 0,5 л.
Вершки — 0,5 л.
Стабілізатор для морозива — 10 г.
Технологія приготування
Із цукру приготуйте карамель. Половину карамелі з'єднайте з молоком, вершками та стабілізатором для морозива. Суміш доведіть до кипіння, охолодити. Пропустити через морозивницю. Іншу частину карамелі подрібніть, з'єднайте з готовим морозивом та перемішайте. Перекладіть у форму та заморозьте.
Грушевий сорбет
Інгредієнти
Грушеве пюре — 1 кг.
Цукор-пісок — 200 г.
Стабілізатор для морозива — 10 г.
Тримолін (інвертний сироп, суміш глюкоз та фруктози — попереджує кристалізацію) — 70 г.
Технологія приготування
Грушеве пюре, цукор, тримолін, стабілізатор змішайте та доведіть до кипіння. Залишіть на добу. Потім пропустіть через морозивницю. Викладіть у форму і заморозьте.
Сорбет з бузиною та фізалісом
Інгредієнти
Цукровий сироп — 1 склянка.
Сироп з чорної бузини (магазинний) — 1 склянка.
Варення з фізалісу — 200 г.
Стабілізатор для морозива — 10 г.
Тримолін — 100 г.
Вершки 38% — 100 г.
Технологія приготування
Усі продукти, окрім варення з фізалісу, з'єднайте, доведіть до кипіння. Охолодіть, додайте варення, дайте постояти 12 годин і пропустіть через морозивницю. Перекладіть у форму та поставте у морозилку.
Інгредієнти для варення з фізалісу
Фізаліс — 500 г.
Цукор-пісок — 200 г.
Технологія приготування
Фізаліс помийте, почистіть від шкірки. Засипте цукром та варіть до загустіння. Охолодіть, змішайте блендером до однорідної консистенції.
Ще більше цікавого про морозиво читайте тут - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/morozyvo-yak-vono-ye-nove-znayomstvo-iz-desertom.
А більше цікавого про британський різдвяний пудинг розкаже стаття - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/pudyng-symvol-brytanskoyi-imperiyi.