Через зміни клімату до 2080 року багато сортів кави можуть зникнути, а країни-виробники будуть змушені вдвічі скоротити кількість кавових плантацій. Це торкнеться близько 120 млн людей (в основному з бідних прошарків населення), що працюють на кавових плантаціях.
Австралійські екологи попереджають: найближчим часом такі країни, як Нікарагуа, Гватемала, Танзанія та інші, ризикують втратити можливість вирощування кави у більшості своїх районів.
У Танзанії, де заробіток 2,4 млн людей залежить від виробництва кави, врожайність вже скоротилась на 137 кілограмів з гектару. В цілому з 1960-х років через підвищення температури спостерігається зниження виробництва на 50%.
Екстремальні температури та зміна кількості опадів викликали поширення шкідників та різноманітних хвороб на кавових плантаціях. У 2012 році від листової іржі постраждала половина урожаю кави у всій Центральній Америці. Збитки становили близько 500 млн доларів, 350 тис людей позбулися роботи.
За прогнозами вчених, Нікарагуа може втратити більшість придатних для вирощування кави районів уже до 2050 року. У Танзанії врожай кави сягне критично низького рівня до 2060-го. Дика каaа, ріст якої має важливе значення для генетичного різноманіття культивованих сортів, може повністю зникнути до 2080 року.
Для споживачів це значить, що зміниться смак, аромат та ціна напою. Крупні виробники кави, такі як Starbucks і Lavazza, вважають, що зміна клімату створює серйозну загрозу для галузі. Причому, за словами представника Lavazza Маріо Черутті, мова йде вже не про майбутнє, а про теперішнє.
А де п'ють набільше кави читайте у статті - http://harchi.info/blogs/san-ayt-j/de-pyut-naybilshe-kavy-ta-chayu.